چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

در مطلب قبلی با عنوان ”  چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم برای شما شرح دادیم که چطور با همسایه های خود کنار بیایید و چگونه بدون دعوا و منازعه مسائل را بین خود حل کنید و گاهی اوقات ممکن است شما با دیگران به تفاهم نرسید و لازم باشد شخص یا مرجع سومی پا به میان بگذارد تا مشکلات همسایگی شما را حل کند . به همین دلیل در ادامه برای شما مواردی را ذکر می کنیم تا بتوانید به درستی و به شکل قانونی با موارد آزار دهنده برخورد کنید و شما را درباره این موضوع راهنمایی می کنیم که چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

یادداشت برداری مشکلات

ابتدا تمام مواردی که از آن شکایت دارید مشخص کنید و همه آن ها را در برگه ای ثبت کنید و همه حوادث و اتفاقات رخ داده شده را یادداشت کنید.

چنانچه مشکل شما به طور مداوم برقرار باشد و همچنان برای شما و خانواده تان آزاردهنده باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا از سمت صاحبخانه تان، انجمن محله یا پلیس حمایت شوید.

تمام فعالیت های مربوط با همسایگان خود را مستند کنید. همه زنگ ها ، نامه ها ، ایمیل هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید ضبط کنید و نزد خود نگه داری کنید.

موضوع را به سادگی با همسایگان خود مطرح کنید و آن ها را از شکایت خود مطلع کنید و یادآوری کنید همه آن ها جمع آوری می کنید تا با فعالیت ها و رفتار های آزاردهنده شان برخورد کنید و عواقب کارشان را پذیرند.

یادداشت برداری مشکلات
یادداشت برداری مشکلات

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

در مورد سر و صدا، تعمیر و نگهداری اموال، بازدید کنندگان یا حیوانات خانگی ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ، بهتر است از آن ها مطلع باشید.

اگر رفتار همسایتان شما را آزار می دهد و قوانین آپارتمان نشینی در ساختمان را نقض کرده است به آن ها به طور مودبانه گوشزد کنید که رفتارشان بر خلاف قوانین می باشد.اگر همسایه تان مستاجر است صاحبخانه شان را این موضوع مطلع کنید تا این مورد را به آن ها انتقال دهد.حتی اگر آن ها قوانین اجاره نشینی را نقص نکرده باشند اما موجب آزار شما و همسایه هایتان شده باشند باز می توانید رفتارهایشان را به صاحبخانه شان گزارش دهید.

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان
بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

با گروهی از اعضا و صاحبخانه های معترض جمع شوید. مستندات یا پرونده هایی از موارد آزاردهنده همسایه های متخلف را با آن ها به اشتراک بگذارید و کارهایی که در این مدت برای جلوگیری از تخلف افراد صورت گرفته شرح دهید.

صاحبخانه یا همسایه ها ممکن است مایل به شنیدن شکایات جزئی مانند مقادیر کم سر و صدا ،گریه نوزاد یا چیزهایی که خارج از کنترل آن هاست نباشند. اما شکایت شما در مورد مسئله بزرگتر مانند آسیب به دارایی ها یا فعالیت غیرقانونی، صاحبخانه، شرکت مدیریتی و همسایه ها را بیشتر مجاب خواهد کرد تا سریعا اقدام کنند.
اطمینان حاصل کنید مدارک و مستندات شما به اندازه کافی مستحکم باشند تا مشکلتان را حل کند.زیرا ممکن است در صورت شکست همسایه  متخلف علیه شما شکایت کند و صاحب خانه ها و دیگر همسایه ها نمی خواهند تا با شکایت علیه خودشان مواجه شوند .

تهیه شکایت نامه علیه همسایه هایتان
تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

آشنایی با قوانین مربوط

قوانین منطقه و شهر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تا مواردی در مورد آزار همسایه ها، سر و صدا و آسیب اموالتان از جانب آن ها وجود داشته باشد و قبل از هر اقدامی کاملا با آن ها آشنایی پیدا کنید.

مواردی که شما را آزار می دهد یاداشت کنید و در مورد آن ها مطالعه کنید که چه قوانینی برای آن ها وضع شده و با شرایط و تبصره های آن ها آشنا شوید.

سپس می توانید به دادگاه منطقه یا سازمان مربوطه شکایت کنید یا چنانچه نمی خواهید درگیر مراحل اداری شوید و از دادگاه دوری می کنید می توانید به پلیس ناحیه خود در مورد موضوع شکایت کنید و با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

آگاهی از قوانین آپارتمان نشینی و همسایگی
آشنایی با قوانین مربوط

مراجعه به مسئولین مربوط

در صورتی که احساس می کنید اموال شما در خطر است یا آسیب خواهد دید می توانید سریعا به نیروی انتظامی ناحیه موضوع را اطلاع دهید.

نیروی انتظامی همیشه جوابگوی شکایات شما خواهد بود و مشکلتان را حل خواهد کرد.

چنانچه اختلافات داخلی بوجود آمد یا دعوایی در آپارتمان شما رخ داد هر چه سریع تر با پلیس در میان بگذارید تا شرایط بدتری ایجاد نشود و کسی آسیب نبیند.
پلیس یا دادگاه می تواند هویت شما را ناشناس نگه دارد، بنابراین همسایگان نمی دانند چه کسی شکایت را انجام داده است بنابراین نگران این موضوع نباشید و از شکایت نترسید.

پلیس می تواند از اموال بازدید کند تا مشخص شود آیا نقضی در قوانین وجود داشته یا خیر. به عنوان مثال، اگر آنها  متوجه نقض دستورالعمل  در مورد سر و صدا  همسایگان باشد، پلیس می تواند آن را ارزیابی کند و یک استناد تهیه کند.

درخواست کمک از نیروی انتظامی
مراجعه به مسئولین مربوط

سعی کنید از شکایت موارد آزاردهنده ای که در آپارتمانتان  مساله مهمی نیست و زیاد به شما آسیب نمی رساند دوری کنید . زیرا این سری پرونده های بی اهمیت  در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کمتر رسیدگی می شود وبیشتر سعی می شود تا زودتر موارد ضروری تر حل شود.

مواردی را به پلیس شکایت کنید که در حوزه اختیارات آن ها باشند. به عنوان مثال وضعیت قرار گیری خطرناک تنه درخت در محل زندگی شما ربطی به وظایف آن ها ندارد.در آخر نیاز به ذکر است و توجه کنید که اگر بعد از انجام مراحل شکایت از سوی گروه یا شخصی مورد تهدید قرار گرفته اید حتما موضوع را با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

چگونه می توان با همسایه هایی که شارژ خود را پرداخت نمی کنند برخورد کرد ؟ 

پیشنهاد ما به شما این است که در وهله اول سعی کنید با صحبت کردن جدی اما بدور از خشونت و درگیری همسایه خود را مجاب به پرداخت هزینه نظافت کنید. از او علت این رفتارش را بخواهید و او رااز آسیبی که چنین رفتاری به ساختمان و سایر همسایگان می زند آگاه کنید.

سایر ساکنین و همسایه ها را در این موضوع با خود همراه کنید. از آنها نیز بخواهید که در پیگیری این موضوع پشتیبان شما باشند و نارضایتی خود را به گوش همسایه موردنظر برسانند.

با جملاتی مناسب و احترام آمیز لزوم رعایت نظافت ساختمان و سایر اصول آپارتمان نشینی را نوشته و در جایی که در دید همه است نصب کنید. خودتان نهایت سعی خود را بکار گیریدو نظافت و مقررات ساختمان را رعایت کنید تا دیگران بهانه ای برای سرپیچی از این مقررات نداشته باشند.

در خواسته خودتان پیگیر و جدی باشید.

اما در نهایت قانون در چنین شرایطی اختیاراتی برای عنوان مدیر ساختمان مقرر کرده است که اگر راه های مسالمت آمیز و دوستانه به بن بست رسید می توانید از آن استفاده کنید:

اگر ساكن واحد مسكوني (مستأجر يا مالك) از پرداخت شارژ و هزينه‌هاي مشترك ساختمان خودداري كرد ابتدا هيئت مديره ساختمان موظف است به صورت كتبي به خاطي درباره عدم پرداخت هزينه شارژ تذكر دهد. در صورت پرداخت نشدن مجدد حق شارژ، هيئت مديره ساختمان مي‌تواند با مراجعه به نزديك‌ترين مجتمع قضايي محل سكونت اظهار‌نامه‌اي براي شخص خاطي ارسال كند و به او فرصت 10 روزه براي تسويه حساب با مدير ساختمان بدهد.

در اين زمينه قانونگذار اين اطمينان را مي‌دهد كه اگر براي بار دوم همين فرد از دادن شارژ امتناع كرد، مديران ساختمان مي‌توانند با مراجعه به اداره ثبت محل و به استناد اظهار نامه درخواست اجرائيه كنند. اگر در اين مرحله هم شخص خاطي توجهي به اجرائيه ثبت نكرد مديران ساختمان مي‌توانند به استناد تبصره يك ماده 10 به دادگاه حقوقي قانون مراجعه و شكايتي عليه مالك يا مستأجر تسليم دادگاه كنند.

