چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

در مطلب قبلی با عنوان ”  چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم برای شما شرح دادیم که چطور با همسایه های خود کنار بیایید و چگونه بدون دعوا و منازعه مسائل را بین خود حل کنید و گاهی اوقات ممکن است شما با دیگران به تفاهم نرسید و لازم باشد شخص یا مرجع سومی پا به میان بگذارد تا مشکلات همسایگی شما را حل کند . به همین دلیل در ادامه برای شما مواردی را ذکر می کنیم تا بتوانید به درستی و به شکل قانونی با موارد آزار دهنده برخورد کنید و شما را درباره این موضوع راهنمایی می کنیم که چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

یادداشت برداری مشکلات

ابتدا تمام مواردی که از آن شکایت دارید مشخص کنید و همه آن ها را در برگه ای ثبت کنید و همه حوادث و اتفاقات رخ داده شده را یادداشت کنید.

چنانچه مشکل شما به طور مداوم برقرار باشد و همچنان برای شما و خانواده تان آزاردهنده باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا از سمت صاحبخانه تان، انجمن محله یا پلیس حمایت شوید.

تمام فعالیت های مربوط با همسایگان خود را مستند کنید. همه زنگ ها ، نامه ها ، ایمیل هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید ضبط کنید و نزد خود نگه داری کنید.

موضوع را به سادگی با همسایگان خود مطرح کنید و آن ها را از شکایت خود مطلع کنید و یادآوری کنید همه آن ها جمع آوری می کنید تا با فعالیت ها و رفتار های آزاردهنده شان برخورد کنید و عواقب کارشان را پذیرند.

یادداشت برداری مشکلات
یادداشت برداری مشکلات

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

در مورد سر و صدا، تعمیر و نگهداری اموال، بازدید کنندگان یا حیوانات خانگی ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ، بهتر است از آن ها مطلع باشید.

اگر رفتار همسایتان شما را آزار می دهد و قوانین آپارتمان نشینی در ساختمان را نقض کرده است به آن ها به طور مودبانه گوشزد کنید که رفتارشان بر خلاف قوانین می باشد.اگر همسایه تان مستاجر است صاحبخانه شان را این موضوع مطلع کنید تا این مورد را به آن ها انتقال دهد.حتی اگر آن ها قوانین اجاره نشینی را نقص نکرده باشند اما موجب آزار شما و همسایه هایتان شده باشند باز می توانید رفتارهایشان را به صاحبخانه شان گزارش دهید.

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان
بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

با گروهی از اعضا و صاحبخانه های معترض جمع شوید. مستندات یا پرونده هایی از موارد آزاردهنده همسایه های متخلف را با آن ها به اشتراک بگذارید و کارهایی که در این مدت برای جلوگیری از تخلف افراد صورت گرفته شرح دهید.

صاحبخانه یا همسایه ها ممکن است مایل به شنیدن شکایات جزئی مانند مقادیر کم سر و صدا ،گریه نوزاد یا چیزهایی که خارج از کنترل آن هاست نباشند. اما شکایت شما در مورد مسئله بزرگتر مانند آسیب به دارایی ها یا فعالیت غیرقانونی، صاحبخانه، شرکت مدیریتی و همسایه ها را بیشتر مجاب خواهد کرد تا سریعا اقدام کنند.
اطمینان حاصل کنید مدارک و مستندات شما به اندازه کافی مستحکم باشند تا مشکلتان را حل کند.زیرا ممکن است در صورت شکست همسایه  متخلف علیه شما شکایت کند و صاحب خانه ها و دیگر همسایه ها نمی خواهند تا با شکایت علیه خودشان مواجه شوند .

تهیه شکایت نامه علیه همسایه هایتان
تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

آشنایی با قوانین مربوط

قوانین منطقه و شهر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تا مواردی در مورد آزار همسایه ها، سر و صدا و آسیب اموالتان از جانب آن ها وجود داشته باشد و قبل از هر اقدامی کاملا با آن ها آشنایی پیدا کنید.

مواردی که شما را آزار می دهد یاداشت کنید و در مورد آن ها مطالعه کنید که چه قوانینی برای آن ها وضع شده و با شرایط و تبصره های آن ها آشنا شوید.

سپس می توانید به دادگاه منطقه یا سازمان مربوطه شکایت کنید یا چنانچه نمی خواهید درگیر مراحل اداری شوید و از دادگاه دوری می کنید می توانید به پلیس ناحیه خود در مورد موضوع شکایت کنید و با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

آگاهی از قوانین آپارتمان نشینی و همسایگی
آشنایی با قوانین مربوط

مراجعه به مسئولین مربوط

در صورتی که احساس می کنید اموال شما در خطر است یا آسیب خواهد دید می توانید سریعا به نیروی انتظامی ناحیه موضوع را اطلاع دهید.

نیروی انتظامی همیشه جوابگوی شکایات شما خواهد بود و مشکلتان را حل خواهد کرد.

چنانچه اختلافات داخلی بوجود آمد یا دعوایی در آپارتمان شما رخ داد هر چه سریع تر با پلیس در میان بگذارید تا شرایط بدتری ایجاد نشود و کسی آسیب نبیند.
پلیس یا دادگاه می تواند هویت شما را ناشناس نگه دارد، بنابراین همسایگان نمی دانند چه کسی شکایت را انجام داده است بنابراین نگران این موضوع نباشید و از شکایت نترسید.

پلیس می تواند از اموال بازدید کند تا مشخص شود آیا نقضی در قوانین وجود داشته یا خیر. به عنوان مثال، اگر آنها  متوجه نقض دستورالعمل  در مورد سر و صدا  همسایگان باشد، پلیس می تواند آن را ارزیابی کند و یک استناد تهیه کند.

درخواست کمک از نیروی انتظامی
مراجعه به مسئولین مربوط

سعی کنید از شکایت موارد آزاردهنده ای که در آپارتمانتان  مساله مهمی نیست و زیاد به شما آسیب نمی رساند دوری کنید . زیرا این سری پرونده های بی اهمیت  در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کمتر رسیدگی می شود وبیشتر سعی می شود تا زودتر موارد ضروری تر حل شود.

مواردی را به پلیس شکایت کنید که در حوزه اختیارات آن ها باشند. به عنوان مثال وضعیت قرار گیری خطرناک تنه درخت در محل زندگی شما ربطی به وظایف آن ها ندارد.در آخر نیاز به ذکر است و توجه کنید که اگر بعد از انجام مراحل شکایت از سوی گروه یا شخصی مورد تهدید قرار گرفته اید حتما موضوع را با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

چگونه می توان با همسایه هایی که شارژ خود را پرداخت نمی کنند برخورد کرد ؟ 

پیشنهاد ما به شما این است که در وهله اول سعی کنید با صحبت کردن جدی اما بدور از خشونت و درگیری همسایه خود را مجاب به پرداخت هزینه نظافت کنید. از او علت این رفتارش را بخواهید و او رااز آسیبی که چنین رفتاری به ساختمان و سایر همسایگان می زند آگاه کنید.

سایر ساکنین و همسایه ها را در این موضوع با خود همراه کنید. از آنها نیز بخواهید که در پیگیری این موضوع پشتیبان شما باشند و نارضایتی خود را به گوش همسایه موردنظر برسانند.

با جملاتی مناسب و احترام آمیز لزوم رعایت نظافت ساختمان و سایر اصول آپارتمان نشینی را نوشته و در جایی که در دید همه است نصب کنید. خودتان نهایت سعی خود را بکار گیریدو نظافت و مقررات ساختمان را رعایت کنید تا دیگران بهانه ای برای سرپیچی از این مقررات نداشته باشند.

در خواسته خودتان پیگیر و جدی باشید.

اما در نهایت قانون در چنین شرایطی اختیاراتی برای عنوان مدیر ساختمان مقرر کرده است که اگر راه های مسالمت آمیز و دوستانه به بن بست رسید می توانید از آن استفاده کنید:

اگر ساكن واحد مسكوني (مستأجر يا مالك) از پرداخت شارژ و هزينه‌هاي مشترك ساختمان خودداري كرد ابتدا هيئت مديره ساختمان موظف است به صورت كتبي به خاطي درباره عدم پرداخت هزينه شارژ تذكر دهد. در صورت پرداخت نشدن مجدد حق شارژ، هيئت مديره ساختمان مي‌تواند با مراجعه به نزديك‌ترين مجتمع قضايي محل سكونت اظهار‌نامه‌اي براي شخص خاطي ارسال كند و به او فرصت ۱۰ روزه براي تسويه حساب با مدير ساختمان بدهد.

در اين زمينه قانونگذار اين اطمينان را مي‌دهد كه اگر براي بار دوم همين فرد از دادن شارژ امتناع كرد، مديران ساختمان مي‌توانند با مراجعه به اداره ثبت محل و به استناد اظهار نامه درخواست اجرائيه كنند. اگر در اين مرحله هم شخص خاطي توجهي به اجرائيه ثبت نكرد مديران ساختمان مي‌توانند به استناد تبصره يك ماده ۱۰ به دادگاه حقوقي قانون مراجعه و شكايتي عليه مالك يا مستأجر تسليم دادگاه كنند.

دادگاه موظف است به اينگونه شكايات خارج از نوبت رسيدگي كند، حكم محكوميت فرد خاطي را در اولين فرصت رسيدگي صادركند، فرد را ملزم به تسويه حساب و جريمه دو برابر بدهي و گاهي محروميت‌هاي قانوني مانند خدمات مشترك ازجمله شوفاژ، آب گرم، گاز و. . . محكوم نمايد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که به شکل قانونی با همسایه خود برخورد کنید پس از مطالعه دقیق قانون در مورد موضوع مورد شکایتتان، همسایه خود را از این موضوع مطلع سازید، سپس با سایر همسایگان نیز موضوع را به اشتراک بگذارید و شرایط را برای آنها توضیح  دهید و در نهایت اقدام کنید.

