اخبار منطقه2 و 3 تهران

پل طبقاتی آیت‌الله ‌صدر نورپردازی شد

فضای زیر پل طبقاتی شهید آیت‌الله ‌صدر در تقاطع خیابان شریعتی با اجرای نورپردازی، نقش و رنگ زیباسازی شد. «اسماعیل بدریان» سرپرست شهرداری منطقه یک درباره زیباسازی این پل در تقاطع خیابان شریعتی گفت: «خیابان شریعتی قدیمی‌ترین مسیر ارتباطی شمال تهران به مرکز شهر و پل شهید آیت‌الله ‌صدر در محدوده شمال تهران به‌عنوان دروازه ورودی شمالی تهران محسوب می‌شود. به همین منظور دیواره و پایه‌های این پل با هدف روح بخشیدن به فضاهای خالی و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای فضاسازی مناسب شهری زیباسازی شد.»

بدریان افزود: «برای زیباسازی این فضا از اسماء متبرک، رنگ، نور، نقش و نگارها استفاده شد تا باعث بالا بردن روحیه شهروندان شود.» بدریان بر استفاده از کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری در زیباسازی منظر شهری منطبق بر هنر اصیل ایرانی‌ـ اسلامی تأکید کرد و گفت: «رنگ‌های خاکستری و سیمانی، نمای شهر و شهروندان را خسته و دلگیر می‌کند؛ در حالی که می‌توان با استفاده از هنر اصیل ایرانی از نور، رنگ و نقش و با صرف کمترین هزینه، شهر را زنده و زیبا کنیم. زیباسازی شهر نقش بسزایی در حس تعلق شهروندان به محل زندگی‌شان دارد.»

دسترسی به پایانه تاکسیرانی ونک تسهیل می‌شود

تأخیر ورود تاکسی‌ها به پایانه تاکسی ونک با اجرای اصلاح هندسی رفع می‌شود. «علیرضا‌اسفراینی‌نژاد» معاون حمل‌ونقل وترافیک شهردار منطقه3 با اعلام این خبر گفت: «برای رفع گره‌های ترافیکی پایانه، بهبود دسترسی تاکسی به پایانه در ساعات اوج ترافیک و کاهش زمان انتظار مسافران اصلاح هندسی و روان‌سازی در اطراف پایانه ونک در حال انجام است.» اسفراینی‌نژاد افزود: «این پایانه از بزرگ‌ترین پایانه‌های درون‌شهری است و 34 خط تاکسی و 5 ایستگاه اتوبوس محلی دارد و به‌زودی با اجرای فاز پایانی پروژه اصلاح هندسی، ترافیک اطراف پایانه و مشکلات مسافران و رانندگان رفع می‌شود.»

 

​​​​​​​ حمایت از کسب و کارهای نو در منطقه2

دانشگاه‌های مطرح کشور برای فعالیت در زمینه کسب و کارهای نوآورانه به کمک شهرداری می‌آیند. معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی شهردار منطقه 2 با اعلام این خبر گفت: «پس از حضور استارت‌آپ‌ها در منطقه و راه‌اندازی مرکز حمایت از کسب و کارهای نوآورانه، فراخوانی به دانشگاه‌ها برای حضورشان در این مرکز داده شد که نتیجه‌اش امضای تفاهمنامه با دانشگاه‌های شهید بهشتی و امیرکبیر بود.»«زهرا مبینی» با بیان اینکه هدف از این فعالیت معرفی استارت‌آپ‌ها و حمایت از ایده‌های نوآورانه است افزود: «با امضای تفاهمنامه با توجه به حضور استارت‌آپ‌ها در دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده کلاس‌های آموزشی توسط مدیران آنها در مرکز کسب و کارهای نوآورانه، برپا و نمایشگاه‌ها و همایش‌های مختلف برگزار شود.»

عدد خبر

5 ایستگاه دوستداران کوهستان برای هدایت، راهنمایی و اطلاع از وضع جوی به گردشگران و کوهنوردان در ابتدای مسیرهای کوهستانی شمال تهران برپا شده است. این ایستگاه‌ها پنجشنبه و جمعه هر هفته در ابتدای مسیرهای کوهنوردی کلکچال، دربند، دارآباد، درکه و توچال دایر است.

​​​​​​​ 267 تنه و کنده خشک شده درختان که در حاشیه معابر برجا مانده بود از نواحی منطقه یک جمع‌آوری شد. 225 نهال جدید هم در ضلع شمال بزرگراه آیت‌الله ‌صدر، خیابان‌های شهید لواسانی، دربند و محمودیه برای حفظ، توسعه و نگهداری فضاهای سبز منطقه کاشته شده است.

​​​​​​​ 12 هزار پیام هر ماه در سامانه 137 شهرداری منطقه 2 ثبت می‌شود که این آمار باعث شده این منطقه در گروه مناطق پرپیام قرار گیرد. بیشترین پیام‌های شهروندان در حوزه خدمات شهری و شهرسازی است.

اخبار کوتاه

کتابخوانی روز جمعه

کتابخانه رشید یاسمی روزهای جمعه بدون محدودیت در هر دو سالن آقایان و بانوان به اهل کتاب خدمات ارائه می‌کند. هدف از اجرای این طرح بهره‌مندی بیشتر مخاطبان از فضای کتابخانه است. ساعت کار کتابخانه در روز جمعه ساعت 8 تا 16، ساعت‌کاری آن در روزهای شنبه تا چهارشنبه 8 تا 21 و پنجشنبه‌ها ساعت 8 تا 18 است. کتابخانه در بوستان صبا، خیابان جردن، نرسیده به خیابان ظفر واقع شده است.

​​​​​​​ آکادمی آنلاین سرزمین هنر

وب‌سایت آموزش آنلاین هنر و رسانه در فرهنگسرای رسانه، آموزش‌های تخصصی را با هدف دسترسی هنرجویان و علاقه‌مندان به رشته‌های هنر و رسانه آغاز کرد. آموزش آنلاین با مشارکت دانشکده خبر و فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. 

 

منبع: همشهری محله

نظر بدهید