اخبار روز مناطق تهران

 ایجاد 4 پایگاه‌ سلامت در منطقه4 

4 پایگاه سلامت تا پایان سال در منطقه4 راه‌اندازی می‌شود. مدیر واحد گسترش مرکز بهداشت شمال دراین‌باره گفت: «این مراکز با هدف ارائه خدمات بهداشت و سلامت در محله‌های مبارک‌آباد، مجیدیه، کاظم‌آباد و حکیمیه افتتاح می‌شود.» «اعظم عاقبت‌بخیر» افزود: «در این مراکز خدمات رایگان واکسیناسیون، کنترل سلامت مادران باردار، تنظیم خانواده، پیشگیری از شیوع بیماری‌های مسری و… به شهروندان ارائه می‌شود.» به گفته او ساختمان محل فعالیت این مراکز در محله‌ها تعیین شده و این مراکز در حال تجهیز هستند. اکنون 9 مرکز برای پایش سلامت خانواده‌ها در محله‌های گلشن، مجیدیه، کوهک، تهرانپارس، حکیمیه و لویزان وجود دارد.

جمع‌آوری کتاب‌های مازاد شهروندان منطقه 8

کتاب‌های مازاد شهروندان منطقه8 در غرفه‌های بازیافت جمع‌آوری می‌شود. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه دراین‌باره گفت: «طرح استفاده بهینه از کتاب‌های مازاد شهروندان با نصب بنرهای تبلیغاتی در محله‌های مختلف منطقه و ارائه آموزش‌ توسط آموزشگران بازیافت اطلاع‌رسانی شده و با هدف جلوگیری از هدررفت کاغذ و استفاده مجدد از کتاب‌های شهروندان در حال اجراست.» «ناصر رضاپور» افزود: «شهروندان می‌توانند کتاب‌هایی که احتیاج ندارند را به غرفه‌های بازیافت منطقه تحویل دهند و در ازای آنها با توجه به وزن و قیمت کاغذ از متصدیان غرفه‌ها پول دریافت کنند.» او ادامه داد: «پس از تحویل کتاب‌ها نیز کارشناسان آنها را در دسته‌های ارزشمند، رمان، دانشگاهی و علمی و… جداسازی می‌کنند و بعد از آن هم کتاب‌ها به کتابخانه‌ای در اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه منتقل می‌شود.» رضاپور گفت: «در این طرح تاکنون 2هزار جلد کتاب جمع‌آوری شده و امیدواریم مشارکت شهروندان در این زمینه بیشتر شود.» 

جمع آوری رفیوژهای میانی خیابان بشیر سلیمی

با جمع‌آوری رفیوژهای میانی خیابان بشیر سلیمی در محله کیانشهر مشکلات ترافیکی این محدوده برطرف می‌شود. شورایار محله کیانشهر جنوبی دراین‌باره گفت: «خیابان بشیر سلیمی کم‌عرض است و وجود این رفیوژ موجب دشواری‌‌‌‌ تردد خودروها و ترافیک و تصادف می‌شود.» «عباس رجبی» افزود: «خیابان بشیرسلیمی در کیانشهر جنوبی یکی از اصلی‌ترین معابر این محله محسوب می‌شود که با جمع‌آوری رفیوژ میانی از ترافیک این خیابان کاسته خواهدشد.» این طرح تا پایان سال در خیابان بشیر سلیمی اجرا می‌شود. 

 

عدد خبر  

 500‌ متر کانال کمکی با هدف جمع‌آوری آب‌های سطحی در عمق 8 متری زمین حدفاصل بزرگراه شهید باقری تا خیابان اردیبهشت توسط شهرداری ناحیه 5 منطقه4 جانمایی شد. 

 3 بوستان «بسیج»، «ابیانه» و «رسم آبی پرواز» منطقه14 به امکاناتی از قبیل رمپ ویژه معلولان و مسیر ویلچر تجهیز شدند. 

 25683‌ مترمربع از فضای سبز نواحی چهارگانه منطقه13 بازپیرایی می‌شود. این طرح با هدف زیبایی بصری منظر شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان در بوستان‌های نشاط کودک، لچکی سرمدیان، صبا، خانواده و… اجرا می‌شود. 

 92000  خانواده منطقه15 از آموزش‌های تفکیک زباله از مبدأ و مدیریت پسماند بهره‌مند شدند. 

 

اخبار چند خطی  

 منطقه4 
خانه‌کتاب «پیدایش» با بیش از 12 هزار عنوان کتاب در محله پاسداران افتتاح شد. این مرکز در خیابان پاسداران، خیابان شهید پایدارفرد، خیابان شهید فلاح‌زاده (گلستان دوم)، پلاک 109 قرار دارد. 

 منطقه15
کارگاه‌های آموزشی «کودک و هوای پاک» با موضوعاتی درباره شناخت محیط‌زیست و نقش کودکان در نگه‌داشت آن در سرای محله مینابی در خیابان خاوران برگزار می‌شود. 

​​​​​​​ منطقه4
دوره‌های آموزش چرم‌دوزی در سرای محله علم‌و‌صنعت برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این کارگاه 10 جلسه‌ای می‌توانند به خیابان فرجام، حدفاصل چهارراه‌های خاور و ولی‌عصر(عج) بروند. 

​​​​​​​ منطقه 8
نمایشگاه آثار انیمیشن و گرافیک «محمدحسین نیرومند» با عنوان «حق مسلم ماست» در فرهنگسرای گلستان دایر ‌است. این مرکز در میدان هلال‌احمر، خیابان گلستان قرار دارد. 

​​​​​​​ منطقه13
حوزه علمیه حضرت نرجس(س) از بانوان علاقه‌مند به علوم حوزوی در رشته‌های مختلف عضو می‌پذیرد. این مرکز در خیابان مسیل جاجرود، نبش خیابان شورا، مسجد صاحب‌الزمان(عج) است. 

​​​​​​​ منطقه14
متکدیان از معابر و محل‌های پر‌ تردد منطقه جمع‌آوری و ساماندهی می‌شوند. در این طرح، گروه مربوط ضمن گشتزنی و شناسایی متکدیان، آنها را به مددسرای منطقه یا بهزیستی منتقل می‌کنند. 

​​​​​​​ منطقه15
انه فرهنگ و هنر سرای محله مشیریه شب شعر با حضور شاعران سرشناس برگزار می‌کند. این مرکز در محله مشیریه، خیابان سازمان آب، بوستان بنفشه قرار دارد. 

 

منبع : همشهری محله

نظر بدهید