منبع : wikihow

133 دیدگاه‌ها دیدگاهتان را بنویسید

 1. ناشناس به نام تا شما رسیدگی کنید اول خدا بعد شما خرداد ۲۵, ۱۳۹۹ Subscriber

  بسمه تعالی با سلام خدمت برادران نیروی انتظامی من در انتقال خون در ساختمان نیما زندگی میکنم و خانواده ام مریض و خودم بیمار هستم اما طبقه سوم خیلی سر وصدا می کنند و حتی طناب حیاط ما را پاره کرده اند و حرف حساب نمیفند حتی نزدیک به مرگ من شده اند تشنج کردم حال با این اوضاع که پول اب خودشان را نمیدند من از دست اینها شکایت دارم خواهشمند رسیدگی کنید فکر کنید من جای دختر شما هستم لطفا جریمه نقدی و هرچه پول میخواهید از این طبقه سوم بگیرد بابت شکایت فقط ما را ازشر اینها خلاص کنید ممنون هرچه زودترپس چرا کاری نکردید

 2. ناشناس به نام تا شما رسیدگی کنید اول خدا بعد شما خرداد ۲۵, ۱۳۹۹ Subscriber

  بسمه تعالی با سلام خدمت برادران نیروی انتظامی من در انتقال خون در ساختمان نیما زندگی میکنم و خانواده ام مریض و خودم بیمار هستم اما طبقه سوم خیلی سر وصدا می کنند و حتی طناب حیاط ما را پاره کرده اند و حرف حساب نمیفند حتی نزدیک به مرگ من شده اند تشنج کردم حال با این اوضاع که پول اب خودشان را نمیدند من از دست اینها شکایت دارم خواهشمند رسیدگی کنید فکر کنید من جای دختر شما هستم لطفا جریمه نقدی و هرچه پول میخواهید از این طبقه سوم بگیرد بابت شکایت فقط ما را ازشر اینها خلاص کنید ممنون هرچه زودتر

 3. چنگیز خرداد ۱۷, ۱۳۹۹ Subscriber

  سلام، پدر بنده دبیر آموزش و پرورش، بعد از چندین سال خدمت، یه مسکن مهر آموزش و پرورش گرفتیم، حالا یه نفهم طبقه بالا خریده که دوتا بچه نفهم تر از خودش داره، ماه اول که اومدن خیلی شلوغ بودن که پدرم رفتن که بگن داریم استراحت میکنیم،اون نفهم در جواب به پدرم گفت به تو گوه خوردن داده!! با مدیر ساختمان هم مطرح کردیم که این چه طرز برخورده. بازم گذشت شروع کردن سر و صدا بیشتر، اینبار مادرم رفتن درب منزل که تذکر بدن، اینبار فحاشی و تهدید از طرف زنش، شبش هم که شوهرش برمیگرده شروع میکنه عربده کشی و فحش دادن، این حرکات چهار ساله داره تکرار میشه تا اینکه تصمیم گرفتیم استشهاد جمع کنیم، تا اینو شنیدن زنش داخل ساختمان شروع کرد جیغ و داد کردن که اینا مارو اذیت میکنن، اون ساعت استراحت داره شلوغ میکنه، ما هم بدهکار شدیم عجبا!! تا اینکه فرداش پدرم میره پایین بسته از مامور پست بگیره که یارو نفهم شروع میکنه فحاشی کردن به پدرم، من و برادرم میریم پایین ببینیم چه شده، یه دفعه شروع میکنه فحاشی به من و برادرم که عصبی بشیم و دستی بخوره. تا اینکه مردم جمع میشن جو میگره که بیاد دست بندازه، اون لحظه دیگه فحش نمیداد. سه بار هم با ۱۱۰ تماس گرفتیم یه نفر مامور نیومد که نیومد، حالا مردم ساختمان حق میدن به این نفهم که شما مقصرین!! فقط روی چه حساب ما مقصریم خدا داند! اینم میبینه کسی کاری بهش نداره و همسایه ها طرف اینن تا ما، صبح به بچه هاش دستور میده که تا میتونید بدویید و اذیت کنید. تا ساعت ۱۱ شب این بساط داریم. وقتی کسی استشهاد پر نمیکنه باید بهشون گفت همسایه؟!

 4. ناشناس اردیبهشت ۸, ۱۳۹۹ Subscriber

  همسایه طبقه بالا ما هم که اجاره نشینه دقیقا از همین بیمار های مردم آزاره. یه زن و شوهر ۵۰ ساله که دو تا بچه ۳ ساله و ۱۰ ساله دارن ولی شعور در حد صفر. وقتی که خودشون شعورشون نمیرسه که ساعت ۲ نصف شب نباید اسباب و اثاثیه رو رو سر مردم کشید، وقتی نباید نصف شب وسیله سنگین رو سقف مردم پرت کرد، یا اینکه ساعت ۶ صبح وقت جارو کشیدن نیست! یا اینکه شب تا صبح نباید با کفش پاشنه بلند رو سقف مردم کوبید نباید از بچه هاشون انتظار داشت که ۲۴ ساعت روز رو سر مردم سم نکوبن… هر احمق روانی که میاد تو آپارتمان زندگی میکنه فکر میکنه باید یک عمر عقده های دوره زندگیشو باید با عذاب دادن مردم جبران کنه! قانونی هم وجود نداره که همچين بیمارهایی رو سرجاشون بشونه… از بسگی شب و نصف شب از خواب پریدیم واقعا داریم به جنون می‌رسیم… لعنت بر هر چی مردم آزاره روانیه…

  • Nihan اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹ Subscriber

   همسایه ی مردم آزاری دارم همانند همسایه ی شما،واحد بغلی ما میشینه یعنی من از دست این خانم روانی به ستوه اومدم بارها به مدیر ساختمان شکایت کردم از دادو فریادش جیغ زدنش دعوا با همسرش باصدای بلند،تبیه بچه هاش با فریادوکوبیدن به دیوار،خدایا از اون روز که اومدم این خونه روحیه وانرژیمو از دست دادنمیدونم چطوری شکایت کنم وآیا این مراحل رو جلو برم فایده ی داره؟

 5. مستأصل فروردین ۱۹, ۱۳۹۹ Subscriber

  ما چن سال تو آپارتمان زندگی کردیم و انواع و اقسام مزاحمتها رو دیدیم من ناراحتی اعصاب گرفتم اضطراب و دلشوره دیگه داشت منو از بین میبرد مجبور شدیم خونمون رو زیر قیمت بدیم و بریم تو یه روستا خونه ویلایی بگیریم همسایه بغلی ما مستاجرن یه خانواده افغانی که دو تا بچه داره از روزی که اومدن متوجه شدم با چرخ صنعتی تو خونه کار میکنه هر روز صبح یه ربع به ۸ مشغول کار میشد و صدای چرخش منو بیدار می‌کرد ولی گفتم اشکالی نداره اونقدر تو آپارتمان اذیت شده بودم که این صدا زیاد برام مهم نبود تا اینکه در ایام عید ساعت ۱/۵ شب به بعد سر و صدای دویدن البته بهتره بگم جفتک انداختن از خونشون میومد تا ساعت ۳/۵ نصفه شب تقریبا ۶ شب همینطوری ادامه دادن روز هفتم رفتیم در خونشون و در جواب اعتراض ما گفت بچه هام بازی میکردن البته منظورش از بچه یه پسر ۱۴ ساله و یه دختر ۱۷ ساله بود 😐 وقتی به زنش گفتم خب بچه هات بیان بیرون جلوی در بازی کنن گفت آخه اگه من نیام اونام بازی نمیکنن اینجا بود که بهش گفتم خوبه والا پس خودتم با بچه هات بدو بدو میکردی؟؟ خندید و گفت آره 😳 بهش گفتم دیگه نبینم خواب و آسایش ما رو بگیری ها و گفت باشه چشم ولی فردا شب دوباره همون آش و همون کاسه…. به صاحبخونه ش زنگ زدیم اونم گفت من نمیتونم الان بیرونش کنم چون پول بیعانه رو ندارم که بهش بدم. واقعا خیلی دردآوره که منه ایرانی از یه افغانی بی‌شعور عذاب بکشم. ما هم تصمیم گرفتیم بریم شکایت کنیم که منزل مسکونی رو تبدیل به کارگاه خیاطی کرده چون خودش و زنش تو خونه چرخکاری میکنن. میخواستم بگم فرقی نمیکنه چه توی آپارتمان باشیم چه خونه ویلایی داشته باشیم وقتی گیر یه بی‌شعور زبون نفهم عوضی بیفتیم اگه میدونستم قراره اینجوری عذاب بکشم هیچوقت آپارتمانمون رو زیر قیمت نمیفروختیم که اینقد ضرر کنیم در آخر میخام بگم لعنت به پدر و مادر هر چی مردم آزاره الهی داغ عزیزاشونو ببینن کثافتای وحشی 😡

  • بهزاد فروردین ۲۵, ۱۳۹۹ Subscriber

   مشکل اینجاس که افغانی جماعت اگر قرار بودش درست زندگی کنه که تو کشورش زندگی میکردش نمیومد از کشورش فرار کنه بیاد ایران شما میتونید ازشون شکایت کنید پیگیری کنید از طریقه قضایی راحت میتونید امثال اینجور آدمارو که قاچاقی وارد ایران شدن فرهنگ نداشته کشورشونو وارد ایران کردن جلوشونو بگیری موفق پیروز باشید

   • ناشناس اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۹ Subscriber

    ممنونم دوست عزیز

  • ناشناس فروردین ۳۱, ۱۳۹۹ Subscriber

   😂😂😂
   بدبخت نون بايد دراره
   تو وش گير بذار مريضين شماها

  • ناشناس اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹ Subscriber

   خدا از دهنت بشنوه خوب گفتی

  • محمد اردیبهشت ۸, ۱۳۹۹ Subscriber

   ماهم پیشوا خونه خریدیم مستاجرمون پوستمو کند افغانی بود اما چون من تازه اومده بودم پیشوا مردم وهمسایه هاهم طرف افغانیه رو بناحق میگرفتن راهشم بلد بود سبزی میفروخت یکم بیشتر سبزی میداد جلوش خم وراست میشدن همه میگفتن مهمان مان اینا

 6. شجاع فروردین ۱۳, ۱۳۹۹ Subscriber

  دوستان من تمام نظرات رو خوندم. خودم هفت ماهه اسیر و درگیر همسایه مردم آزار و بی فرهنگ شدم. ولی بالاخره راه حل رو پیدا کردم و باهاتون درمیون میذارم.
  اولا کسی که بچه کوچیک داره خیلی اشتباه میکنه میره طبقات بالای آپارتمان خونه میگیره که از صبح تا شب بخوان روی سر مردم سُم بکوبن.
  دوما صدای بچه فقط برای خود پدر مادر شیرینه. برای بقیه افراد سوهان روح و روانه و توقع نداشته باشید دیگران قربان صدقه صدای داد زدن و پا کوبیدن بچه شما بشن.
  واحد بالای سر ما یک زن و شوهر نسبتا جوان با دو بچه کوچیک هستن. تا یه مدت بچه ها صبح تا شب در حال سم کوبیدن بودن. مرده عادت داشت پنجرشونو باز میذاشت و صدا که چه عرض کنم تمام مکالمات و صدای عرعر بچه هاش در هرساعتی میتونست مارو از خواب بیدار کنه. من واقعا نمیفهمیدم چه معنی داره بچه چهارساله هرشب تا ساعت ۳ شب بیدار باشه.
  ولی آخرش صبرم لبریز شد و گفتم یبار دیگه بیدارم کنی بیدارت میکنم.
  چون چندبار که ساعت دو و سه شب بیدارم کردن دیگه نمیتونستم تا شیش صبح بخوابم.
  در حالیکه خودشون با خیال تخت تا لنگ ظهر میخابیدن.
  چند بار همون ساعت ۵ صبح پاشدم محکم به سقف کوبیدم. یه جوری هم زدم که مطمئن باشم هرچهارتاشون بیدار بشن.
  اگه منطق چهاردیواری اختیاری همینه. منم خوب از خجالتشون درمیام.
  آپارتمان نشینان عزیز توجه کنن توی آپارتمان قانون ۳ دیواری اختیاری حاکمه. ۴ دیوار نداریم. باید بفهمین کف خونه شما سقف خونه مردمه. و سقف شما کف خونه مردمه.
  خلاصه رودروایسی نکنید اگه از طبقه بالا سم کوبیدن شما هم برید محکم ب سقف بزنید شک نکنید جواب میده. منتها یه وقتی اینکارو کنید که در حال استراحت باشن. مدارا با همچین ادمایی جز اینکه روز به روز وقیح ترشون کنه هیچ سودی نداره.
  برای صدا هم یاد گرفتم پنجره رو باز میذارم و با صدای بلند اهنگای گوش خراش میذارم. اگرم اومد اعتراض کنه بهش میگم من اگه اهنگ نذارم بایس بشینم مکالمات شمارو گوش کنم که اقدس چی گفت فاطی گفت. نمیشه که یه واحد شلوغ کنه یه واحد دیگه ساکت باشه.
  و در کل چیزی که عوض داره گله نداره.
  فقط تلافی کنید اونم تو وقت استراحتشون.