دادگاه موظف است به اينگونه شكايات خارج از نوبت رسيدگي كند، حكم محكوميت فرد خاطي را در اولين فرصت رسيدگي صادركند، فرد را ملزم به تسويه حساب و جريمه دو برابر بدهي و گاهي محروميت‌هاي قانوني مانند خدمات مشترك ازجمله شوفاژ، آب گرم، گاز و. . . محكوم نمايد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که به شکل قانونی با همسایه خود برخورد کنید پس از مطالعه دقیق قانون در مورد موضوع مورد شکایتتان، همسایه خود را از این موضوع مطلع سازید، سپس با سایر همسایگان نیز موضوع را به اشتراک بگذارید و شرایط را برای آنها توضیح  دهید و در نهایت اقدام کنید.

منبع : wikihow

110 دیدگاه‌ها دیدگاهتان را بنویسید

 1. hooman مارس 29, 2020 Subscriber

  اقا منم این مشکل رو دارم نه با یکی با دوتا همسایه زیریمون یکیش موذیانه جلوت روی خوش نشون میده تو شک نکنی میره خونش سر صداشروع میشه اون یکی برعکس از اوناس که میگه همینه که هست یه بیشعور تمام عیار هم خودش هم زنشم بدتر از خودش و اونقد کم عقل اند فک میکنن صدا بالا نمیاد درحالیکه تو اپارتمان کوچکترین صدایی میپیچه شما بهتر میدونید این بناها رو چطور میسازن کاشف به عمل اومد که این دوتا واحد یکیش دوتا بچه ناخلف داره فقط چارنعل میدون عذر میخوام به اسب نیم کیلو کاکائو بدی بگی بدو جلو اینا کم میاره بچه نیستن که یک واحدم شوهره صب تا شب نمیدونم چی گرفته دستش میکوبه درو دیوار اخر سر قاطی کردم رفتم یقه یکی از واحد هارو گرفتم گفتم اگه مسابقات اسب سواری راه انداختی بگو بلیط بخت ازمایی دارم توش شرکت کنم و… بازم افاقه نکرد اینه که هیچ کاری هم نمیتونی بکنی طرف دو روزه اومده این محل اجارس نیم متر زبون داره وای به حال اون کسی ک مالکه الان چند ساله ضعف اعصاب گرفتم اونقد صدای پا شنیدم حالا معلوم نیست این بره از اون بدتر نیاد تهش میخوای بری یارو رو بزنی از غیظ لت وپار کنی پات گیره کلانتریه خداد تومن دیه حالا بیوفت نزنیش سکوت راه به جایی نمیبره مقابله به مثل کنی از همسایه های دیگه بد میشه (وگرنه ادم میتونه عین خودش کاری کنه طرف ظرفه دو روز دمشو بذاره رو کولش بره) تذکر میدی اونقد بیشعوره حالیش نمیشه شکایت کنی دنبال نخود سیایی موندم حالا چه کنم یعنی بعضیا واقعا بیشعورن بعده یه مدت خستت میکنن از بس که نمیتونی باهاشون طرف شی از نوع بیشعورایی که خاویر کرمنت تو کتاب بیشعوری بش اشاره کرد طرف اصلا گردن نمیگیره صدا از واحد کوفتیش میاد مشکل اصلی اینجاست اساسا بعدش تو شک میذارتت ک فک کنی اون نیست دفعه بعدی نری جلو درش تو رودربایستی میمونی من همه این راهارو رفتم از سکوت تا جر و بحث میخوام بگم یا باید تحمل کنی گورشونو گم کنن یا تو بذاری بری یا کل ساختمون پشتت باشن استشهاد جم کنی تازه اگه به نتیجه برسه که بره ما ماشاالله اکثرا بی عرضه اند و ما چوب این بی تقاوتی همسایه ها یا مدیر ساختمونارو میخوریم اونام مقصرن یه جورایی یا باید بفهمونی ک اقا اینجا اپارتمانه چاردیواری فقط بره تو نیست و چهل تا دیواره که نگه چاردیواری اختیاری البته اگه طرف درکش بالا باشه ساکت بشه که بعید میدونم با این حجم از بیشعوری یه نکته ای هم که هست اینه ک متاسفانه این مثل چار دیوار ی اختیاری بد جا افتاده همه تکرار میکنن بدتر از اون همه قبول میکنن اقا یه اپارتمان ۵ طبقه یا یه پنت هاوس بگیر سند بزن بنامت بعد بگو چاردیواری بعضیا برمیگردن میگن تو اپارتمان باید سر صدا باشه که این حجم کم عقلی از یاوه گویی بی سابقه اس مخصوصا اگه ادم از اطرافیانه خودش اینو بشنوه ناامید میشه .کلا اپارتمان درد سره اینو دارم بره کسایی میگم که هنوز خونه نگرفتن اگه میخوای سر صدا بشنوی پس خوش اومدی.

 2. ریحانه مارس 5, 2020 Subscriber

  سلام وقت همگی بخیر. ما مالک یکی از واحد های مجنمع مسکونی هسیم که حدود ۱۰۰ خانوار دارد . پنجره های دوجداره و طبقه چهارم. همسایه های طبقه ۵ و ۶ به حدی صدا دارند از خود والدین بگیرین تا بچه هاشون در حدی که ظرف میخوری روی میز بزارم انگار زلزلس میلرزه …… از اسکوتر بازی کردن و تردمیل رفتن و بدو بدو و جیغ و داد و بازی کردن و توی راه پله بگیرین …… تا اینکه توی حیاط هم از وقتی بچها از مدرسه میان میدون توی حیاط تا اخر شب… به حدی هست که حدود ۵۰ تا بچه توی حیاط جیغ جیغ جیغ داد فریاد یعنی واقن ب مرز جنون میرسونن…..
  تنها قانون مجتمع هم اینه که فصل زمستان ساعت ده شب به بعد بچها حق بازی در حیاط ندارن و خاموشی میزنن چراغهای حیاط رو و در فصول دیگه ساعت ۱۱ شب…..
  چند بار به همایگان و مدیر مجتمع بابت این همه ساعات بازی بچها ک واقن دیگه روی اعصابه و بازی که نیس یعنی انگار جنگ فقط سروصداست صحبت کردیم همه گفتن مهم نیس ناراحتی خونتونو بفروشید و بروید شمام بچتونو بفرسین بیرون… بابا بچه دار میشین مسیولیتشو بپذیرین در حدی بچهاتونو بد تربیت کردین که فقط بیان توی حیاط حدود ۷ ۸ ساعتی نفس راحت ازشون بکشین …. کلا هیات مدیره هم جزو همون افرادی هستن که پرصدا هستن و براشون مهم نیس… هرچقدر هم که گفتیم وقت و تایم مشخص قرار بدین برای تایمبازی بچچها برای هیشکی مهم نیس… همسایه های خودمونم که نور علا نور…. فقط کافیه بگیم یکم فقط یکم مراعات کنین قشنگ با بی حرمتی میگن خونتو عوض کن دوس داریم خونه خودمونه هرکاری دلمون بخاد میکنیم …
  با اینکه مجتمعمون مدیریت درست و قانون درستی نداره چیکار میتونم بکنم؟ راه حلی کسی داره؟

 3. محمد فوریه 11, 2020 Subscriber

  سلام اون خانومی که میگه چیکار کنن بچه ن میخوام بگم همسایه ما بچه ش ساعت دو نصف شب سه بعداز ظهر آهنگ میزاره باند رو زیاد میکنه عوض اینکه مادرش بگه کم کن باهاش دست میزنه جیغ میزنه همخونی میکنه بعضیا فقط بلدن بچه پس بندازن هیچ نوع شعوری ندارن که بچه رو تربیت کنن اون بچه س مادرش چی ؟؟؟؟

 4. ناشناس فوریه 1, 2020 Subscriber

  سلام.من از صدای داد‌ و بیداد زن‌و مرد و سکسشون که صدای جیغ داد واقعا خوابم نمیره.خودمم‌متاهلم‌ولی این صداها آسایش‌و از خونمون گرفته

 5. ناشناس ژانویه 13, 2020 Subscriber

  سلام خسته نباشید
  ما تازگی یک واحد در ساختمان ۵ واحدی خریدیم، بعد از ساکن شدن متوجه شدیم که همسایه ی طبقه ی اول که مدیر ساختمون هم هست تو کار دلالی ماشین هم هستن و مدام توی جای پارکینگشون ۳ تا ماشین پارک میکنن، علاوه بر اون دوتا موتور هم دارن که کنار ستون های پارکینگ پارکش میکنن، علاوه بر اونها همسایه ی دیگری که با این همسایه ساختمون رو ساخته بودند هم علاوه بر دوتا ماشینش دو تا موتور هم داره که همونجا میذاره و واقعا دراومدن از پارکینگ ما جزو پر استرس ترین دغدغه ها شده واسه ی ما! آدم باید ۲۰ تا فرمون بده با شلام صلوات دربیاد مبادا که به اموال کسی خسارت بزنه. مادرم بیچاره میترسه حتی امتحان کنه ماشین رو از پارکینگ دربیاره بعد از ۱۵ سال رانندگی! بهشون تذکر دادیم چندین و چند بار ، توضیح دادیم حرف زدیم ، هربار توجیهشون این هستش که از اول همینطوری بوده! آیا واقعا با این آقای دلال که مدام ماشین های ثبت نامیش رو توی پارکینگ جا میکنه تا به فروش برسن هیچ برخورد قانونی نمیشه کرد؟ اصلا مگه میشه توی پارکینگ یک آپارتمان ۵ واحدی یک واحد ۳ ماشین و ۲ تا موتور پارک کنه؟

