اخبار روز غرب تهران

شهرک دریا به شبکه آبفا متصل می‌شود

آب شرب اهالی شهرک دریا پس از 35 سال به شبکه آب آبفای تهران متصل می‌شود. دبیر شورایاری شهرک دریا با اعلام این خبر گفت: «از ابتدای تأسیس شهرک دریا، آب شرب شهروندان از چاه شهرک و به‌طور خصوصی تأمین می‌شد. اما با ابلاغ قانون اتصال تمامی شهرک‌ها به آبفا، ما هم ملزم به رعایت آن شدیم.» اشرف صباغی افزود: «برای اتصال آب شرب این شهرک به آبفا مبلغ یک میلیارد تومان هزینه شده که این رقم از محل جمع‌آوری هزینه آب‌بهای اهالی پرداخت شده است.» او در ادامه گفت: «در حال حاضر آب سالم آبفا به آب چاه شهرک دریا تزریق شده و با گذر زمان آب مصرفی شهروندان شهرک از هر 2 آب خواهد بود.» به گفته صباغی در پروسه اتصال به آبفا، شهروندان در هیچ ساعتی از شبانه‌روز با کاهش فشار یا قطعی آب مواجه نخواهد شد.

آبیاری درختان بوستان چیتگر با پساب تصفیه شده

درختان بوستان جنگلی چیتگر با پساب‌های تصفیه‌ شده شهید باقری آبیاری می‌شود. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه 22 در این‌باره گفت: «با توافق اداره آب و فاضلاب تهران، آبیاری درختان بوستان جنگلی چیتگر از پساب تصفیه خانه شهید باقری آبیاری می‌شود. البته همزمان از دو مخزن 270‌مترمکعبی بخش شرقی و غربی داخل بوستان هم تأمین آب صورت می‌گیرد.»احسان خیراتیان صفائی افزود: «به پشتوانه این طرح بیش از ۷۰ هزار اصله درخت در راستای احیای بوستان جنگلی چیتگر تا پایان سال کاشته خواهد شد. نوع این درختان از‌گونه‌های کاج، سرو، بلوط و اقاقیا است که با آب و هوای غرب تهران سازگارند چراکه در سال‌های اخیر به‌دلیل کم‌آبی درختان بیش از ۹۵ هکتار از این بوستان خسارت دید.»

عدد خبر

10مدرسه ابتدایی منطقه 5 به‌عنوان مکان‌های منتخب برپایی کلاس‌های آموزش‌های مبانی مدیریت بحران، ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی انتخاب شدند. این کلاس‌ها در قالب طرحی با عنوان «مدرسه آماده» برپا می‌شود.

22 پروژه عمرانی شامل ساخت کتابخانه‌های محلی بوستان راه‌اندازی پاتوق سبز و اصلاح‌های هندسی معابر پر‌‌ تردد تا 22 بهمن در منطقه 9 به بهره‌برداری می‌رسد.

​​​​​​​ 25 تندیس و مجسمه در 3 ناحیه شهرداری منطقه 21 نصب شده است. در این میان، مجسمه 3 شهید نام‌آور رئیسعلی دلواری، محمدرضا کارور و علی خورشیدفر در این منطقه چشمنوازی می‌کند.

​​​​​​​ 1300‌ مترمربع از آسفالت بلوار کوهک تراش داده و سپس روکش آن بهسازی شد. فاز اول این طرح حد فاصل خیابان نسیم ششم تا انتهای بلوار کوهک (بزرگراه تهران‌ـ کرج) در مسیر رفت و برگشت کامل به اجرا درآمده است.

ترین ها

شهرک استقلال عنوان صنعتی‌ترین محله منطقه را یدک می‌کشد. وجود کارخانه‌های متعدد داروسازی، شوینده، بهداشتی، اقلام خوراکی و… باعث شده تا بخش وسیعی از این شهرک در حصار واحدهای صنعتی باشد. وجود بزرگ‌ترین کارخانه داروسازی کشور در این محله موجب شده تا مهم‌ترین و پرتردد‌ترین خیابان شهرک به نام این داروسازی یعنی «دکتر عبیدی» نامگذاری شود.

خودمونی

نشست نمایندگان اهالی با همشهری محله

سه‌شنبه گذشته دعوت شورایاران و شهروندان منطقه 21، نشست مشترکی بین مسئولان کارگروه‌های تخصصی، شورایاران منطقه با برخی از اعضای تحریریه همشهری محله پهنه غرب برگزار شد. در این دیدار که با هدف شناسایی سوژه‌ها، مشکلات و آسیب‌های منطقه برپا شده بود قرار شد با همکاری کارگروه‌های تخصصی درباره ظرفیت‌ها و چالش‌های محله‌های این منطقه از پهنه غرب اطلاع‌رسانی دقیق‌تری به مردم و مسئولان انجام شود تا با جلب مشارکت‌های مردمی قدم‌های مؤثری برای داشتن محله‌ای آباد برداریم. تحریریه همشهری محله پهنه غرب آماده است تا به دعوت مناطق 9، 5، 21و 22 نشست‌های مشترکی را با مسئولان شهری، شورایاری‌ها و شهروندان این پهنه برگزار کند. از طریق تماس با شماره23023460 می‌توانید در خواست خود را مطرح کنید.

 

منبع: همشهری محله

نظر بدهید