  • سیالاهیجانی اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ Subscriber

   پاسخ به شجاع
   اول سلام ودوم آدرس بده بیایم دست بوسی
   ازدست انسان نماهای گوساله که باید برای هرحرکتشون ملت عذاب بکشن بابت مزاحمت خدانکنه بخوای حرفی بزنی مثل … پاچت رومیگرن که تومی خوای به من فرهنگ یادبدی…یارو اول بسم الله آسانسور رو زد ترکوند شعارهم میداد فلان میلیون دادم (رهن)هرجوربخوام …اصلا ازصبح میرقصم تاشب پولشودادم،شتر اگه خریده بودی هم بازجفتک ممنوعه اربده ممنوعه مزاحمت ممنوعه ۱۲شب بگیر بمیر آدمیزادهست اینجا
   وجدانا بغیراز سقط کردن این نوع جانورها راه دیگه ای هم هست
   فدای سرم اگه من هم توزندان نخوابم اقلا بیست خونواده وخونواده خودم در آسایش اند که
   ولی بقول مستاصل عزیز آپارتمان یاچادر فرقی نداره فقط باید دوری کنی که خیلی بعیده بشه

   • ایوبی تیر ۱۱, ۱۳۹۹ Subscriber

    سلام همسایه بالایی ما مستاجره خیلی سر وصدا دارن زن ودختر ۵-۶ساله صدای بالا وبی ادبانه حرف زدنشون ودختره تمام زمان بیداری در حال دویدن پریدن وداد زدن که پدرش میگه چون مشاجره دارن زن وشوهر پیش فعال شده همیشه ۵-۶نفر میهمان دارنیک ساله فکر کنم ایلی. زندگی میکنن ولی پول اب به زور همون یه نفر میدن شما حساب کن سر وصدای ایم همه ادم تو ۵۰متر خونه صاحب خانه هر چی گفتیم باز تمدید کرد از نظر قانونی چه کار میتونیم بکنیم در ضمن زن خیلی بد دهن داره همسایه ها ازش میترسن

 7. hooman فروردین ۱۰, ۱۳۹۹ Subscriber

  اقا منم این مشکل رو دارم نه با یکی با دوتا همسایه زیریمون یکیش موذیانه جلوت روی خوش نشون میده تو شک نکنی میره خونش سر صداشروع میشه اون یکی برعکس از اوناس که میگه همینه که هست یه بیشعور تمام عیار هم خودش هم زنشم بدتر از خودش و اونقد کم عقل اند فک میکنن صدا بالا نمیاد درحالیکه تو اپارتمان کوچکترین صدایی میپیچه شما بهتر میدونید این بناها رو چطور میسازن کاشف به عمل اومد که این دوتا واحد یکیش دوتا بچه ناخلف داره فقط چارنعل میدون عذر میخوام به اسب نیم کیلو کاکائو بدی بگی بدو جلو اینا کم میاره بچه نیستن که یک واحدم شوهره صب تا شب نمیدونم چی گرفته دستش میکوبه درو دیوار اخر سر قاطی کردم رفتم یقه یکی از واحد هارو گرفتم گفتم اگه مسابقات اسب سواری راه انداختی بگو بلیط بخت ازمایی دارم توش شرکت کنم و… بازم افاقه نکرد اینه که هیچ کاری هم نمیتونی بکنی طرف دو روزه اومده این محل اجارس نیم متر زبون داره وای به حال اون کسی ک مالکه الان چند ساله ضعف اعصاب گرفتم اونقد صدای پا شنیدم حالا معلوم نیست این بره از اون بدتر نیاد تهش میخوای بری یارو رو بزنی از غیظ لت وپار کنی پات گیره کلانتریه خداد تومن دیه حالا بیوفت نزنیش سکوت راه به جایی نمیبره مقابله به مثل کنی از همسایه های دیگه بد میشه (وگرنه ادم میتونه عین خودش کاری کنه طرف ظرفه دو روز دمشو بذاره رو کولش بره) تذکر میدی اونقد بیشعوره حالیش نمیشه شکایت کنی دنبال نخود سیایی موندم حالا چه کنم یعنی بعضیا واقعا بیشعورن بعده یه مدت خستت میکنن از بس که نمیتونی باهاشون طرف شی از نوع بیشعورایی که خاویر کرمنت تو کتاب بیشعوری بش اشاره کرد طرف اصلا گردن نمیگیره صدا از واحد کوفتیش میاد مشکل اصلی اینجاست اساسا بعدش تو شک میذارتت ک فک کنی اون نیست دفعه بعدی نری جلو درش تو رودربایستی میمونی من همه این راهارو رفتم از سکوت تا جر و بحث میخوام بگم یا باید تحمل کنی گورشونو گم کنن یا تو بذاری بری یا کل ساختمون پشتت باشن استشهاد جم کنی تازه اگه به نتیجه برسه که بره ما ماشاالله اکثرا بی عرضه اند و ما چوب این بی تقاوتی همسایه ها یا مدیر ساختمونارو میخوریم اونام مقصرن یه جورایی یا باید بفهمونی ک اقا اینجا اپارتمانه چاردیواری فقط بره تو نیست و چهل تا دیواره که نگه چاردیواری اختیاری البته اگه طرف درکش بالا باشه ساکت بشه که بعید میدونم با این حجم از بیشعوری یه نکته ای هم که هست اینه ک متاسفانه این مثل چار دیوار ی اختیاری بد جا افتاده همه تکرار میکنن بدتر از اون همه قبول میکنن اقا یه اپارتمان ۵ طبقه یا یه پنت هاوس بگیر سند بزن بنامت بعد بگو چاردیواری بعضیا برمیگردن میگن تو اپارتمان باید سر صدا باشه که این حجم کم عقلی از یاوه گویی بی سابقه اس مخصوصا اگه ادم از اطرافیانه خودش اینو بشنوه ناامید میشه .کلا اپارتمان درد سره اینو دارم بره کسایی میگم که هنوز خونه نگرفتن اگه میخوای سر صدا بشنوی پس خوش اومدی.

 8. ریحانه اسفند ۱۵, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام وقت همگی بخیر. ما مالک یکی از واحد های مجنمع مسکونی هسیم که حدود ۱۰۰ خانوار دارد . پنجره های دوجداره و طبقه چهارم. همسایه های طبقه ۵ و ۶ به حدی صدا دارند از خود والدین بگیرین تا بچه هاشون در حدی که ظرف میخوری روی میز بزارم انگار زلزلس میلرزه …… از اسکوتر بازی کردن و تردمیل رفتن و بدو بدو و جیغ و داد و بازی کردن و توی راه پله بگیرین …… تا اینکه توی حیاط هم از وقتی بچها از مدرسه میان میدون توی حیاط تا اخر شب… به حدی هست که حدود ۵۰ تا بچه توی حیاط جیغ جیغ جیغ داد فریاد یعنی واقن ب مرز جنون میرسونن…..
  تنها قانون مجتمع هم اینه که فصل زمستان ساعت ده شب به بعد بچها حق بازی در حیاط ندارن و خاموشی میزنن چراغهای حیاط رو و در فصول دیگه ساعت ۱۱ شب…..
  چند بار به همایگان و مدیر مجتمع بابت این همه ساعات بازی بچها ک واقن دیگه روی اعصابه و بازی که نیس یعنی انگار جنگ فقط سروصداست صحبت کردیم همه گفتن مهم نیس ناراحتی خونتونو بفروشید و بروید شمام بچتونو بفرسین بیرون… بابا بچه دار میشین مسیولیتشو بپذیرین در حدی بچهاتونو بد تربیت کردین که فقط بیان توی حیاط حدود ۷ ۸ ساعتی نفس راحت ازشون بکشین …. کلا هیات مدیره هم جزو همون افرادی هستن که پرصدا هستن و براشون مهم نیس… هرچقدر هم که گفتیم وقت و تایم مشخص قرار بدین برای تایمبازی بچچها برای هیشکی مهم نیس… همسایه های خودمونم که نور علا نور…. فقط کافیه بگیم یکم فقط یکم مراعات کنین قشنگ با بی حرمتی میگن خونتو عوض کن دوس داریم خونه خودمونه هرکاری دلمون بخاد میکنیم …
  با اینکه مجتمعمون مدیریت درست و قانون درستی نداره چیکار میتونم بکنم؟ راه حلی کسی داره؟

 9. محمد بهمن ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام اون خانومی که میگه چیکار کنن بچه ن میخوام بگم همسایه ما بچه ش ساعت دو نصف شب سه بعداز ظهر آهنگ میزاره باند رو زیاد میکنه عوض اینکه مادرش بگه کم کن باهاش دست میزنه جیغ میزنه همخونی میکنه بعضیا فقط بلدن بچه پس بندازن هیچ نوع شعوری ندارن که بچه رو تربیت کنن اون بچه س مادرش چی ؟؟؟؟

  • Nihan اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹ Subscriber

   خدا بهمون صبر بده مثل همسایه ی من ازشون شکایت کردم بدترهم شدن بیشتر آزارم میدن والا من از صدای بچش ناراحت نیستم یه زن روانی که دوتا بچه هم پس انداخته صدای دادو فریادش که بچه هارو تنبیه میکنه با صدای بلند،به همسرش فحش میده مارو آزارمیده

 10. ناشناس بهمن ۱۲, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام.من از صدای داد‌ و بیداد زن‌و مرد و سکسشون که صدای جیغ داد واقعا خوابم نمیره.خودمم‌متاهلم‌ولی این صداها آسایش‌و از خونمون گرفته

 11. ناشناس دی ۲۳, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام خسته نباشید
  ما تازگی یک واحد در ساختمان ۵ واحدی خریدیم، بعد از ساکن شدن متوجه شدیم که همسایه ی طبقه ی اول که مدیر ساختمون هم هست تو کار دلالی ماشین هم هستن و مدام توی جای پارکینگشون ۳ تا ماشین پارک میکنن، علاوه بر اون دوتا موتور هم دارن که کنار ستون های پارکینگ پارکش میکنن، علاوه بر اونها همسایه ی دیگری که با این همسایه ساختمون رو ساخته بودند هم علاوه بر دوتا ماشینش دو تا موتور هم داره که همونجا میذاره و واقعا دراومدن از پارکینگ ما جزو پر استرس ترین دغدغه ها شده واسه ی ما! آدم باید ۲۰ تا فرمون بده با شلام صلوات دربیاد مبادا که به اموال کسی خسارت بزنه. مادرم بیچاره میترسه حتی امتحان کنه ماشین رو از پارکینگ دربیاره بعد از ۱۵ سال رانندگی! بهشون تذکر دادیم چندین و چند بار ، توضیح دادیم حرف زدیم ، هربار توجیهشون این هستش که از اول همینطوری بوده! آیا واقعا با این آقای دلال که مدام ماشین های ثبت نامیش رو توی پارکینگ جا میکنه تا به فروش برسن هیچ برخورد قانونی نمیشه کرد؟ اصلا مگه میشه توی پارکینگ یک آپارتمان ۵ واحدی یک واحد ۳ ماشین و ۲ تا موتور پارک کنه؟

 12. شهرزاد دی ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

  مشكل دویدن بچه ها تو آپارتمان واقعا شده معضل..همسایه بالایی ما هم یه بچه داره كه وقت و بی وقت در حال فوتبال بازی كردن تو خونه است..ما هم تذکر دادیم یعنی یه ساله كه داریم تذکر میدیم ولی هیچ فایده ای نداره..دیگه واقعا میخوام برم شورای حل اختلاف شکایت كنم
  من هم بچه بودم بازی هم میكردم اما شلوغ میكردم مامانم دعوام میكرد..اونایی كه میان میگن بچه نیاز به بازی داره، اره بچه نیاز به بازی داره اینهمه بازی بی سر و صدا هست نه اینکه از صبح تا شب بخواد بدو بدو كنه..
  هرکس خربزه میخوره پای لرزش هم بشینه..بچه میارین تربیتش هم بكنین، اگه خودتونم تربیت ندارین قاطی آدمها زندگی نكنین..محل زندگی باغ وحش نیست..البته واسه آدمها!!!