 6. شهرزاد ژانویه 12, 2020 Subscriber

  مشكل دویدن بچه ها تو آپارتمان واقعا شده معضل..همسایه بالایی ما هم یه بچه داره كه وقت و بی وقت در حال فوتبال بازی كردن تو خونه است..ما هم تذکر دادیم یعنی یه ساله كه داریم تذکر میدیم ولی هیچ فایده ای نداره..دیگه واقعا میخوام برم شورای حل اختلاف شکایت كنم
  من هم بچه بودم بازی هم میكردم اما شلوغ میكردم مامانم دعوام میكرد..اونایی كه میان میگن بچه نیاز به بازی داره، اره بچه نیاز به بازی داره اینهمه بازی بی سر و صدا هست نه اینکه از صبح تا شب بخواد بدو بدو كنه..
  هرکس خربزه میخوره پای لرزش هم بشینه..بچه میارین تربیتش هم بكنین، اگه خودتونم تربیت ندارین قاطی آدمها زندگی نكنین..محل زندگی باغ وحش نیست..البته واسه آدمها!!!

 7. ناشناس ژانویه 12, 2020 Subscriber

  سلام ما طبقه اول هستیم همسایه بالایی ما زوج متاهل و جوان هستند، آرامش ما را سلب کردند همیشه صدای رابطه جنسی آنها را باید تحمل کنیم، متاسفانه نه روزی یک بار بلکه هر ۴-۵ ساعت یکبار این عمل تکرار میشود و ما صدای آه و ناله خانم و صدای قژ قژ تختشان را کامل میشنویم، من در عجبم که حتی حیوان هم این تعداد در روز رابطه ندارد همچنین یک انسان فاحشه این تعداد رابطه در روز غیرممکن است🤬 همسرم به طور غیرمستقیم بهشان تذکر داده چندین بار حتی با صاحبخانه هم در میان گذاشتیم ولی اثری نداشته
  حالا بنظرتان چکار باید کرد چون ما دیگر دیوانه شدیم

 8. رامین دسامبر 25, 2019 Subscriber

  سلام..ما در یه اپارتمان ۴ طبقه تک واحدی طبقه سوم زندگی میکنیم یکساله خریدیم.همسایه طبقه بالایی مدیر ساختمونه از دستش یه دیقه هم ارامش نداریم دوتا دختر بچه داره همش یسره میدوَن حتی راه رفتنشون اینقد پاهاشونو محکم زمین میکوبن صدا میده اینقدم جیغ میکشن و سرو صدا میکنن صداشون از کانال کولر میاد اصلا به عذابیم…بهشون تذکر دادیم فایده نداشته ینی خودش خیر سرش مدیر ساختمونه از همه بدتره ..همشم تو خونَن یه لحظه ارامش نداریم اعصابم داغون شده.امکان تعویض خونه هم نیست..نمیدونم چیکار کنم شکایت کنم ازشون رسیدگی میکنن؟ لطفا راهنمایی کنید؛!

  • Haniyeh ژانویه 30, 2020 Subscriber

   دقیقا هم شرایط همیم‌ بااین تفاوت که ایشون ی پسر بچه دو سه ساله هم دارن و خانومشون‌ نعره می کشه سر بچه هاش 😞😞😞خواهش کنم میشه مدیر ساختمونن‌ یه طومار قانون زدن ب برد…

  • منا فوریه 14, 2020 Subscriber

   عين شرايط زندگي ما.سه ساله تحمل كرديم ولي ديگه جون به لبمون رسيده.يكي جواب بده ما چي كار بايد بكنيم .هر شب هم ميرن پارتي ساعت دو نيمه شب مست با كفش پاشنه ميان تو خونه وصداي پاشون و ضربه زدن به وسايل ساختمان ناشي از عدم تعادلشون بيدارمون ميكنه.ماهي يك بار هم نوبت پارتي گرفتن خودشونه كه تا سه صبح سرو صداشون ادامه داره .ترو خدا يكي راهنمايي كنه

   • جواد فوریه 17, 2020 Subscriber

    خونتون عوض کنید

 9. ناشناس نوامبر 30, 2019 Subscriber

  نخیر جناب سپهر به بچه هاتون ادب وتربیت یاد بدید ومردم داری که مخل آسایش دیگران نشوند

  • سپهر دسامبر 2, 2019 Subscriber

   من بچه ندارم جناب ناشناس. تو همچین فرهنگ کودک‌ستیزی هیچوقت هم بچه‌دار نخواهم شد.

   • شمس دسامبر 12, 2019 Subscriber

    Online

    جارجو حرفاتو به گوش همه می رسونه

    سلام
    درباره خدمات و جاهای مختلف شهر نظر یا اعتراضی داری؟
    به ما بگو تا به گوش همه برسونیم
    جارجو
    03:22
    سلام
    خونه ما طبقه همکفه و چهار طبقه
    همسایه بغلی ما مستاجره 5 تا بچه کوچیک دوتا دو قلو سه تا قدو نیم قد دیگه نمیدونیدقچه پدر از ما در آوردن از صبح ساعت نه میان تو راه رو آپارتمان شروع میکنن به جیغ و داد تا شب شبم تو خونشون جیغو داد میکنن
    به خدا ناراحتی اعصاب گرفتم هرچقدر بهشون میگیم اصلا حنمیفهمن اخه باباجان وقتی نون باسه خوردن ندارین مستاجرین مجبورین پنج تا بچه بیارین از داروخونه ک….دم بخرین اینجوری مخل آسایش مردم نشین به خدا تو این دو ساله موهای ما سفید شده
    این از همسایه بغلی همسایه بالایی هم یه آدم بیکار مواد فروشه که شبا تا صبح تو کوچه داره مواد میفروشه و دزدی هم میکنه از ماشینهای مردم که خودم بارها دیدم بچه هاشم تا صبح رو سر ما پا میکوبن مثل شتر راه میرن خسته شدیم از تاپ و توپشون مرتیکه انگل اجتماع شیشه میکشه ساعت 4 صبح سنگ فرز میگیره دستش معلوم نیست چه غلطی میکنه اصلا اسایش نداریم بقیه همسایه ها هم از این چیزا رنج میرن ولی انقدر بی وجودن که جرات نمیکنن به این یارو مفنگی چیزی بگن من خودم یبار باهاشون دعوام شد ولی بعد یه هفته همون آشو همون کاسه به 110 هم صدو ده بار زنگ زدیم ولی دریغ از یکبار رسیدگی واقعا که متاسفم

  • سوده دسامبر 5, 2019 Subscriber

   یعنی به نظر شما به کودک سه چهار ساله می‌توان گفت تمام روز یک جا بنشیند و تکان هم نخورد؟؟؟؟؟

   • ناشناس دسامبر 23, 2019 Subscriber

    نه نمیشه گفت اما اون خانم و اقایی ک این‌بچه تولید کردن ایا در مقابل رفتارش مسولیت ندارند،وقتی میدونن موجب آزار ملت هست،نه خانم مادر سر در دنیای مجازی پدر هم‌در بیخیالی ،مردم هم ناراحتی اعصاب بگیرن واسه یه شب بی احتیاطی دو نفر

   • منا فوریه 14, 2020 Subscriber

    نه ولي ما هم بچه داري كرديم.من پسرم خيلي فعال بود .هر روز ميبردمش بيرون ميگردوندمش و خواب و خسته برميگردوندمش خونه.ولي مزاح همسايه ها نميشدم.اول بايد ياد گرفت و فهم داشت بعد بچه دارشد

 10. سپهر نوامبر 30, 2019 Subscriber

  نظرها عالیه! یکی میگه چرا میذارن بچه‌هاشون بیان تو کوچه بازی کنن؟ یکی دیگه میگه چرا میذارن بچه‌هاشون تو خونه بازی کنن؟ اون یکی میگه چرا بچه‌ها تو مهد کنار خونه ما بازی و سر و صدا می‌کنن؟
  بچه‌های بیچاره چیکار کنن پس؟ اگه انقدر سر و صدا اذیت‌تون میکنه گوش‌گیر بذارین، خونه‌ کم واحد بگیرین، کنار مدرسه و مهد و مسجد خونه نگیرین چون دیگه همه میدونن اینجاها سر و صدا و رفت و آمدشون زیاده!
  طرف رفته تو برج واحد گرفته شکایت داره که چرا رفت و آمد زیاده!!! همسایه‌ها بشینن روی بچه‌هاشون توی خونه‌هاشون که شما راحت باشین؟
  واقعا مردم بدجنسی هستیم. تا صدای بازی و خنده و خوشی همسایه‌هامون میاد عصبانی میشیم.

