آخرین وضعیت ذخیره آبی تهران و شهر‌های اطراف

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر وضعیت ذخیره آبی تهران در حالت سبز قرار دارد. بدین معنا که مشکلی برای تامین آب وجود ندارد و شاهد افت فشار و قطعی آب در شهر تهران نیستیم.

محمدرضا بختیاری اظهار کرد:وضعیت منابع آبی در شهر تهران در حالت سر به سر قرار دارد و اگر مشترکان میزان مصرف خود را افزایش ندهند و به همین روال آتی پیش برویم، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما اگر میزان مصرف افزایش یابد، ممکن است در برخی مناطق با افت فشار روبرو شویم.

وی با بیان اینکه در غرب تهران و شهرستان‌های اطراف استان وضعیت تامین آب در حالت زرد قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در این مناطق با مشکل افت فشار آب مواجه هستیم که دلیل این مسئله نیز افزایش حرارت دما است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: باید گفت که در اطراف استان تهران مشکلی از نظر کیفیت آب وجود ندارد و تنها بحث بر سر کمیت است که امیدواریم این مسئله نیز با مدیریت مصرف جبران شود.

بختیاری در خصوص میزان مصرف آب در شهر تهران گفت: تاکنون ۳۸۷ میلیون مترمکعب آب در پایتخت مصرف شده که این میزان ۱۰ میلیون مترمکعب نسبت به سال گذشته افزایش داشته و باید گفت که بیش از یک سوم آب سال مصرف شده است.

در حال حاضر درکلان شهر تهران با جمعیتی بالغ بر ۸.۵ میلیون نفر ساکن و در حدود ۱.۵ میلیون نفر جمعیت شناور، سالانه ۱۰۳۵ میلیون مترمکعب و متوسط در هر ثانیه ۳۵ هزار لیتر آب مصرف می شود.

منبع : شفاف

نظر بدهید