 13. ناشناس دی ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام ما طبقه اول هستیم همسایه بالایی ما زوج متاهل و جوان هستند، آرامش ما را سلب کردند همیشه صدای رابطه جنسی آنها را باید تحمل کنیم، متاسفانه نه روزی یک بار بلکه هر ۴-۵ ساعت یکبار این عمل تکرار میشود و ما صدای آه و ناله خانم و صدای قژ قژ تختشان را کامل میشنویم، من در عجبم که حتی حیوان هم این تعداد در روز رابطه ندارد همچنین یک انسان فاحشه این تعداد رابطه در روز غیرممکن است🤬 همسرم به طور غیرمستقیم بهشان تذکر داده چندین بار حتی با صاحبخانه هم در میان گذاشتیم ولی اثری نداشته
  حالا بنظرتان چکار باید کرد چون ما دیگر دیوانه شدیم

  • ناشناس تیر ۱۷, ۱۳۹۹ Subscriber

   دیگه کاریش نمیشه کرد. سعی کنید لذت ببرید.

 14. رامین دی ۴, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام..ما در یه اپارتمان ۴ طبقه تک واحدی طبقه سوم زندگی میکنیم یکساله خریدیم.همسایه طبقه بالایی مدیر ساختمونه از دستش یه دیقه هم ارامش نداریم دوتا دختر بچه داره همش یسره میدوَن حتی راه رفتنشون اینقد پاهاشونو محکم زمین میکوبن صدا میده اینقدم جیغ میکشن و سرو صدا میکنن صداشون از کانال کولر میاد اصلا به عذابیم…بهشون تذکر دادیم فایده نداشته ینی خودش خیر سرش مدیر ساختمونه از همه بدتره ..همشم تو خونَن یه لحظه ارامش نداریم اعصابم داغون شده.امکان تعویض خونه هم نیست..نمیدونم چیکار کنم شکایت کنم ازشون رسیدگی میکنن؟ لطفا راهنمایی کنید؛!

  • Haniyeh بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ Subscriber

   دقیقا هم شرایط همیم‌ بااین تفاوت که ایشون ی پسر بچه دو سه ساله هم دارن و خانومشون‌ نعره می کشه سر بچه هاش 😞😞😞خواهش کنم میشه مدیر ساختمونن‌ یه طومار قانون زدن ب برد…

  • منا بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

   عين شرايط زندگي ما.سه ساله تحمل كرديم ولي ديگه جون به لبمون رسيده.يكي جواب بده ما چي كار بايد بكنيم .هر شب هم ميرن پارتي ساعت دو نيمه شب مست با كفش پاشنه ميان تو خونه وصداي پاشون و ضربه زدن به وسايل ساختمان ناشي از عدم تعادلشون بيدارمون ميكنه.ماهي يك بار هم نوبت پارتي گرفتن خودشونه كه تا سه صبح سرو صداشون ادامه داره .ترو خدا يكي راهنمايي كنه

   • جواد بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ Subscriber

    خونتون عوض کنید

   • لیان فروردین ۲۳, ۱۳۹۹ Subscriber

    زنگ بزن ۱۱۰ بیان ببرنشون😈

 15. ناشناس آذر ۹, ۱۳۹۸ Subscriber

  نخیر جناب سپهر به بچه هاتون ادب وتربیت یاد بدید ومردم داری که مخل آسایش دیگران نشوند

  • سپهر آذر ۱۱, ۱۳۹۸ Subscriber

   من بچه ندارم جناب ناشناس. تو همچین فرهنگ کودک‌ستیزی هیچوقت هم بچه‌دار نخواهم شد.

   • شمس آذر ۲۱, ۱۳۹۸ Subscriber

    Online

    جارجو حرفاتو به گوش همه می رسونه

    سلام
    درباره خدمات و جاهای مختلف شهر نظر یا اعتراضی داری؟
    به ما بگو تا به گوش همه برسونیم
    جارجو
    ۰۳:۲۲
    سلام
    خونه ما طبقه همکفه و چهار طبقه
    همسایه بغلی ما مستاجره ۵ تا بچه کوچیک دوتا دو قلو سه تا قدو نیم قد دیگه نمیدونیدقچه پدر از ما در آوردن از صبح ساعت نه میان تو راه رو آپارتمان شروع میکنن به جیغ و داد تا شب شبم تو خونشون جیغو داد میکنن
    به خدا ناراحتی اعصاب گرفتم هرچقدر بهشون میگیم اصلا حنمیفهمن اخه باباجان وقتی نون باسه خوردن ندارین مستاجرین مجبورین پنج تا بچه بیارین از داروخونه ک….دم بخرین اینجوری مخل آسایش مردم نشین به خدا تو این دو ساله موهای ما سفید شده
    این از همسایه بغلی همسایه بالایی هم یه آدم بیکار مواد فروشه که شبا تا صبح تو کوچه داره مواد میفروشه و دزدی هم میکنه از ماشینهای مردم که خودم بارها دیدم بچه هاشم تا صبح رو سر ما پا میکوبن مثل شتر راه میرن خسته شدیم از تاپ و توپشون مرتیکه انگل اجتماع شیشه میکشه ساعت ۴ صبح سنگ فرز میگیره دستش معلوم نیست چه غلطی میکنه اصلا اسایش نداریم بقیه همسایه ها هم از این چیزا رنج میرن ولی انقدر بی وجودن که جرات نمیکنن به این یارو مفنگی چیزی بگن من خودم یبار باهاشون دعوام شد ولی بعد یه هفته همون آشو همون کاسه به ۱۱۰ هم صدو ده بار زنگ زدیم ولی دریغ از یکبار رسیدگی واقعا که متاسفم

  • سوده آذر ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

   یعنی به نظر شما به کودک سه چهار ساله می‌توان گفت تمام روز یک جا بنشیند و تکان هم نخورد؟؟؟؟؟

   • ناشناس دی ۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    نه نمیشه گفت اما اون خانم و اقایی ک این‌بچه تولید کردن ایا در مقابل رفتارش مسولیت ندارند،وقتی میدونن موجب آزار ملت هست،نه خانم مادر سر در دنیای مجازی پدر هم‌در بیخیالی ،مردم هم ناراحتی اعصاب بگیرن واسه یه شب بی احتیاطی دو نفر

   • منا بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

    نه ولي ما هم بچه داري كرديم.من پسرم خيلي فعال بود .هر روز ميبردمش بيرون ميگردوندمش و خواب و خسته برميگردوندمش خونه.ولي مزاح همسايه ها نميشدم.اول بايد ياد گرفت و فهم داشت بعد بچه دارشد

 16. سپهر آذر ۹, ۱۳۹۸ Subscriber

  نظرها عالیه! یکی میگه چرا میذارن بچه‌هاشون بیان تو کوچه بازی کنن؟ یکی دیگه میگه چرا میذارن بچه‌هاشون تو خونه بازی کنن؟ اون یکی میگه چرا بچه‌ها تو مهد کنار خونه ما بازی و سر و صدا می‌کنن؟
  بچه‌های بیچاره چیکار کنن پس؟ اگه انقدر سر و صدا اذیت‌تون میکنه گوش‌گیر بذارین، خونه‌ کم واحد بگیرین، کنار مدرسه و مهد و مسجد خونه نگیرین چون دیگه همه میدونن اینجاها سر و صدا و رفت و آمدشون زیاده!
  طرف رفته تو برج واحد گرفته شکایت داره که چرا رفت و آمد زیاده!!! همسایه‌ها بشینن روی بچه‌هاشون توی خونه‌هاشون که شما راحت باشین؟
  واقعا مردم بدجنسی هستیم. تا صدای بازی و خنده و خوشی همسایه‌هامون میاد عصبانی میشیم.

  • ناشناس آذر ۲۷, ۱۳۹۸ Subscriber

   حرفتون واقعا درسته. بیشتر حرفها، پر از عقده و کینه است. از شنیدن صدای قهقهه و خوشی همسایه ها حالشون بد میشه. انتظار دارن بچه ها مثل یه مجسمه ساکت و بی حرکت باشن . واقعا باعث تاسفه که توی همچین جامعه بیماری زندگی می کنیم.

   • شهرزاد دی ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    خوشی چیه آدم حسابی؟
    وقتی سقف خونه ات هر لحظه در حال لرزیدنه انتظار دارین همه ریلکس بشینن بگن : خوب بچه است دیگه!؟؟؟؟؟؟؟
    شما كه بیمار نیستی اینو نمیدونی كه خونه محل استراحته؟
    پدر مادرا نمیتونن ۱ ساعت در روز بچه هاشون رو ببرن پارک كه بچه انرژیش تخلیه شه؟ یا بچه نمیتونه نشسته بازی كنه؟ حتما باید بدوئه؟
    تربیت ناقصتون رو لطفا اعلامیه نكنین بچسبونین همه جا!!!!!!

  • احمد بهمن ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

   دمت گرم حرف حق زدی

   • ناشناس اسفند ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    لعنت بر پدر مادر بچه های که تو خونه آپارتمانی میدوند
    شما باید برین تو غار زندگی کنین

  • ناشناس بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

   ببرن پارك تا انرژي بچه تخليه شه.اگرم وقت اين كارو ندارن ،غلط ميكنن بچه دار بشن .بچه داشتن شما كه نبايد مزاحم همسايه ها بشه

  • ناشناس فروردین ۴, ۱۳۹۹ Subscriber

   معلومه خودت از اون بی فرهنگ ها هستی نمیشه که همسایه ها عین حیوون زندگی کنن و وقت وبی وقت سرو صدا کنن بعد آدم هیچی نگه اگر این سر وصداها و مردم آزاری خوب بود که کلی روایت ازش نداشتیم که حرام وگناه ،واگر این طور نبود کتاب قانون آپارتمان نشینی نداشتیم اتفاقا کسانی که با این همه سرو صدا ورفت وآمد وتعداد نفرات بالا تو آپارتمان زندگی میکنن باید بیشتر به فکر باشن واصلا بهتر برن خونه ویلایی بگیرن وبچه هاشون اونقدر تو حیاط بازی کنن که بترکن کسی بخیل خنده وخوشی همسایه اش نیست اما باید شعور داشت ورعایت همسایه رو هم کرد هرچیزی حدو حدودی داره

  • hooman فروردین ۱۰, ۱۳۹۹ Subscriber

   چرا چرت وپرت میگی مرد حسابی طرف صب تا شب میره سگ دو میزنه میخواد چند ساعت تو خونش اروم باشه بعد فقط بچه نیس بزرگسالشم مخل اسایشه اگر بچس چارتا اسباب بازی بریز جلوش بازی کنه یا دستشو بگیر ببرش پارک چطور بچه اون میتونه بیس چاری بدوعه بعد جواب اعصاب ما رو کی میده که اگه اسیب ببینه نه تنها جبران پذیر نیستو بره خودت ضرره بلکه این ضعف اعصاب میتونه دربرخورد با ارتباطتت با دیگران تاثیر بذاره پس میبینی چه طور همه چیز بخاطر یه سهل انگاری پدر مادره بیشعور به هم مرتبط میشه.