  • ناشناس دسامبر 18, 2019 Subscriber

   حرفتون واقعا درسته. بیشتر حرفها، پر از عقده و کینه است. از شنیدن صدای قهقهه و خوشی همسایه ها حالشون بد میشه. انتظار دارن بچه ها مثل یه مجسمه ساکت و بی حرکت باشن . واقعا باعث تاسفه که توی همچین جامعه بیماری زندگی می کنیم.

   • شهرزاد ژانویه 12, 2020 Subscriber

    خوشی چیه آدم حسابی؟
    وقتی سقف خونه ات هر لحظه در حال لرزیدنه انتظار دارین همه ریلکس بشینن بگن : خوب بچه است دیگه!؟؟؟؟؟؟؟
    شما كه بیمار نیستی اینو نمیدونی كه خونه محل استراحته؟
    پدر مادرا نمیتونن 1 ساعت در روز بچه هاشون رو ببرن پارک كه بچه انرژیش تخلیه شه؟ یا بچه نمیتونه نشسته بازی كنه؟ حتما باید بدوئه؟
    تربیت ناقصتون رو لطفا اعلامیه نكنین بچسبونین همه جا!!!!!!

  • احمد فوریه 3, 2020 Subscriber

   دمت گرم حرف حق زدی

   • ناشناس مارس 12, 2020 Subscriber

    لعنت بر پدر مادر بچه های که تو خونه آپارتمانی میدوند
    شما باید برین تو غار زندگی کنین

  • ناشناس فوریه 14, 2020 Subscriber

   ببرن پارك تا انرژي بچه تخليه شه.اگرم وقت اين كارو ندارن ،غلط ميكنن بچه دار بشن .بچه داشتن شما كه نبايد مزاحم همسايه ها بشه

  • ناشناس مارس 23, 2020 Subscriber

   معلومه خودت از اون بی فرهنگ ها هستی نمیشه که همسایه ها عین حیوون زندگی کنن و وقت وبی وقت سرو صدا کنن بعد آدم هیچی نگه اگر این سر وصداها و مردم آزاری خوب بود که کلی روایت ازش نداشتیم که حرام وگناه ،واگر این طور نبود کتاب قانون آپارتمان نشینی نداشتیم اتفاقا کسانی که با این همه سرو صدا ورفت وآمد وتعداد نفرات بالا تو آپارتمان زندگی میکنن باید بیشتر به فکر باشن واصلا بهتر برن خونه ویلایی بگیرن وبچه هاشون اونقدر تو حیاط بازی کنن که بترکن کسی بخیل خنده وخوشی همسایه اش نیست اما باید شعور داشت ورعایت همسایه رو هم کرد هرچیزی حدو حدودی داره

  • hooman مارس 29, 2020 Subscriber

   چرا چرت وپرت میگی مرد حسابی طرف صب تا شب میره سگ دو میزنه میخواد چند ساعت تو خونش اروم باشه بعد فقط بچه نیس بزرگسالشم مخل اسایشه اگر بچس چارتا اسباب بازی بریز جلوش بازی کنه یا دستشو بگیر ببرش پارک چطور بچه اون میتونه بیس چاری بدوعه بعد جواب اعصاب ما رو کی میده که اگه اسیب ببینه نه تنها جبران پذیر نیستو بره خودت ضرره بلکه این ضعف اعصاب میتونه دربرخورد با ارتباطتت با دیگران تاثیر بذاره پس میبینی چه طور همه چیز بخاطر یه سهل انگاری پدر مادره بیشعور به هم مرتبط میشه.

 11. ناشناس نوامبر 5, 2019 Subscriber

  ما یک مجتمع ۲۰واحدی هستیم که یکی از همسایه ها ازجمله فروش موادمخدرو استعمال آن درپارکینگ وسرقت های مختلف از اهالی مجتمع را انجام می دهد تا به حال چندین بار درحین جرم با پلیس تماس گرفته ایم اما متاسفانه حتی یکبار هم نیامدند پیگیری کنند،آخرین بار که تماس گرفتیم گفتند به ما ربطی ندارد خودتان حل وفصلش کنید

 12. کریم آذری اکتبر 13, 2019 Subscriber

  سلام اینجانب حدود دو ماه پیش ملکی در یک آپارتمان ۴طبقه ای تک واحد خریدم ظاهرا مالک طبقه اول به دلیل دزدی از ملکش اقدام به آهنکشی تراس طبقه اول و همچنین قفل کردن درب حیاط از داخل را کردند که هردو جزو مشاعات ساختمان است. میخواستم ببینم بنده میتوانم به دلیل تصرف غیرقانونی اقدام به شکایت کیفری از ایشان بکنم یا خیر؟

 13. rezaee اکتبر 3, 2019 Subscriber

  باسلام واحترام.بنده حدود یازده ماهی هست درمجتمعی ساکن هستیم,اوائل مجتمع ساکت ومنظمی بنظر میرسید,اما بعدها مااسیبهای مختلف درپارکینگ به ماشین دیدیم ووقتی مسئله روبیان کردیم باواکنش بد مدیر روبه روشدیم که حتی به مالک مازنگ زد مستاجرتون وجواب کنید,بعدها حتی خانمم وتهدید کرد وفحاشی کرد,به اعمالش توجهی نکردیم وگذشت کردیم مدتی بعذازمدیریت کنارکشید اما مدتی بعدمتوجه شدیم که این اقا ماشینهای دیگررااسیب میزد وبه ماتهمت میزدکه کاراین واحده,و من دیدم!!جدیدا هم خانمش باچندخانم دست به یکی کردن و به دروغ به همه میگن مادیدیم کاراینهاست ماشینهارو اسیب میزنن!وجالبه که به ۱۱۰هم زنگ میزنن!!والا ما,درعالم همسایگی نمیخایم دشمنی وکدورت بیجاباشه یاازین تهمتهایاشکایت وشکایت بازی…خانم من مدرس هست وماخانواده ای نیستیم تابه حال به کسی ازاری رسانده باشیم چه برسه بخواهیم به اموال کسی اسیب بزنیم که همچین تهمتی به مامیزنن..فقط قصد این اقا خراب کردن وجه ماست..لطفا راهنمایی کنید ماچه کنیم,حتی پیشنهاد دادیم دوربین بزارن همین اقا مخالفت کردن..متشکرم

  • شیرین صفوی دسامبر 21, 2019 Subscriber

   برادر عزیز احتمالا یا مشکل با صاحب ملکت داره یا نظر به واحدت داره و میخواد اونو بدست بیاره یا حسادت میکنه متاسفانه افراد بیمار در جامعه فراوانند در همسایگی ما هم مجتمعی ۱۰ واحده بود که یکی از ساکنان آن با همین ترفند باعث فروش آن واحد ها به خودش شد و قبیله ای برای خود راه انداخته بود که با شکایت و برخورد یکی از ساکنان شجاع آن سر جایش نشست باید با این افراد برخورد شدید کرد

 14. زهره سپتامبر 26, 2019 Subscriber

  سلام. وقت بخیر. من در آپارتمانی 5 طبقه زندگی می کنم. واحد بالای من هر روز خونه شون رو اجاره میدن و طی یک سال و نیم گذشته، جدا از سر و صدا و موزیک وحشتناکشون تا صبح، صدای بی نهایت خجالت آور روابطشون روزی 2-3 بار به گوش میرسه. در واقع پسرای جوون خونه رو اجاره می کنن و دخترای جوون هم به طور مداوم رفت و آمد می کنن و صدای رابطه شون واقعا تمام آرامشمو گرفته. چندین بار هم به واسطه مدیر ساختمان به صاحب خونه تذکر دادیم و مشکل رو به طور واضح به اطلاعش رسوندیم ولی خودش هم یه پسر مجرده و صدای روابطش از همه مستاجراش بلندتر. خیلی هم پررو و قلدره. مشکلی هم که هست اینه که سر و صداش فقط به واحد من میرسه و در نتیجه همسایه ها با اینکه رفت و آمد رو میبینن و از جریان اطلاع دارن ولی حاضر نیستن نامه ای امضا کنن یا توی شکایت با من همراه بشن. خودمم چون خانومم و تنها زندگی میکنم، تا الان سعی کردم با صاحب خونه درگیر نشم ولی دیگه نمیتونم تحمل کنم. به نظر شما شکایت به اداره اطلاعات یا چنین جاهایی، راه به جایی میبره؟ حتی حاضرم خونه مو چند روز بدم دست نیروی انتظامی یا اطلاعات تا ادعام ثابت بشه براشون. البته یکی دو بار صداشون رو حین عمل ضبط کردم. ممنون میشم اگر که کسی تجربه مشابهی داره یا راه حلی به ذهنش میرسه کمکم کنه.