  • سیا فروردین ۲۰, ۱۳۹۹ Subscriber

   ببین تو حتما بچه دار نشو تو خودت با نظریه های خیاریت واسه دنیا کافی همین دنیا تو هضم کنه بسشه آفرین نسل بعد تو بدون ردپای تولید شده از تو نسل قشنگتری خواهد شد

  • ناشناس فروردین ۲۷, ۱۳۹۹ Subscriber

   پیداست که تو خودت از همون بیشعورهایی هستی که مراعات بقیه رو نمیکنی. باید خودت و بچه هات رو آتیش زد

  • سیالاهیجانی اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ Subscriber

   سپهر عزیز
   برای همین موضوعات وبخاطر اینکه زندگی انسانهارو از حیوانها جداکنند یه سری آدم عاقل اومدن یه سری خط وخطوط کشیدن تو یه چندتا کاغذ. اسمش روگذاشتن قوانین
   خوب یابد ماروهم مجبورکردن اطاعت کنیم اگه نه میزنن توگوشمون برابرهمون قانون هیچکس حق ندارد بجهت اعمال منافع شخصی باعث رسیدن ضرر ومزاحمت برای دیگران شود اصل ماده ۴۰
   یعنی شما بچه دوست داری اوکی صدوبیست تا بیار یعنی کلا ،جسارت نشه یه وقت
   ولی تازمانی مجازی که مزاحم دیگران نباشی نباید کسی شاکی بشه اذیت بشه مباداحق وحقوق یه مادر پیربی کس وتنهارو ضایع کنی ،پدرپیربازنشسته همسایه ،الان حوصله وق وق بچه مردم رونداره ه ه
   اون توچهاردیواری خودشه ،صدای بچه شما ست که میره توحریم اونا وآخرش داداش گلم ،دلیل ناراحتی ما بچه ها نیستند بقرآن چون شاید بی تربیت باشن ،نمی فهمند
   مامیگیم پدرومادره چرا نمیفهمه ه ه ه

 17. ناشناس آبان ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

  ما یک مجتمع ۲۰واحدی هستیم که یکی از همسایه ها ازجمله فروش موادمخدرو استعمال آن درپارکینگ وسرقت های مختلف از اهالی مجتمع را انجام می دهد تا به حال چندین بار درحین جرم با پلیس تماس گرفته ایم اما متاسفانه حتی یکبار هم نیامدند پیگیری کنند،آخرین بار که تماس گرفتیم گفتند به ما ربطی ندارد خودتان حل وفصلش کنید

 18. کریم آذری مهر ۲۱, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام اینجانب حدود دو ماه پیش ملکی در یک آپارتمان ۴طبقه ای تک واحد خریدم ظاهرا مالک طبقه اول به دلیل دزدی از ملکش اقدام به آهنکشی تراس طبقه اول و همچنین قفل کردن درب حیاط از داخل را کردند که هردو جزو مشاعات ساختمان است. میخواستم ببینم بنده میتوانم به دلیل تصرف غیرقانونی اقدام به شکایت کیفری از ایشان بکنم یا خیر؟

 19. rezaee مهر ۱۱, ۱۳۹۸ Subscriber

  باسلام واحترام.بنده حدود یازده ماهی هست درمجتمعی ساکن هستیم,اوائل مجتمع ساکت ومنظمی بنظر میرسید,اما بعدها مااسیبهای مختلف درپارکینگ به ماشین دیدیم ووقتی مسئله روبیان کردیم باواکنش بد مدیر روبه روشدیم که حتی به مالک مازنگ زد مستاجرتون وجواب کنید,بعدها حتی خانمم وتهدید کرد وفحاشی کرد,به اعمالش توجهی نکردیم وگذشت کردیم مدتی بعذازمدیریت کنارکشید اما مدتی بعدمتوجه شدیم که این اقا ماشینهای دیگررااسیب میزد وبه ماتهمت میزدکه کاراین واحده,و من دیدم!!جدیدا هم خانمش باچندخانم دست به یکی کردن و به دروغ به همه میگن مادیدیم کاراینهاست ماشینهارو اسیب میزنن!وجالبه که به ۱۱۰هم زنگ میزنن!!والا ما,درعالم همسایگی نمیخایم دشمنی وکدورت بیجاباشه یاازین تهمتهایاشکایت وشکایت بازی…خانم من مدرس هست وماخانواده ای نیستیم تابه حال به کسی ازاری رسانده باشیم چه برسه بخواهیم به اموال کسی اسیب بزنیم که همچین تهمتی به مامیزنن..فقط قصد این اقا خراب کردن وجه ماست..لطفا راهنمایی کنید ماچه کنیم,حتی پیشنهاد دادیم دوربین بزارن همین اقا مخالفت کردن..متشکرم

  • شیرین صفوی آذر ۳۰, ۱۳۹۸ Subscriber

   برادر عزیز احتمالا یا مشکل با صاحب ملکت داره یا نظر به واحدت داره و میخواد اونو بدست بیاره یا حسادت میکنه متاسفانه افراد بیمار در جامعه فراوانند در همسایگی ما هم مجتمعی ۱۰ واحده بود که یکی از ساکنان آن با همین ترفند باعث فروش آن واحد ها به خودش شد و قبیله ای برای خود راه انداخته بود که با شکایت و برخورد یکی از ساکنان شجاع آن سر جایش نشست باید با این افراد برخورد شدید کرد

 20. زهره مهر ۴, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام. وقت بخیر. من در آپارتمانی ۵ طبقه زندگی می کنم. واحد بالای من هر روز خونه شون رو اجاره میدن و طی یک سال و نیم گذشته، جدا از سر و صدا و موزیک وحشتناکشون تا صبح، صدای بی نهایت خجالت آور روابطشون روزی ۲-۳ بار به گوش میرسه. در واقع پسرای جوون خونه رو اجاره می کنن و دخترای جوون هم به طور مداوم رفت و آمد می کنن و صدای رابطه شون واقعا تمام آرامشمو گرفته. چندین بار هم به واسطه مدیر ساختمان به صاحب خونه تذکر دادیم و مشکل رو به طور واضح به اطلاعش رسوندیم ولی خودش هم یه پسر مجرده و صدای روابطش از همه مستاجراش بلندتر. خیلی هم پررو و قلدره. مشکلی هم که هست اینه که سر و صداش فقط به واحد من میرسه و در نتیجه همسایه ها با اینکه رفت و آمد رو میبینن و از جریان اطلاع دارن ولی حاضر نیستن نامه ای امضا کنن یا توی شکایت با من همراه بشن. خودمم چون خانومم و تنها زندگی میکنم، تا الان سعی کردم با صاحب خونه درگیر نشم ولی دیگه نمیتونم تحمل کنم. به نظر شما شکایت به اداره اطلاعات یا چنین جاهایی، راه به جایی میبره؟ حتی حاضرم خونه مو چند روز بدم دست نیروی انتظامی یا اطلاعات تا ادعام ثابت بشه براشون. البته یکی دو بار صداشون رو حین عمل ضبط کردم. ممنون میشم اگر که کسی تجربه مشابهی داره یا راه حلی به ذهنش میرسه کمکم کنه.

  • احمدی آبان ۱۱, ۱۳۹۸ Subscriber

   بهتر است آنجا را تخلیه کرده وجای مناسب تری را اجاره نمایید

  • Farhad آبان ۱۲, ۱۳۹۸ Subscriber

   اگه تو رو هم میکرد دیگه اینجوری بهش گیر نمیدادی . لابد محل سگ بهت نمیذاره که اینقد سرت تو زندگیشه . خو کاری نداره توهم برو تو خیابون یکی بیار صدای زناشویت تا سه طبقه بالاتر و پایین تر بره

   • محمد آبان ۲۱, ۱۳۹۸ Subscriber

    واقعا بیشعوی خودتو نشون دادی یه خانم محترم داره کاملا جدی یه سوال مهم میپرسه و یه آشغالی مثل تو میاد همه چیز رو به مسخره میگیره.

   • ناشناس دی ۷, ۱۳۹۸ Subscriber

    خاک بر سر بی شعورت چرا شماها نمی میرید؟ زلزله، جنگ، آلودگی هیچ کدام شما نفهم ها را نمی کشد مثل میندار اسکی که اوت توتماز …..

   • شیرین دی ۷, ۱۳۹۸ Subscriber

    خاک بر سر بی شعورت چرا شماها نمی میرید؟ زلزله، جنگ، آلودگی هیچ کدام شما نفهم ها را نمی کشد مثل میندار اسکی که اوت توتماز …..

   • ناشناس دی ۳۰, ۱۳۹۸ Subscriber

    همسایه ما هرشب بزن بزن و درگیری و فحاشی دارن چند بار هم مسالمت آمیز صحبت کردیم متاسفانه جواب نداد بنظر شما چکار کنیم

   • ناشناس بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

    خيلي بي شعوري

   • ناشناس اسفند ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    خیلی حرف زشتی زدی

   • ناشناس فروردین ۴, ۱۳۹۹ Subscriber

    خاک تو سر حیوونت کنن آشغال بی شرم

   • حمید فروردین ۱۵, ۱۳۹۹ Subscriber

    تف به زات کثیفت

  • محمد آبان ۲۱, ۱۳۹۸ Subscriber

   به نظر بنده هم اگه مستاجر هستین تا اتمام زمانتون صبر کنید و تخلیه کنین
   اگر هم صاحب ملک هستین اونجا رو اجاره بدین و برین یه جای دیگه اجاره کنین

   • Haniyeh بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ Subscriber

    واقعا عاقلانس‌ در صورت داشتن خونه اجاره بدینسو هر سال این خونه اون خونه ویلون‌ بشیم؟

 21. شهین شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ Subscriber

  بچه های همسایه طبقه بالا خیلی مزاحمت دارن دویدن پریدن سر و صدای زیاد ، آرامش نداریم تذکر دادیم فایده نداره ، غیر قابل تحمله شکایت کنیم؟

  • حمید آبان ۱۵, ۱۳۹۸ Subscriber

   سلام اگه تو ساعت استراحت نیست چه شکایتی

  • ناشناس آذر ۲۱, ۱۳۹۸ Subscriber

   هیچ راه حلی نداره بجز نزاع تن به تن. که یکی کتک میخوره و یکی هم شاید بعد یک سال بتونه دیه بگیره

  • ناشناس اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

   سلام لطفا راهنمایی کنید چطوری میشه همسایه طبقه بالا سرت را که سعی کردی بهش بفهمانی داری مزاحمت ایجاد میکنی اذیت کنی .
   سپاس

 22. ناشناس شهریور ۱۷, ۱۳۹۸ Subscriber

  با سلام.ما در یک ساختمان ۵ طبقه ۹ واحدی زندگی میکنیم.در یکیاز طبقات همسایه معتاد داریم که پسرش با همسایه کناری که مواد فروش هستند رابطه دارد و خودش نیز معتاد است.و همسایه ها متوجه رفت و آمد های غیر معمول شدند و چند مورد سرقت
  راهکار چیست ؟
  آرامش از ما سلب شدند چکار باید کرد

 23. alireza شهریور ۶, ۱۳۹۸ Subscriber

  با سلام خدمت کادر سایت خوبتون
  متاسفانه کوچه ما حدود یک سالی هست که دچار آفت نا آرامشی و آشوب بازی کردن کودکان هست
  من و سایر همسایگان با زبان خوش و نا خوش وارد عمل شدیم اما در نهایت با پلیس و پلیس کشی مواجه شدیم
  البته شایان ذکر هست که بار ها با پلیس تماس گرفته و وضعیت نا آرام کوچه را خدمتشون عارض شدیم
  ولی متاسفانه هیچ واحدی و هیچ راه حلی اراعه نشد و در نهایت گریبان خودمون رو گرفت
  من و سایر حمسایگان کوچه از این شرایط نا آرام صبرمان به سر رسیده اما هیچ کاری نمیشه کرد
  ضمنا شایان ذکر است که پنجره های دو ج داره بسیار مانع از عبور و مرور هوا هستند و برای جریان هوا باید باز شوند
  من اولا کاملا متاسفم برای والدینی که کودکانشونو اینگونه بی مسئولانه در کوچه رها میکنند
  و دوم که ما واقعا برای این معضل همه گیر بایستی به فکر چاره ای اصولی و قانونی باشیم که متاسفانه هیچ کس حتی قانون پیگیر نیست
  ما واقعا خسته شده ایم و برای این معضل بایستی راه چاره ای اراعه بشه
  خواهش مندم اگر واحد متری خانه شما و واحد پولی شما و واحد حوصله شما به وسعت حمایت کردن از کودک نیست و تنها راه چاره را برای این که از دست کودک خود خلاص بشید به کوچه فرستادن کودک هست عاجزانه با روش های پیشگیری از بچه دار شدن جلو گیری کنید
  و از همه مهم تر این که باید قانونی منطقی برای این معضل آزار دهنده تنظیم و تثبیت شود
  با تشکر

  • jarjoo_support شهریور ۷, ۱۳۹۸ Administrator

   سلام . ممنونیم که نظر و تجربتون رو در جارجو به اشتراک گذاشتین. متاسفانه این روزها محله ها و خانه‌های ما به جای اینکه مکانی برای آرامش و راحتی ما باشن خودشون تبدیل به معضلی برای زندگی ما شدن. بخشی از این مشکلات نتیجه ناگزیر شهرهای بزرگ و پرجمعیت و متراکم هست. محله‌ها پر شدن از آپارتمانهایی با واحدهای زیاد و کودکانی که جایی برای بازی ندارن. نه داخل خانه و نه فضایی خاص در محله برای سرگرم شدن اونها در نظر گرفته نشده. بخشی از این مشکل هم همونطور که شما اشاره کردین ناشی از رفتار والدینی هست که رعایت حقوق همسایه نه در خودشون نهادینه شده و نه در تربیت کودکانشون به اون توجهی دارن. به هرحال امیدواریم هم در شهرسازی و بافتهای محلات به این مشکلات بیشتر و جدیتر فکر بشه و هم شما بتونین بزودی به نقطه تفاهمی با همسایگانتون برسین و در آرامش کنار یکدیگر زندگی کنین.

   • ابراهیم مهر ۱۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    متاسفانه قانون محکمی نداریم من خودم دوبار به سازمان اب محله وتهران زنگزدم واسراف ونیف ومیل کردن این خانم گفتم همسایه ها گفتن الانم که دارم مینویسم پمپ ی سره روشن چون سه تا شیر اب و باهم باز میکنه جای اینجور ادم که شو هرشم ازدستش در رفته تو اسایشگاه روانیاس نه تهران بعد کودک ازاری میکنه بچه دوساله دخترشو خیلی میزنه خدا جوابشو بده رسواش کنه ی سال به سفارش صاحب خانش تحمل کردیم الان سه ماهه تخلیه نمیکنه پانزده ماهه شب و روز مارو یکی کرده در اخر ممنون از سایت خوبتون و به امید روزی که اینجور اشخاص قدر نعمات خدارو بدونن وهدر ندن اب که حیات

 24. منصور کریم زاده شهریور ۳, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام خونیه ما تیه کوچه بن بسته همسایه کناری حیاط نداره مرغ وخروس نگهداری میکنه دستگاه آب گوجهگیری میاره توی کوچه شوهرم سرو صدا اذیت میشه رب درست میکنه اعتراض هم داریم میگرن مارو میزنند

 25. hosna تیر ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام ما چهار واحد داریم که ساعت۲-۵ظهر جمع میشن هر بار خونه یکی بلند بلند قهقهه میزنن داد میزنن و ضبط میزارن بعد دوباره ساعت۱۱-۲هم همین بساط یک واحد بهشون شکایت کرد گفتند چهار دیواری اختیاری تازه مستاجر هم هستند بعضی هاشون به صاحبخانه هاشونوم گفتیم افاقه نکرده ۱۱۰هم اومدن فقط صورت جلسه کردند باز من جلوی شکایت رو گرفتم گفتم مسئله رو دوستانه حل کنیم اما باز روز از نو روزی از نو .ما دو واحد که از دست اینا شاکی هستیم و شش واحد هم مزاحمت ایجاد میکنن چهار واحد هم خنثی هستند ما دو تا میتونیم کاری کنیم یا نه؟ ممنونم

  • منصور کریم زاده شهریور ۳, ۱۳۹۸ Subscriber

   سلام خونیه ما تیه کوچه بن بسته همسایه کناری حیاط نداره مرغ وخروس نگهداری میکنه دستگاه آب گوجهگیری میاره توی کوچه شوهرم سرو صدا اذیت میشه رب درست میکنه اعتراض هم داریم میگرن مارو میزنند

   • زیب آذر ۲۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    ما هم همین ه

 26. ناشناس تیر ۱۹, ۱۳۹۸ Subscriber

  اگر یک همسایه ارام بود و چند همسایه مردم آزار داشت چکار کنه؟

  • میلاد مرداد ۳۰, ۱۳۹۸ Subscriber

   مشکل از اون ارامه هست کم داره باید اونم شلوغ شه

  • ناشناس شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ Subscriber

   خدانکنه همجین اتفاقی بیفته وگرنه باید فرارکنی

 27. رقیه تیر ۱۳, ۱۳۹۸ Subscriber

  باسلام
  ساختمان بغلی ما مهد کودک هست،هرروز از صبح تا ظهرحدود ساعت ۲،۳ بچه ها رو میریزن تو حیاط،جیغ و داد واهنگ با صدای بلند،شعر خوانی و… هم صدای بچه ها هم معلمشون واقعا اذیت میکنه،تپش قلب میگیرم. نمیدونم چطور باید مجبورشون کنم مراعات بکنن.میتونم شکایت کنم ازشون؟

  • ناشناس مرداد ۶, ۱۳۹۸ Subscriber

   منم همين مشكل و دارم

  • ناشناس آذر ۲۷, ۱۳۹۸ Subscriber

   یک کم فهم و شعورتون رو ببرید بالا تا بتونین درک کنین که بچه ها حق دارن توی مهد کودک بازی و فعالیت داشته باشند. از دست آدم های خودخواهی مثل شما، این بچه های بیچاره به کی میتونن شکایت کنند؟

   • یک تن فروردین ۱۸, ۱۳۹۹ Subscriber

    ان مدیر بی کفایت مهد کودک و شما انسانهای خود خواه وبی مبالات باید عقل شعورشونو باید بالاتر ببرن که مهد کودک وسط منطقه مسکونی نباید باشه. وباید درشو به علت مزاحمت همان کودکان عزیز شنگول منگول تخته کرد وبه نقطه عمومی وتجاری نقل مکان دهند.

 28. رضا صفایی خرداد ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام من مدیر یه ساختمون ۳ طبقه ۶ واحدی هستم یه همسایه داریم با دزدها و مواد فروشها ارتباط تنگاتنگی داره از وقتی هم اومده سرقت از منازل و وسایل ساختمون اتفاق میفته با مالکش کلی صحبت کردم افاقه نکرده راهکاره قانونی برای اخراجش از ساختمون چیه با تشکر؟

  • شهریار تیر ۲۹, ۱۳۹۸ Subscriber

   سلام .همسایه ما چند مرد هستن با قیافه غلت هر شب چند ساعت فقط بویه مواد مخدر گیجمون کرده و همسایه ها از ترس نمیتونن شکایت کنن که بعدا براشون دردسر نشه .چیکار کنیم ؟

   • شهریار تیر ۲۹, ۱۳۹۸ Subscriber

    سلام .همسایه ما چند مرد هستن با قیافه غلت هر شب چند ساعت فقط بویه مواد مخدر گیجمون کرده و همسایه ها از ترس نمیتونن شکایت کنن که بعدا براشون دردسر نشه .چیکار کنیم ؟

 29. سپیده خرداد ۷, ۱۳۹۸ Subscriber

  وقت بخیر. در آپارتمان سه واحده زندگی می کنم. همسایه طبقه سوم خارج هستند و فقط طبقه دوم و من در آپارتمان هستیم. مشکل آقای تنهای طبقه دومم هست که دچار توهم و بیماری پارانویاست تصور می کنه تعدادی آدم من رو استخدام کردن که جاسوسی کنم. با انواع رفتارهایی که ایجاد وحشت و ترس و درگیری هست من رو اذیت می کنه. خونواده او مه جای دیگه زندگی می کنن اهمیتی به این موضوع نمی دن. ایشون مالک هستند. من مستاجر هستم. صاحبخانه ی من اصرار داره که شکایت کنم به پلیس ، می خواستم بدونم در صورت شکایت چه اتفاقی می افته. آیا از ایشون فقط تعهد می گیرن و رهاش می کنن؟ که در اینصورت بسیار خطرناک هست. من تنها زندگی می کنم. لطفا لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

 30. اميد خرداد ۳, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام و عرض ادب خدمت دوستان ، دو تا مشکلي که ما با همسايه بالايي خودمون داريم اولا اينه که سالي سه ماه تعميرات ساختمان دارن و ساختمونو به تير و ستون ميرسونن و دوباره از نو نازک کاري ميکنن اين تعميرات طولاني مدتشون واقعا مخل اسايش ما شده دوم اينکه ادماي خيلي خوشگذرون هستن و هميشه تا دير وقت بيرون ميمونن و مثلا دو صبح ميان خونه و اين رفت و امدهاي بي موقعشون خواب رو از چشماي ما دزديده ، سر تعميرات پارسالشون هم سه ماه سوهان روح شدن و به خونمون کلي خسارت زدن و کارگرشون حين تعمير خونمون ازمون دزدي کرد ولي چون شاهدي نداشتيم قسر در رفتن لطفا بگيد من با اين همسايه چه طور برخورد کنم ،و لازمه که بگم مراجل تذکر لساني و نامه نوشتن رو هم انجام دادم ولي فرقي نکرد ، با تشکر از همه دوستان ، ياحق