  • احمدی نوامبر 2, 2019 Subscriber

   بهتر است آنجا را تخلیه کرده وجای مناسب تری را اجاره نمایید

  • Farhad نوامبر 3, 2019 Subscriber

   اگه تو رو هم میکرد دیگه اینجوری بهش گیر نمیدادی . لابد محل سگ بهت نمیذاره که اینقد سرت تو زندگیشه . خو کاری نداره توهم برو تو خیابون یکی بیار صدای زناشویت تا سه طبقه بالاتر و پایین تر بره

   • محمد نوامبر 12, 2019 Subscriber

    واقعا بیشعوی خودتو نشون دادی یه خانم محترم داره کاملا جدی یه سوال مهم میپرسه و یه آشغالی مثل تو میاد همه چیز رو به مسخره میگیره.

   • ناشناس دسامبر 28, 2019 Subscriber

    خاک بر سر بی شعورت چرا شماها نمی میرید؟ زلزله، جنگ، آلودگی هیچ کدام شما نفهم ها را نمی کشد مثل میندار اسکی که اوت توتماز …..

   • شیرین دسامبر 28, 2019 Subscriber

    خاک بر سر بی شعورت چرا شماها نمی میرید؟ زلزله، جنگ، آلودگی هیچ کدام شما نفهم ها را نمی کشد مثل میندار اسکی که اوت توتماز …..

   • ناشناس ژانویه 20, 2020 Subscriber

    همسایه ما هرشب بزن بزن و درگیری و فحاشی دارن چند بار هم مسالمت آمیز صحبت کردیم متاسفانه جواب نداد بنظر شما چکار کنیم

   • ناشناس فوریه 14, 2020 Subscriber

    خيلي بي شعوري

   • ناشناس مارس 12, 2020 Subscriber

    خیلی حرف زشتی زدی

   • ناشناس مارس 23, 2020 Subscriber

    خاک تو سر حیوونت کنن آشغال بی شرم

  • محمد نوامبر 12, 2019 Subscriber

   به نظر بنده هم اگه مستاجر هستین تا اتمام زمانتون صبر کنید و تخلیه کنین
   اگر هم صاحب ملک هستین اونجا رو اجاره بدین و برین یه جای دیگه اجاره کنین

   • Haniyeh ژانویه 30, 2020 Subscriber

    واقعا عاقلانس‌ در صورت داشتن خونه اجاره بدینسو هر سال این خونه اون خونه ویلون‌ بشیم؟

 15. شهین سپتامبر 21, 2019 Subscriber

  بچه های همسایه طبقه بالا خیلی مزاحمت دارن دویدن پریدن سر و صدای زیاد ، آرامش نداریم تذکر دادیم فایده نداره ، غیر قابل تحمله شکایت کنیم؟

  • حمید نوامبر 6, 2019 Subscriber

   سلام اگه تو ساعت استراحت نیست چه شکایتی

  • ناشناس دسامبر 12, 2019 Subscriber

   هیچ راه حلی نداره بجز نزاع تن به تن. که یکی کتک میخوره و یکی هم شاید بعد یک سال بتونه دیه بگیره

  • ناشناس مارس 4, 2020 Subscriber

   سلام لطفا راهنمایی کنید چطوری میشه همسایه طبقه بالا سرت را که سعی کردی بهش بفهمانی داری مزاحمت ایجاد میکنی اذیت کنی .
   سپاس

 16. ناشناس سپتامبر 8, 2019 Subscriber

  با سلام.ما در یک ساختمان ۵ طبقه ۹ واحدی زندگی میکنیم.در یکیاز طبقات همسایه معتاد داریم که پسرش با همسایه کناری که مواد فروش هستند رابطه دارد و خودش نیز معتاد است.و همسایه ها متوجه رفت و آمد های غیر معمول شدند و چند مورد سرقت
  راهکار چیست ؟
  آرامش از ما سلب شدند چکار باید کرد

 17. alireza آگوست 28, 2019 Subscriber

  با سلام خدمت کادر سایت خوبتون
  متاسفانه کوچه ما حدود یک سالی هست که دچار آفت نا آرامشی و آشوب بازی کردن کودکان هست
  من و سایر همسایگان با زبان خوش و نا خوش وارد عمل شدیم اما در نهایت با پلیس و پلیس کشی مواجه شدیم
  البته شایان ذکر هست که بار ها با پلیس تماس گرفته و وضعیت نا آرام کوچه را خدمتشون عارض شدیم
  ولی متاسفانه هیچ واحدی و هیچ راه حلی اراعه نشد و در نهایت گریبان خودمون رو گرفت
  من و سایر حمسایگان کوچه از این شرایط نا آرام صبرمان به سر رسیده اما هیچ کاری نمیشه کرد
  ضمنا شایان ذکر است که پنجره های دو ج داره بسیار مانع از عبور و مرور هوا هستند و برای جریان هوا باید باز شوند
  من اولا کاملا متاسفم برای والدینی که کودکانشونو اینگونه بی مسئولانه در کوچه رها میکنند
  و دوم که ما واقعا برای این معضل همه گیر بایستی به فکر چاره ای اصولی و قانونی باشیم که متاسفانه هیچ کس حتی قانون پیگیر نیست
  ما واقعا خسته شده ایم و برای این معضل بایستی راه چاره ای اراعه بشه
  خواهش مندم اگر واحد متری خانه شما و واحد پولی شما و واحد حوصله شما به وسعت حمایت کردن از کودک نیست و تنها راه چاره را برای این که از دست کودک خود خلاص بشید به کوچه فرستادن کودک هست عاجزانه با روش های پیشگیری از بچه دار شدن جلو گیری کنید
  و از همه مهم تر این که باید قانونی منطقی برای این معضل آزار دهنده تنظیم و تثبیت شود
  با تشکر

  • jarjoo_support آگوست 29, 2019 Administrator

   سلام . ممنونیم که نظر و تجربتون رو در جارجو به اشتراک گذاشتین. متاسفانه این روزها محله ها و خانه‌های ما به جای اینکه مکانی برای آرامش و راحتی ما باشن خودشون تبدیل به معضلی برای زندگی ما شدن. بخشی از این مشکلات نتیجه ناگزیر شهرهای بزرگ و پرجمعیت و متراکم هست. محله‌ها پر شدن از آپارتمانهایی با واحدهای زیاد و کودکانی که جایی برای بازی ندارن. نه داخل خانه و نه فضایی خاص در محله برای سرگرم شدن اونها در نظر گرفته نشده. بخشی از این مشکل هم همونطور که شما اشاره کردین ناشی از رفتار والدینی هست که رعایت حقوق همسایه نه در خودشون نهادینه شده و نه در تربیت کودکانشون به اون توجهی دارن. به هرحال امیدواریم هم در شهرسازی و بافتهای محلات به این مشکلات بیشتر و جدیتر فکر بشه و هم شما بتونین بزودی به نقطه تفاهمی با همسایگانتون برسین و در آرامش کنار یکدیگر زندگی کنین.

   • ابراهیم اکتبر 4, 2019 Subscriber

    متاسفانه قانون محکمی نداریم من خودم دوبار به سازمان اب محله وتهران زنگزدم واسراف ونیف ومیل کردن این خانم گفتم همسایه ها گفتن الانم که دارم مینویسم پمپ ی سره روشن چون سه تا شیر اب و باهم باز میکنه جای اینجور ادم که شو هرشم ازدستش در رفته تو اسایشگاه روانیاس نه تهران بعد کودک ازاری میکنه بچه دوساله دخترشو خیلی میزنه خدا جوابشو بده رسواش کنه ی سال به سفارش صاحب خانش تحمل کردیم الان سه ماهه تخلیه نمیکنه پانزده ماهه شب و روز مارو یکی کرده در اخر ممنون از سایت خوبتون و به امید روزی که اینجور اشخاص قدر نعمات خدارو بدونن وهدر ندن اب که حیات

 18. منصور کریم زاده آگوست 25, 2019 Subscriber

  سلام خونیه ما تیه کوچه بن بسته همسایه کناری حیاط نداره مرغ وخروس نگهداری میکنه دستگاه آب گوجهگیری میاره توی کوچه شوهرم سرو صدا اذیت میشه رب درست میکنه اعتراض هم داریم میگرن مارو میزنند

 19. hosna جولای 16, 2019 Subscriber

  سلام ما چهار واحد داریم که ساعت2-5ظهر جمع میشن هر بار خونه یکی بلند بلند قهقهه میزنن داد میزنن و ضبط میزارن بعد دوباره ساعت11-2هم همین بساط یک واحد بهشون شکایت کرد گفتند چهار دیواری اختیاری تازه مستاجر هم هستند بعضی هاشون به صاحبخانه هاشونوم گفتیم افاقه نکرده 110هم اومدن فقط صورت جلسه کردند باز من جلوی شکایت رو گرفتم گفتم مسئله رو دوستانه حل کنیم اما باز روز از نو روزی از نو .ما دو واحد که از دست اینا شاکی هستیم و شش واحد هم مزاحمت ایجاد میکنن چهار واحد هم خنثی هستند ما دو تا میتونیم کاری کنیم یا نه؟ ممنونم

  • منصور کریم زاده آگوست 25, 2019 Subscriber

   سلام خونیه ما تیه کوچه بن بسته همسایه کناری حیاط نداره مرغ وخروس نگهداری میکنه دستگاه آب گوجهگیری میاره توی کوچه شوهرم سرو صدا اذیت میشه رب درست میکنه اعتراض هم داریم میگرن مارو میزنند