  • ناشناس خرداد ۱۴, ۱۳۹۸ Subscriber

   منم اینکارا رو کردم….. تنها راهش اینه بری بزنی فکشو بیاری پایین

 31. یک شهروند فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ Subscriber

  سلام ما در یک آپارتمان ۷ واحدی زندگی می کنیم واحد بغلی ما آقایی هست که اونجوری که خودش می گه با یه خانم که دوستشون هست زندگی می کنن از ظاهر و منش این خانم که بگذریم این خانم جدیدا رفت و آمدهای مشکوک داره … شب ها آدم های مختلف میان خونشون ، صداهای عجیب از واحدشون شنیده می شه ، حرفای بد می زنه و جیغ می زنه ، نصفه شب ها کاملا بلند حرفای زشت و … از واحدشون شنیده می شه … جالبه که هیچ همسایه ای به روی خودش نمیاره ولی چون ما واحد کناری هستیم دیگه دارم از نظر روانی و روحی تحت تاثیر قرار می گیرم و دیگه می ترسم تنها تو خونه باشم … چطور میشه از یه همچین شخصی که مشکل اخلاقی داره شکایت کردو چطور میشه ثابت کرد ؟

 32. مهران فروردین ۷, ۱۳۹۸ Subscriber

  همسایه داریم صاحب ملک بوده ساخته و طبقه ۲ پدرم سالها پیش خرید ن ازشون بغلی هم دختر و دامادشن از دوییدن بچه بگیر تا سرو صدا تو مشاعات و بیدار بودت تا ۱ نینه شب و حرف زدن و سرو صدا تو واحدشدن خلاصه که دیوانه شدم ۱۱۰ هم کاری نکرد اعتراض میکنیم گفت بفروشید برید😳 گفتن شکایت کنید اخه با شکایت به جایی میرسیم؟

 33. سعیده بهمن ۱۹, ۱۳۹۷ Subscriber

  سلام این مشکلات چرا پاسخ ندارند منهم از پریدن و دویدن بچه های طبقه بالا جونم به لبم رسیده باید چکار کنم؟ لطفا جواب بدید خدا عمرتون بده الهی.

  • jarjoo_support اسفند ۱۰, ۱۳۹۷ Administrator

   سلام دوست عزیز، ممنونیم که نظر ومشکلتون رو در جارجو به اشتراک گذاشتین، تلاش ما توی این مطلب این بوده که چارچوبی کلی از نحوه تعامل با همسایه ها رو بیان کنیم و اینکه برای شکایت از همسایه مزاحم چه روندی باید طی بشه… از اونجایی که سایت ما برپایه موضوعات شهر و زندگی شهری هست، ما این مطلب رو تا جایی که تخصص و مطالعاتمون اجازه میداد بسط و گسترش دادیم. خیلی از سوالهایی که اینجا مطرح میشه بسته به موقعیت، زمینه مشکل و همینطور شکل تعریف موضوع میتونه پاسخهای متفاوت ( و عموما هم تجربی) داشته باشه و اون دسته از مشکلاتی هم که نیاز به بررسی حقوقی داره از تخصص ما خارجه. پس ما بیش از هرچیز از دوستانی که تجربه و تخصصی در این زمینه دارن استقبال میکنیم که نظراتشون رو اینجا با دیگران درمیون بگذارن.

  • jarjoo_support اسفند ۱۰, ۱۳۹۷ Administrator

   در مورد مشکل شما هم بطور خاص، پیشنهاد میدیم مطلب نحوه برخورد با همسایه مزاحم رو بخونید، اگر راهکارهای مطرح شده جواب نداد و فک میکنید مشکل اونقدر حاد هست که باید از طریق حقوقی پیگیری بشه حتما از یه متخصص در این زمینه مشورت بخواین و ببینین راهکاری وجود داره یا نه. در نهایت نظر شخصی و غیرتخصصی ما به عنوان یه شهروند اینه که همه ما زمانی بچه بودیم و شیطنت ها و سروصداهایی داشتیم. بچه ها تو طراحی شهرها و ساختمونای امروز ما خیلی نادیده گرفته میشن. کمتر بهشون سخت بگیریم و سعی کنیم تا جایی که میشه نیازهای سنشون رو درک کنیم و با آرامش و در حد درک اونها ازشون بخوایم که به حقوق ما هم احترام بگذارن

   • ناشناس آذر ۸, ۱۳۹۸ Subscriber

    اولا که باید تا حد امکان برن تو خونه نه آپارتمان بعد هم باید طبقه همکف برن نه طبقات بالایی

 34. مهدی بهمن ۱۷, ۱۳۹۷ Subscriber

  سلام اپارتمان هشت واحدی هستیم که یه پدر ودختر ۴۵بابا۶۰سال زندگی می کنن همش با هم دعوا دادوبیداومیکنن دختره همش فش میده جیق کسی هم اعتراض کن دختر داد میزنه فش خانواده شب تا صبح کارشون بحٹ کردن داد زدن روزهم که میشه صداشون در نمیاد نمی دونیم باید بااین دیونه ها ڃه کار کنیم کسی راهی قانونی داره خواهش راهنمایی کنه من ۹۰درصد میکم این دختره اختلال روانی داره این جور که مشخصه همین الان ساعت۴ نیم صبح داره با خودش بلند بلند حرف میزنه همش حرف تکراری یا به باباش فوش میده خواهش رهنمایی کنید

 35. عباداله ابولخیری بهمن ۵, ۱۳۹۷ Subscriber

  در جمهوری آذربایجان در خصوص نغض قوانین آپارتمان نشینی و مردم آزاری و سلب آسایش قاضی بهمراه اکیب فیلمبردار مستند ساز و دوربین های متعدد مخفیانه به محل اسکان شاکی میروند و هفته ها تحرکات متشاکی.را مد نظر قرار میدهد و در صورت تثبیت ادعا همان فیلمها در دادگاه پخش میشود واز همانجا با قرار سنگین روانه زندان میشود.نعلت بر مردم آزار که زندگانیمان رانابود کرد.همین خلا های قانونی است که قادر به شکایت نیستیم و حرص باعث شده سن سکته ها به زیر سی سال برسد.التماس دعا.

  • علی جان آبان ۱, ۱۳۹۸ Subscriber

   با سلام و عرض ادب
   منم باید دلمو خالی کنم
   داخل کوچه بن بست که ۴ تا خونه هست زندگی می کنیم متاسفانه بچه های همسایه که تعدادشون زیاده میریزن تو کوچه هر تایمی هم که دلشون بخاد سر صدا ودادو بیداد همراه باالفاظ زشت
   به والدینشون که میگیم جواب بلند میده مگه زندانه دوست دارم بچم بره تو کوچه سر صدا کنه به کسی هم ربطی نداره
   جالب اینجاست که به ۱۱۰ زنگ زدیم مهمور اومده میگه بچه باید سر صدا کنه وگرنه مریضه خوب کاری میکنه تازه باید گل کوچیک بازی کنه داد بزنه جیغ بکشه
   اینم از قانون

  • ایلی بهمن ۱۶, ۱۳۹۸ Subscriber

   واقعا عالی گفتین . هرچه هست از بی قانونیه

 36. محمدرضا دی ۸, ۱۳۹۷ Subscriber

  خدا لعنت کنه آدمای مردم آزار رو… وقتی خانه ی آدم جایی برای آرامش نباشه واقعا آدم نسبت به زندگی نا امید میشه.. وقتی فرهنگ آپارتمان نشینی ندارید بچه دار نشید تا لعنت و نفرین رو بخرید برا خودتون.

  • hosna تیر ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

   منم موافقم خدا لعنت کنه ادم های بی فرهنگ و بیشعورو که نمیتونن نه خودشون درست باشن نه بچه های بیشعورتر از خودشونو درست تربیت کنند.

  • افسون مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ Subscriber

   سلام اپارتمان کوچک داریم همسایه طبقه بالا مستاجر ه وقتی از خواب پا میشن تا بخوابند تاپ تاپ راه رفتنشون دویدن بچه پریدنش وکلا همشون پیش فعالندهمه اش صدای کوبیدن وسیله روی زمین کشیدن میز ومبل وغیره تذکر دادم به صاحب خانه گفتم محل نداده دیگه اسایش ازمون گرفته شده نمدونم چه کار کنم

 37. فافا دی ۷, ۱۳۹۷ Subscriber

  ثنا میمون شامپانزه خدالعنتت کنه هم تورووهم کسی که گوشی دست توبی جنبه ی نکبت داد

 38. رضا ع آذر ۲۸, ۱۳۹۷ Subscriber

  باسلام .واحد بالایی ما دارای سه فرزند پسر می باشد .دویدن های مکرر و بالا و پایین پریدن این سه پسر بچه مارو به مرز جنون کشیده .صد ها با توسط ما و مدیر ساختمان تذکر داده شده ولی فایده ای نداره .ایا میشود طرح دعوی کرد

 39. علی آذر ۲۰, ۱۳۹۷ Subscriber

  سلام ما داخل یک آپارتمان ۴طبقه زندگی میکنیم که راه پله زیادبزرگی نداریم همسایه طبقه اول ما توی پاگرد اول یک جاکفشی ۲متری نصب کرده یعنی پیچ مهره کرده وما اگه وسائل بزرگی داشته باشیم قادربه بالا بردن نمی باشیم میخواستم بدونم در این مورد ما چطورمیتوانیم مشکل خودمون رو حل کنیم درضمن در جلسه ساختمان ایشون گفتن که جاکفشی رو برنمیدارم هرکاری میخوابیدن بکنیدمیخواستم بدونم راه کاری برای ما نشان دهیدباتشکر

 40. مريم حسين زاده آذر ۱۰, ۱۳۹۷ Subscriber

  سلام من توي منطقه ولنجك مي شينم همسايه بالايي من يه پسر مجرده كه هر پنجشنبه و جمعه و ايام تعطيل دوستاشو دعوت مي كنه و تا ساعت ٢ صبح صداي آهنگ بلند و سروصداي خودشون و كشيدن صندلي و غيره ما رو ديوانه كرده واقعاً ديگه نمي دونيم چي كار كنيم كارمون از تذكر هم گذشته لطفاً راهنمايي كنيد

  • jarjoo آذر ۱۰, ۱۳۹۷ Administrator

   پاسخ به : مریم حسین زاده .
   اگر گفت و گوى مسالمت آميز جواب نداد و رفتار همسايه ادامه دار بود، درصورتى كه همسايه هاى ديگه اى هم داريد كه از اين موضوع ناراحت هستن اونهارو هم با خودتون همراه كنيد. از مدير ساختمون بخوايد ساعت سكوت براى ساختمان مشخص كنه كه همه ملزم به رعايتش باشن، در نهايت چاره اى جز شكايت و مراجعه به مراجع قانونى باقى نميمونه كه در اينصورت حتما با افراد آگاه در اين زمينه مشورت كنيد

   • Zh.e مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ Subscriber

    سلام . منطقه ما خانه ها ویلایی و شخصی هستن و یه کوچه بالاتر از ما یه خونه ای هست که از صبح ۹ تا نصفه شب تقریبا مداوم موسیقی پخش می‌کنه و صدای موسیقی به حدی زیاده که ما توو خونه با داد و فریاد حرف می‌زنیم تا صدا به صدا برسه ، در حالی که فاصلمون دو کوچه هست ، همسایه ها هم هیچ اعتراضی در ظاهر ندارن و در کل آرومن، از اونا میترسن چون طرف خیلی شر هست ،حالا من موندم چیکار کنم از شیفت میام خسته صدای موسیقیشون کلافم می‌کنه ، به نظرتون به پلیس بگم ؟

  • ماهی دی ۶, ۱۳۹۷ Subscriber

   سلام
   برای اینجور موارد خیلی راحت زنگ بزنید ۱۱۰ خوراکشونه بیان کاسه کوزشونو جمع کنن😉

  • صداقت تیر ۱۳, ۱۳۹۸ Subscriber

   منم همین مشکل با همسایه پایینمون دارم وهمسایه های دیگه ازش میترسن …زبانی بهش گفتم ولی هم توهین کرد هم تهدیدم کرد خیلی ترسناکه به پلیس هم زنگ زدم نیومدن واقعا نمی دونم چی کار کنم .اگه وکیل بگیرم می تون کاری انجام بده؟تا سه شب صدای موسیقی شون می کوبه و صدای مهمون هاشون بلنده

 41. ناشناس آذر ۴, ۱۳۹۷ Subscriber

  یه همسایه داریم خونش مثل میدون تر بار میمونه سر وصدا خیلی مارو اذیت میکنه بوی گند پیاز داغ سرخ کردنی و رب گوجه …… مشتری هاشم درب خونه ما پارک میکنن مزاحمت ایجاد میکنن مگه محل مسکونی کار تجاری میشه کرد خدا عقل شونو زیاد کنه

 42. الهام آبان ۳۰, ۱۳۹۷ Subscriber

  من طبقه ی بالای مادرشوهرمیشینم.اوناخیلی نفهمن دهاتی ووحشی وعشایری.ازمرع وخروس وگوسفندگرفته تاکبوتر و…بالای پشت بوم نگهداری میکنن.درب راه پله هامونم هم مشترکه.پله های من همیسه کثیف وبوی بدمیده.جونم به لبم رسیده گریه وزاری هیچ فایده نداره چیکارکنم؟ی

  • ثنا دی ۴, ۱۳۹۷ Subscriber

   الهام خانوم اینکه شما به مادر شوهرتون میگین دهاتی عشایری خوب نیست حتما خود شما هم ایلاتی هستین که با خانواده دهاتی لزدواج کردین اگر مرد شما عرضه داره بره یه خونه اجاره کنه که سربار مادرش نشه.

   • الهام دی ۵, ۱۳۹۷ Subscriber

    اولاتوخیلی علط وبیجاکردی که گفتی.من نه ایلاتی ام نه عشایری.حتماخودتی که بدت اومد.بعدشم مادرشوهرم اگه جونموبه لبم نمیرسوندتوهین نمیکردم.ساخت بالا روخودمون خرج کردیم وسربارنیستیم عوضی دخالت نکنب

   • ناشناس بهمن ۳, ۱۳۹۷ Subscriber

    آفرین به ادبت و نظر زیبات

   • حسن اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸ Subscriber

    فحش نده سلیطه من حسن فرجامم…. خواستگار قبلیت خوب شد نگرفتمت…

   • hosna تیر ۲۵, ۱۳۹۸ Subscriber

    عزیزم هم کلام شدن هم حتی با بعضی از ادم ها هم حماقت هست و این دوست عزیز که شما هم بهشون اشاره کردید از اون قبیل ادم ها هستند گلم

  • سنا بهمن ۶, ۱۳۹۷ Subscriber

   سلام ببخشید
   شمامیتوانیدازعطاری
   بگیربزارلای نون تا
   مرغ خروس گوسفند
   بخورندراحت شی

   • ناشناس بهمن ۶, ۱۳۹۷ Subscriber

    سلام
    برای بوی بدمقداراسفنددودکن
    یایه بوگیرقوی ازداروخانه بگیر
    اسپری خوشبوکننده خودکار
    باطری خورباهررایحه ای که
    خواستییدهست

  • ناشناس اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸ Subscriber

   شما با این ادبی که در پست های بعدی نشون دادی نشون میدی عدالت دقیقاً داره برای شما اجرا میشه و شما هم شناگر ماهری هستید و فقط آب گیرتون نیومده… وقتی تو فضای وب حرفتون رو میزنید و دنبال جواب هستید نباید جواب دیگرون رو دخالت بدونید…

 43. شایان آبان ۹, ۱۳۹۷ Subscriber

  همسایه طبقه بالایی ما چنان راه میره سقف میلرزه بهش هم اعتراض میکنیم یه کمی اروم تر شاکی میشه چهار دیواری اختیاری میگه گفتم *** نفهم چهار دیواری تویله داهاتونه سقف ما خونه شماست سقف شما خونه بالایی تون طرف پاسدار هم هست کارت جانبازی داره که از همه سالم تره کارمون به شکایت بازی کشیده شد بدون احضار نامه اخطار با پارتی بازی حکم جلب گرفته بود یعنی خدا لعنت کنه همچنین آدم هایی رو

  • ناشناس آبان ۱۸, ۱۳۹۷ Subscriber

   خدا لعنت کنه همسایه نفهمو

 44. سعادت شهریور ۹, ۱۳۹۷ Subscriber

  یه همسایه داریم که رفت و آمد غیرمتعارف و سرو صداهای بلند همراه با الفاظ رکیک دارند . یه دختر مطلقه داره که خیلی بد دهن هست و یک پسر ۲۷ ساله که معتاد به مخدر صنعتی هست پدر هم ندارند . مادرشون هم حرفش تاثیر روی اونها نداره . وضعیت نابسامان این خانواده کل اهالی آپارتمان رو ناراحت کرده اگر راه قانونی هست لطفا راهنمایی کنید

 45. فرشاد مرداد ۵, ۱۳۹۷ Subscriber

  باسلام،مادرمحله ای ازاطراف کرج هستیم که مخصوصاتابستونابچه های همسایه هاجمع میشن و فوتبال بازی میکنندباسروصدای شدیدوکوبیدن توپ به درپارکینگ ما،وازبعدازظهرتاساعت۹شب این روند ادامه داره،پدرومادراشونم حرف منطقی سرشون نمیشه ایاراه قانونی داره،ممنون ازشما

  • ناشناس اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸ Subscriber

   عزیز این یه اتفاق معمولیه گرچند ناراحت کننده… حداقل دیگه از یه ساعتی به بعد نیستند… تخم سگایی که همسایه بالایی ما هستند تازه از ساعت ۱۱ و نیم شروع می کنند تا حدود ۲… یه زن و شوهرم بیشتر نیستند… باز اگه بچه باشه آدم می تونه درک کنه و بگه بچه ان نمی فهمند و اینا ولی دو تا نره خر طرفت باشند مثل ما درمونده میشی که چه کنی…خصوصاً اگه آپارتمانت هم از نظر مصالح و عایق افتضاح باشه…

   • نیما. شهریور ۱۸, ۱۳۹۸ Subscriber

    ساعت شش صبح براشون جبران کن یه چوب بردار بکوب تو کانل کولر که عز خونشون رد شده چند روز اینو انجام بده .حرفم زدن بگو دوست دارم خونمه عشقم میکشه چطور شما میکنید .همچین جواب میده که ازم تشکر میکنی .مطمعن باش

   • رضا اسفند ۸, ۱۳۹۸ Subscriber

    خدا لعنت کنه بساز بفروشایی رو که تو مصالح و محکم وعایق بودن ساختمون کم میزارن بخدا ما ۸ماهه یه آپارتمان خریدیم ۴ طبقه تک واحدی خودمون طبقه ۳ هستیم اوایل به طبقه بالایی گیر میدادیم و دعوامون شد بعد ازین جا رفتن گذاشته واسه فروش فعلا…حالا تازه فهمیدیم از پایینم همه جور سرو صدا میاد اصلا اعصابمون خیلی داغون شده نمیدونیم چیکار باید کرد امکان تعویض خونه هم نیست..وقتی مهمون میاد برامون خیلی عذاب میکشیم همش تو فکر سر و صداییم و آبرومون

  • ناشناس تیر ۱۹, ۱۳۹۸ Subscriber

   من هم یک همسایه دارم بچه هاش میفرسته تو کوچه تا ۹ -۱۰ شب بچه های کوچه های دیگه هم جمع می شند امان رو از من بریده بعضیها فقط فکر راحتی خودشون هستند به قیمت ازار دیگران اگر کسی راه حلی می دونه بگه لطفا.

 46. ناشناس تیر ۲۱, ۱۳۹۷ Subscriber

  سلام همسایه ما مدام در امور داخلی بقیه واحدها دخالت میکند چگونه باید مساله را پیگیری کنیم چون تفاهم اتفاق نیفتاد

  • jarjoo_support تیر ۲۴, ۱۳۹۷ Administrator

   اگر مداخله ی همسایه شما از جمله کارهایی باشه که در قوانین آپارتمان نشینی به اون اشاره شده و یا موجب مزاحمتهایی میشه که قانون تعریف کرده، میتونین این موارد رو به صورت مستند تهیه کنین و همراه با سایر همسایه ها با مراجعه به دادسراها از طریق قانونی پیگیری کنید. این قوانین در سایت ها ی مختلف وجود داره، حتما اول اونها رو مطالعه کنید و یا با یک متخصص مسائل حقوقی در این زمینه مشورت کنید.
   متأسفانه در قوانین ما برای حریم شخصی و حفظ اون قوانین دقیقی مشخص نشده، در نهایت پیشنهاد ما اینه که سایر همسایه ها رو با خودتون همراه کنید و با یکسری رفتارها اون شخص رو متوجه اشتباهش کنید. نادیده گرفتن و کم کردن حضور شخص در جلسات جمعی و همچنین برخورد جدی و مشخص کردن حریم شخصیتون برای اون فرد بدون در نظر گرفتن تعارفات و رودربایستی های مرسوم میتونه کمک کنه که از بحرانی شدن این قضیه جلوگیری کنید

   • کامران آبان ۲, ۱۳۹۸ Subscriber

    سلام. خدا قوت. در مورد سر و صدای بی موقع همسایه (به ویژه جشن و ساز نواختن و پایکوبی در شبهایی که فردای آن باید به سر کار برویم)، اگر سایر همسایه ها حاضر به همراهی نباشند چه کنیم؟ چطور مستند تهیه کنیم؟ آیا ضبط صدا کافیه؟ اگر امکان تهیه مستندات نبود چه کنیم؟ آیا امکان دارد که از خود شورای حل اختلاف، پلیس یا دادسرا درخواست کنیم که جهت تهیه مستندت اقدام کنند …؟
    با سپاس

   • ناشناس تیر ۱۱, ۱۳۹۹ Subscriber

    همسایه ما منزل مسکونی را به یک کارگاه تبدیل کرده است و کلی کپسول گاز دارد که در آپارتمان نگهداری می‌کند. شهرک شهید بهشتی منطقه چهار تهران

 47. ارش خرداد ۲۶, ۱۳۹۷ Subscriber

  همسایه ای داریم از قدیم الایام همسایه ازار بودند زیر لاستیک اتوموبیلها میخ میگذاشتند یا در خلوت اقدام به شکستن شیشه خودرو و قطع کردن سیم تلفن و از این دست کارها میکردند که با گذشت سالها هنوز هم اینکارها را انجام میدهند بارها با اونها حرف زدیم منکر شدند شکایت هم مدرک میخواست صبر کردیم گستاخ تر شدند واسطه فرستادیم بازهم نشد تا اینکه مقابله به مثل کردیم ادم شدند

 48. مظلوم خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ Subscriber

  لعنت خداوند بر همسایه مردم آزاری که حرف زور میزنه بجای معذرت خواهی

  • Pariya شهریور ۶, ۱۳۹۷ Subscriber

   والسلام مشکل منم همینه خسته شدم بخدا

دیدگاهتان را بنویسید