   • زیب دسامبر 13, 2019 Subscriber

    ما هم همین ه

 20. ناشناس جولای 10, 2019 Subscriber

  اگر یک همسایه ارام بود و چند همسایه مردم آزار داشت چکار کنه؟

  • میلاد آگوست 21, 2019 Subscriber

   مشکل از اون ارامه هست کم داره باید اونم شلوغ شه

  • ناشناس سپتامبر 14, 2019 Subscriber

   خدانکنه همجین اتفاقی بیفته وگرنه باید فرارکنی

 21. رقیه جولای 4, 2019 Subscriber

  باسلام
  ساختمان بغلی ما مهد کودک هست،هرروز از صبح تا ظهرحدود ساعت ۲،۳ بچه ها رو میریزن تو حیاط،جیغ و داد واهنگ با صدای بلند،شعر خوانی و… هم صدای بچه ها هم معلمشون واقعا اذیت میکنه،تپش قلب میگیرم. نمیدونم چطور باید مجبورشون کنم مراعات بکنن.میتونم شکایت کنم ازشون؟

  • ناشناس جولای 28, 2019 Subscriber

   منم همين مشكل و دارم

  • ناشناس دسامبر 18, 2019 Subscriber

   یک کم فهم و شعورتون رو ببرید بالا تا بتونین درک کنین که بچه ها حق دارن توی مهد کودک بازی و فعالیت داشته باشند. از دست آدم های خودخواهی مثل شما، این بچه های بیچاره به کی میتونن شکایت کنند؟

 22. رضا صفایی ژوئن 4, 2019 Subscriber

  سلام من مدیر یه ساختمون 3 طبقه 6 واحدی هستم یه همسایه داریم با دزدها و مواد فروشها ارتباط تنگاتنگی داره از وقتی هم اومده سرقت از منازل و وسایل ساختمون اتفاق میفته با مالکش کلی صحبت کردم افاقه نکرده راهکاره قانونی برای اخراجش از ساختمون چیه با تشکر؟

  • شهریار جولای 20, 2019 Subscriber

   سلام .همسایه ما چند مرد هستن با قیافه غلت هر شب چند ساعت فقط بویه مواد مخدر گیجمون کرده و همسایه ها از ترس نمیتونن شکایت کنن که بعدا براشون دردسر نشه .چیکار کنیم ؟

   • شهریار جولای 20, 2019 Subscriber

    سلام .همسایه ما چند مرد هستن با قیافه غلت هر شب چند ساعت فقط بویه مواد مخدر گیجمون کرده و همسایه ها از ترس نمیتونن شکایت کنن که بعدا براشون دردسر نشه .چیکار کنیم ؟

 23. سپیده می 28, 2019 Subscriber

  وقت بخیر. در آپارتمان سه واحده زندگی می کنم. همسایه طبقه سوم خارج هستند و فقط طبقه دوم و من در آپارتمان هستیم. مشکل آقای تنهای طبقه دومم هست که دچار توهم و بیماری پارانویاست تصور می کنه تعدادی آدم من رو استخدام کردن که جاسوسی کنم. با انواع رفتارهایی که ایجاد وحشت و ترس و درگیری هست من رو اذیت می کنه. خونواده او مه جای دیگه زندگی می کنن اهمیتی به این موضوع نمی دن. ایشون مالک هستند. من مستاجر هستم. صاحبخانه ی من اصرار داره که شکایت کنم به پلیس ، می خواستم بدونم در صورت شکایت چه اتفاقی می افته. آیا از ایشون فقط تعهد می گیرن و رهاش می کنن؟ که در اینصورت بسیار خطرناک هست. من تنها زندگی می کنم. لطفا لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 24. اميد می 24, 2019 Subscriber

  سلام و عرض ادب خدمت دوستان ، دو تا مشکلي که ما با همسايه بالايي خودمون داريم اولا اينه که سالي سه ماه تعميرات ساختمان دارن و ساختمونو به تير و ستون ميرسونن و دوباره از نو نازک کاري ميکنن اين تعميرات طولاني مدتشون واقعا مخل اسايش ما شده دوم اينکه ادماي خيلي خوشگذرون هستن و هميشه تا دير وقت بيرون ميمونن و مثلا دو صبح ميان خونه و اين رفت و امدهاي بي موقعشون خواب رو از چشماي ما دزديده ، سر تعميرات پارسالشون هم سه ماه سوهان روح شدن و به خونمون کلي خسارت زدن و کارگرشون حين تعمير خونمون ازمون دزدي کرد ولي چون شاهدي نداشتيم قسر در رفتن لطفا بگيد من با اين همسايه چه طور برخورد کنم ،و لازمه که بگم مراجل تذکر لساني و نامه نوشتن رو هم انجام دادم ولي فرقي نکرد ، با تشکر از همه دوستان ، ياحق

  • ناشناس ژوئن 4, 2019 Subscriber

   منم اینکارا رو کردم….. تنها راهش اینه بری بزنی فکشو بیاری پایین

 25. یک شهروند آوریل 13, 2019 Subscriber

  سلام ما در یک آپارتمان 7 واحدی زندگی می کنیم واحد بغلی ما آقایی هست که اونجوری که خودش می گه با یه خانم که دوستشون هست زندگی می کنن از ظاهر و منش این خانم که بگذریم این خانم جدیدا رفت و آمدهای مشکوک داره … شب ها آدم های مختلف میان خونشون ، صداهای عجیب از واحدشون شنیده می شه ، حرفای بد می زنه و جیغ می زنه ، نصفه شب ها کاملا بلند حرفای زشت و … از واحدشون شنیده می شه … جالبه که هیچ همسایه ای به روی خودش نمیاره ولی چون ما واحد کناری هستیم دیگه دارم از نظر روانی و روحی تحت تاثیر قرار می گیرم و دیگه می ترسم تنها تو خونه باشم … چطور میشه از یه همچین شخصی که مشکل اخلاقی داره شکایت کردو چطور میشه ثابت کرد ؟

 26. مهران مارس 27, 2019 Subscriber

  همسایه داریم صاحب ملک بوده ساخته و طبقه ۲ پدرم سالها پیش خرید ن ازشون بغلی هم دختر و دامادشن از دوییدن بچه بگیر تا سرو صدا تو مشاعات و بیدار بودت تا ۱ نینه شب و حرف زدن و سرو صدا تو واحدشدن خلاصه که دیوانه شدم ۱۱۰ هم کاری نکرد اعتراض میکنیم گفت بفروشید برید😳 گفتن شکایت کنید اخه با شکایت به جایی میرسیم؟

 27. سعیده فوریه 8, 2019 Subscriber

  سلام این مشکلات چرا پاسخ ندارند منهم از پریدن و دویدن بچه های طبقه بالا جونم به لبم رسیده باید چکار کنم؟ لطفا جواب بدید خدا عمرتون بده الهی.

  • jarjoo_support مارس 1, 2019 Administrator

   سلام دوست عزیز، ممنونیم که نظر ومشکلتون رو در جارجو به اشتراک گذاشتین، تلاش ما توی این مطلب این بوده که چارچوبی کلی از نحوه تعامل با همسایه ها رو بیان کنیم و اینکه برای شکایت از همسایه مزاحم چه روندی باید طی بشه… از اونجایی که سایت ما برپایه موضوعات شهر و زندگی شهری هست، ما این مطلب رو تا جایی که تخصص و مطالعاتمون اجازه میداد بسط و گسترش دادیم. خیلی از سوالهایی که اینجا مطرح میشه بسته به موقعیت، زمینه مشکل و همینطور شکل تعریف موضوع میتونه پاسخهای متفاوت ( و عموما هم تجربی) داشته باشه و اون دسته از مشکلاتی هم که نیاز به بررسی حقوقی داره از تخصص ما خارجه. پس ما بیش از هرچیز از دوستانی که تجربه و تخصصی در این زمینه دارن استقبال میکنیم که نظراتشون رو اینجا با دیگران درمیون بگذارن.

  • jarjoo_support مارس 1, 2019 Administrator

   در مورد مشکل شما هم بطور خاص، پیشنهاد میدیم مطلب نحوه برخورد با همسایه مزاحم رو بخونید، اگر راهکارهای مطرح شده جواب نداد و فک میکنید مشکل اونقدر حاد هست که باید از طریق حقوقی پیگیری بشه حتما از یه متخصص در این زمینه مشورت بخواین و ببینین راهکاری وجود داره یا نه. در نهایت نظر شخصی و غیرتخصصی ما به عنوان یه شهروند اینه که همه ما زمانی بچه بودیم و شیطنت ها و سروصداهایی داشتیم. بچه ها تو طراحی شهرها و ساختمونای امروز ما خیلی نادیده گرفته میشن. کمتر بهشون سخت بگیریم و سعی کنیم تا جایی که میشه نیازهای سنشون رو درک کنیم و با آرامش و در حد درک اونها ازشون بخوایم که به حقوق ما هم احترام بگذارن

   • ناشناس نوامبر 29, 2019 Subscriber

    اولا که باید تا حد امکان برن تو خونه نه آپارتمان بعد هم باید طبقه همکف برن نه طبقات بالایی

 28. مهدی فوریه 6, 2019 Subscriber

  سلام اپارتمان هشت واحدی هستیم که یه پدر ودختر ۴۵بابا۶۰سال زندگی می کنن همش با هم دعوا دادوبیداومیکنن دختره همش فش میده جیق کسی هم اعتراض کن دختر داد میزنه فش خانواده شب تا صبح کارشون بحٹ کردن داد زدن روزهم که میشه صداشون در نمیاد نمی دونیم باید بااین دیونه ها ڃه کار کنیم کسی راهی قانونی داره خواهش راهنمایی کنه من ۹۰درصد میکم این دختره اختلال روانی داره این جور که مشخصه همین الان ساعت۴ نیم صبح داره با خودش بلند بلند حرف میزنه همش حرف تکراری یا به باباش فوش میده خواهش رهنمایی کنید

 29. عباداله ابولخیری ژانویه 25, 2019 Subscriber

  در جمهوری آذربایجان در خصوص نغض قوانین آپارتمان نشینی و مردم آزاری و سلب آسایش قاضی بهمراه اکیب فیلمبردار مستند ساز و دوربین های متعدد مخفیانه به محل اسکان شاکی میروند و هفته ها تحرکات متشاکی.را مد نظر قرار میدهد و در صورت تثبیت ادعا همان فیلمها در دادگاه پخش میشود واز همانجا با قرار سنگین روانه زندان میشود.نعلت بر مردم آزار که زندگانیمان رانابود کرد.همین خلا های قانونی است که قادر به شکایت نیستیم و حرص باعث شده سن سکته ها به زیر سی سال برسد.التماس دعا.

  • علی جان اکتبر 23, 2019 Subscriber

   با سلام و عرض ادب
   منم باید دلمو خالی کنم
   داخل کوچه بن بست که ۴ تا خونه هست زندگی می کنیم متاسفانه بچه های همسایه که تعدادشون زیاده میریزن تو کوچه هر تایمی هم که دلشون بخاد سر صدا ودادو بیداد همراه باالفاظ زشت
   به والدینشون که میگیم جواب بلند میده مگه زندانه دوست دارم بچم بره تو کوچه سر صدا کنه به کسی هم ربطی نداره
   جالب اینجاست که به ۱۱۰ زنگ زدیم مهمور اومده میگه بچه باید سر صدا کنه وگرنه مریضه خوب کاری میکنه تازه باید گل کوچیک بازی کنه داد بزنه جیغ بکشه
   اینم از قانون

  • ایلی فوریه 5, 2020 Subscriber

   واقعا عالی گفتین . هرچه هست از بی قانونیه

 30. محمدرضا دسامبر 29, 2018 Subscriber

  خدا لعنت کنه آدمای مردم آزار رو… وقتی خانه ی آدم جایی برای آرامش نباشه واقعا آدم نسبت به زندگی نا امید میشه.. وقتی فرهنگ آپارتمان نشینی ندارید بچه دار نشید تا لعنت و نفرین رو بخرید برا خودتون.

  • hosna جولای 16, 2019 Subscriber

   منم موافقم خدا لعنت کنه ادم های بی فرهنگ و بیشعورو که نمیتونن نه خودشون درست باشن نه بچه های بیشعورتر از خودشونو درست تربیت کنند.

  • افسون آگوست 19, 2019 Subscriber

   سلام اپارتمان کوچک داریم همسایه طبقه بالا مستاجر ه وقتی از خواب پا میشن تا بخوابند تاپ تاپ راه رفتنشون دویدن بچه پریدنش وکلا همشون پیش فعالندهمه اش صدای کوبیدن وسیله روی زمین کشیدن میز ومبل وغیره تذکر دادم به صاحب خانه گفتم محل نداده دیگه اسایش ازمون گرفته شده نمدونم چه کار کنم

 31. فافا دسامبر 28, 2018 Subscriber

  ثنا میمون شامپانزه خدالعنتت کنه هم تورووهم کسی که گوشی دست توبی جنبه ی نکبت داد

 32. رضا ع دسامبر 19, 2018 Subscriber

  باسلام .واحد بالایی ما دارای سه فرزند پسر می باشد .دویدن های مکرر و بالا و پایین پریدن این سه پسر بچه مارو به مرز جنون کشیده .صد ها با توسط ما و مدیر ساختمان تذکر داده شده ولی فایده ای نداره .ایا میشود طرح دعوی کرد

 33. علی دسامبر 11, 2018 Subscriber

  سلام ما داخل یک آپارتمان 4طبقه زندگی میکنیم که راه پله زیادبزرگی نداریم همسایه طبقه اول ما توی پاگرد اول یک جاکفشی 2متری نصب کرده یعنی پیچ مهره کرده وما اگه وسائل بزرگی داشته باشیم قادربه بالا بردن نمی باشیم میخواستم بدونم در این مورد ما چطورمیتوانیم مشکل خودمون رو حل کنیم درضمن در جلسه ساختمان ایشون گفتن که جاکفشی رو برنمیدارم هرکاری میخوابیدن بکنیدمیخواستم بدونم راه کاری برای ما نشان دهیدباتشکر

 34. مريم حسين زاده دسامبر 1, 2018 Subscriber

  سلام من توي منطقه ولنجك مي شينم همسايه بالايي من يه پسر مجرده كه هر پنجشنبه و جمعه و ايام تعطيل دوستاشو دعوت مي كنه و تا ساعت ٢ صبح صداي آهنگ بلند و سروصداي خودشون و كشيدن صندلي و غيره ما رو ديوانه كرده واقعاً ديگه نمي دونيم چي كار كنيم كارمون از تذكر هم گذشته لطفاً راهنمايي كنيد

  • jarjoo دسامبر 1, 2018 Administrator

   پاسخ به : مریم حسین زاده .
   اگر گفت و گوى مسالمت آميز جواب نداد و رفتار همسايه ادامه دار بود، درصورتى كه همسايه هاى ديگه اى هم داريد كه از اين موضوع ناراحت هستن اونهارو هم با خودتون همراه كنيد. از مدير ساختمون بخوايد ساعت سكوت براى ساختمان مشخص كنه كه همه ملزم به رعايتش باشن، در نهايت چاره اى جز شكايت و مراجعه به مراجع قانونى باقى نميمونه كه در اينصورت حتما با افراد آگاه در اين زمينه مشورت كنيد

   • Zh.e آگوست 10, 2019 Subscriber

    سلام . منطقه ما خانه ها ویلایی و شخصی هستن و یه کوچه بالاتر از ما یه خونه ای هست که از صبح ۹ تا نصفه شب تقریبا مداوم موسیقی پخش می‌کنه و صدای موسیقی به حدی زیاده که ما توو خونه با داد و فریاد حرف می‌زنیم تا صدا به صدا برسه ، در حالی که فاصلمون دو کوچه هست ، همسایه ها هم هیچ اعتراضی در ظاهر ندارن و در کل آرومن، از اونا میترسن چون طرف خیلی شر هست ،حالا من موندم چیکار کنم از شیفت میام خسته صدای موسیقیشون کلافم می‌کنه ، به نظرتون به پلیس بگم ؟

  • ماهی دسامبر 27, 2018 Subscriber

   سلام
   برای اینجور موارد خیلی راحت زنگ بزنید 110 خوراکشونه بیان کاسه کوزشونو جمع کنن😉

  • صداقت جولای 4, 2019 Subscriber

   منم همین مشکل با همسایه پایینمون دارم وهمسایه های دیگه ازش میترسن …زبانی بهش گفتم ولی هم توهین کرد هم تهدیدم کرد خیلی ترسناکه به پلیس هم زنگ زدم نیومدن واقعا نمی دونم چی کار کنم .اگه وکیل بگیرم می تون کاری انجام بده؟تا سه شب صدای موسیقی شون می کوبه و صدای مهمون هاشون بلنده

 35. ناشناس نوامبر 25, 2018 Subscriber

  یه همسایه داریم خونش مثل میدون تر بار میمونه سر وصدا خیلی مارو اذیت میکنه بوی گند پیاز داغ سرخ کردنی و رب گوجه …… مشتری هاشم درب خونه ما پارک میکنن مزاحمت ایجاد میکنن مگه محل مسکونی کار تجاری میشه کرد خدا عقل شونو زیاد کنه

 36. الهام نوامبر 21, 2018 Subscriber

  من طبقه ی بالای مادرشوهرمیشینم.اوناخیلی نفهمن دهاتی ووحشی وعشایری.ازمرع وخروس وگوسفندگرفته تاکبوتر و…بالای پشت بوم نگهداری میکنن.درب راه پله هامونم هم مشترکه.پله های من همیسه کثیف وبوی بدمیده.جونم به لبم رسیده گریه وزاری هیچ فایده نداره چیکارکنم؟ی

  • ثنا دسامبر 25, 2018 Subscriber

   الهام خانوم اینکه شما به مادر شوهرتون میگین دهاتی عشایری خوب نیست حتما خود شما هم ایلاتی هستین که با خانواده دهاتی لزدواج کردین اگر مرد شما عرضه داره بره یه خونه اجاره کنه که سربار مادرش نشه.

   • الهام دسامبر 26, 2018 Subscriber

    اولاتوخیلی علط وبیجاکردی که گفتی.من نه ایلاتی ام نه عشایری.حتماخودتی که بدت اومد.بعدشم مادرشوهرم اگه جونموبه لبم نمیرسوندتوهین نمیکردم.ساخت بالا روخودمون خرج کردیم وسربارنیستیم عوضی دخالت نکنب

   • ناشناس ژانویه 23, 2019 Subscriber

    آفرین به ادبت و نظر زیبات

   • حسن می 10, 2019 Subscriber

    فحش نده سلیطه من حسن فرجامم…. خواستگار قبلیت خوب شد نگرفتمت…

   • hosna جولای 16, 2019 Subscriber

    عزیزم هم کلام شدن هم حتی با بعضی از ادم ها هم حماقت هست و این دوست عزیز که شما هم بهشون اشاره کردید از اون قبیل ادم ها هستند گلم

  • سنا ژانویه 26, 2019 Subscriber

   سلام ببخشید
   شمامیتوانیدازعطاری
   بگیربزارلای نون تا
   مرغ خروس گوسفند
   بخورندراحت شی

   • ناشناس ژانویه 26, 2019 Subscriber

    سلام
    برای بوی بدمقداراسفنددودکن
    یایه بوگیرقوی ازداروخانه بگیر
    اسپری خوشبوکننده خودکار
    باطری خورباهررایحه ای که
    خواستییدهست

  • ناشناس آوریل 26, 2019 Subscriber

   شما با این ادبی که در پست های بعدی نشون دادی نشون میدی عدالت دقیقاً داره برای شما اجرا میشه و شما هم شناگر ماهری هستید و فقط آب گیرتون نیومده… وقتی تو فضای وب حرفتون رو میزنید و دنبال جواب هستید نباید جواب دیگرون رو دخالت بدونید…

 37. شایان اکتبر 31, 2018 Subscriber

  همسایه طبقه بالایی ما چنان راه میره سقف میلرزه بهش هم اعتراض میکنیم یه کمی اروم تر شاکی میشه چهار دیواری اختیاری میگه گفتم *** نفهم چهار دیواری تویله داهاتونه سقف ما خونه شماست سقف شما خونه بالایی تون طرف پاسدار هم هست کارت جانبازی داره که از همه سالم تره کارمون به شکایت بازی کشیده شد بدون احضار نامه اخطار با پارتی بازی حکم جلب گرفته بود یعنی خدا لعنت کنه همچنین آدم هایی رو

  • ناشناس نوامبر 9, 2018 Subscriber

   خدا لعنت کنه همسایه نفهمو

 38. سعادت آگوست 31, 2018 Subscriber

  یه همسایه داریم که رفت و آمد غیرمتعارف و سرو صداهای بلند همراه با الفاظ رکیک دارند . یه دختر مطلقه داره که خیلی بد دهن هست و یک پسر ۲۷ ساله که معتاد به مخدر صنعتی هست پدر هم ندارند . مادرشون هم حرفش تاثیر روی اونها نداره . وضعیت نابسامان این خانواده کل اهالی آپارتمان رو ناراحت کرده اگر راه قانونی هست لطفا راهنمایی کنید

 39. فرشاد جولای 27, 2018 Subscriber

  باسلام،مادرمحله ای ازاطراف کرج هستیم که مخصوصاتابستونابچه های همسایه هاجمع میشن و فوتبال بازی میکنندباسروصدای شدیدوکوبیدن توپ به درپارکینگ ما،وازبعدازظهرتاساعت۹شب این روند ادامه داره،پدرومادراشونم حرف منطقی سرشون نمیشه ایاراه قانونی داره،ممنون ازشما

  • ناشناس آوریل 26, 2019 Subscriber

   عزیز این یه اتفاق معمولیه گرچند ناراحت کننده… حداقل دیگه از یه ساعتی به بعد نیستند… تخم سگایی که همسایه بالایی ما هستند تازه از ساعت 11 و نیم شروع می کنند تا حدود 2… یه زن و شوهرم بیشتر نیستند… باز اگه بچه باشه آدم می تونه درک کنه و بگه بچه ان نمی فهمند و اینا ولی دو تا نره خر طرفت باشند مثل ما درمونده میشی که چه کنی…خصوصاً اگه آپارتمانت هم از نظر مصالح و عایق افتضاح باشه…

   • نیما. سپتامبر 9, 2019 Subscriber

    ساعت شش صبح براشون جبران کن یه چوب بردار بکوب تو کانل کولر که عز خونشون رد شده چند روز اینو انجام بده .حرفم زدن بگو دوست دارم خونمه عشقم میکشه چطور شما میکنید .همچین جواب میده که ازم تشکر میکنی .مطمعن باش

   • رضا فوریه 27, 2020 Subscriber

    خدا لعنت کنه بساز بفروشایی رو که تو مصالح و محکم وعایق بودن ساختمون کم میزارن بخدا ما ۸ماهه یه آپارتمان خریدیم ۴ طبقه تک واحدی خودمون طبقه ۳ هستیم اوایل به طبقه بالایی گیر میدادیم و دعوامون شد بعد ازین جا رفتن گذاشته واسه فروش فعلا…حالا تازه فهمیدیم از پایینم همه جور سرو صدا میاد اصلا اعصابمون خیلی داغون شده نمیدونیم چیکار باید کرد امکان تعویض خونه هم نیست..وقتی مهمون میاد برامون خیلی عذاب میکشیم همش تو فکر سر و صداییم و آبرومون

  • ناشناس جولای 10, 2019 Subscriber

   من هم یک همسایه دارم بچه هاش میفرسته تو کوچه تا ۹ -۱۰ شب بچه های کوچه های دیگه هم جمع می شند امان رو از من بریده بعضیها فقط فکر راحتی خودشون هستند به قیمت ازار دیگران اگر کسی راه حلی می دونه بگه لطفا.

 40. ناشناس جولای 12, 2018 Subscriber

  سلام همسایه ما مدام در امور داخلی بقیه واحدها دخالت میکند چگونه باید مساله را پیگیری کنیم چون تفاهم اتفاق نیفتاد

  • jarjoo_support جولای 15, 2018 Administrator

   اگر مداخله ی همسایه شما از جمله کارهایی باشه که در قوانین آپارتمان نشینی به اون اشاره شده و یا موجب مزاحمتهایی میشه که قانون تعریف کرده، میتونین این موارد رو به صورت مستند تهیه کنین و همراه با سایر همسایه ها با مراجعه به دادسراها از طریق قانونی پیگیری کنید. این قوانین در سایت ها ی مختلف وجود داره، حتما اول اونها رو مطالعه کنید و یا با یک متخصص مسائل حقوقی در این زمینه مشورت کنید.
   متأسفانه در قوانین ما برای حریم شخصی و حفظ اون قوانین دقیقی مشخص نشده، در نهایت پیشنهاد ما اینه که سایر همسایه ها رو با خودتون همراه کنید و با یکسری رفتارها اون شخص رو متوجه اشتباهش کنید. نادیده گرفتن و کم کردن حضور شخص در جلسات جمعی و همچنین برخورد جدی و مشخص کردن حریم شخصیتون برای اون فرد بدون در نظر گرفتن تعارفات و رودربایستی های مرسوم میتونه کمک کنه که از بحرانی شدن این قضیه جلوگیری کنید

   • کامران اکتبر 24, 2019 Subscriber

    سلام. خدا قوت. در مورد سر و صدای بی موقع همسایه (به ویژه جشن و ساز نواختن و پایکوبی در شبهایی که فردای آن باید به سر کار برویم)، اگر سایر همسایه ها حاضر به همراهی نباشند چه کنیم؟ چطور مستند تهیه کنیم؟ آیا ضبط صدا کافیه؟ اگر امکان تهیه مستندات نبود چه کنیم؟ آیا امکان دارد که از خود شورای حل اختلاف، پلیس یا دادسرا درخواست کنیم که جهت تهیه مستندت اقدام کنند …؟
    با سپاس

 41. ارش ژوئن 16, 2018 Subscriber

  همسایه ای داریم از قدیم الایام همسایه ازار بودند زیر لاستیک اتوموبیلها میخ میگذاشتند یا در خلوت اقدام به شکستن شیشه خودرو و قطع کردن سیم تلفن و از این دست کارها میکردند که با گذشت سالها هنوز هم اینکارها را انجام میدهند بارها با اونها حرف زدیم منکر شدند شکایت هم مدرک میخواست صبر کردیم گستاخ تر شدند واسطه فرستادیم بازهم نشد تا اینکه مقابله به مثل کردیم ادم شدند

 42. مظلوم ژوئن 12, 2018 Subscriber

  لعنت خداوند بر همسایه مردم آزاری که حرف زور میزنه بجای معذرت خواهی

  • Pariya آگوست 28, 2018 Subscriber

   والسلام مشکل منم همینه خسته شدم بخدا

دیدگاهتان را بنویسید