چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

در مطلب قبلی با عنوان ”  چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم برای شما شرح دادیم که چطور با همسایه های خود کنار بیایید و چگونه بدون دعوا و منازعه مسائل را بین خود حل کنید و گاهی اوقات ممکن است شما با دیگران به تفاهم نرسید و لازم باشد شخص یا مرجع سومی پا به میان بگذارد تا مشکلات همسایگی شما را حل کند . به همین دلیل در ادامه برای شما مواردی را ذکر می کنیم تا بتوانید به درستی و به شکل قانونی با موارد آزار دهنده برخورد کنید و شما را درباره این موضوع راهنمایی می کنیم که چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

یادداشت برداری مشکلات

ابتدا تمام مواردی که از آن شکایت دارید مشخص کنید و همه آن ها را در برگه ای ثبت کنید و همه حوادث و اتفاقات رخ داده شده را یادداشت کنید.

چنانچه مشکل شما به طور مداوم برقرار باشد و همچنان برای شما و خانواده تان آزاردهنده باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا از سمت صاحبخانه تان، انجمن محله یا پلیس حمایت شوید.

تمام فعالیت های مربوط با همسایگان خود را مستند کنید. همه زنگ ها ، نامه ها ، ایمیل هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید ضبط کنید و نزد خود نگه داری کنید.

موضوع را به سادگی با همسایگان خود مطرح کنید و آن ها را از شکایت خود مطلع کنید و یادآوری کنید همه آن ها جمع آوری می کنید تا با فعالیت ها و رفتار های آزاردهنده شان برخورد کنید و عواقب کارشان را پذیرند.

یادداشت برداری مشکلات

یادداشت برداری مشکلات

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

در مورد سر و صدا، تعمیر و نگهداری اموال، بازدید کنندگان یا حیوانات خانگی ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ، بهتر است از آن ها مطلع باشید.

اگر رفتار همسایتان شما را آزار می دهد و قوانین آپارتمان نشینی در ساختمان را نقض کرده است به آن ها به طور مودبانه گوشزد کنید که رفتارشان بر خلاف قوانین می باشد.اگر همسایه تان مستاجر است صاحبخانه شان را این موضوع مطلع کنید تا این مورد را به آن ها انتقال دهد.حتی اگر آن ها قوانین اجاره نشینی را نقص نکرده باشند اما موجب آزار شما و همسایه هایتان شده باشند باز می توانید رفتارهایشان را به صاحبخانه شان گزارش دهید.

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

با گروهی از اعضا و صاحبخانه های معترض جمع شوید. مستندات یا پرونده هایی از موارد آزاردهنده همسایه های متخلف را با آن ها به اشتراک بگذارید و کارهایی که در این مدت برای جلوگیری از تخلف افراد صورت گرفته شرح دهید.

صاحبخانه یا همسایه ها ممکن است مایل به شنیدن شکایات جزئی مانند مقادیر کم سر و صدا ،گریه نوزاد یا چیزهایی که خارج از کنترل آن هاست نباشند. اما شکایت شما در مورد مسئله بزرگتر مانند آسیب به دارایی ها یا فعالیت غیرقانونی، صاحبخانه، شرکت مدیریتی و همسایه ها را بیشتر مجاب خواهد کرد تا سریعا اقدام کنند.
اطمینان حاصل کنید مدارک و مستندات شما به اندازه کافی مستحکم باشند تا مشکلتان را حل کند.زیرا ممکن است در صورت شکست همسایه  متخلف علیه شما شکایت کند و صاحب خانه ها و دیگر همسایه ها نمی خواهند تا با شکایت علیه خودشان مواجه شوند .

تهیه شکایت نامه علیه همسایه هایتان

تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

آشنایی با قوانین مربوط

قوانین منطقه و شهر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تا مواردی در مورد آزار همسایه ها، سر و صدا و آسیب اموالتان از جانب آن ها وجود داشته باشد و قبل از هر اقدامی کاملا با آن ها آشنایی پیدا کنید.

مواردی که شما را آزار می دهد یاداشت کنید و در مورد آن ها مطالعه کنید که چه قوانینی برای آن ها وضع شده و با شرایط و تبصره های آن ها آشنا شوید.

سپس می توانید به دادگاه منطقه یا سازمان مربوطه شکایت کنید یا چنانچه نمی خواهید درگیر مراحل اداری شوید و از دادگاه دوری می کنید می توانید به پلیس ناحیه خود در مورد موضوع شکایت کنید و با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

آگاهی از قوانین آپارتمان نشینی و همسایگی

آشنایی با قوانین مربوط

مراجعه به مسئولین مربوط

در صورتی که احساس می کنید اموال شما در خطر است یا آسیب خواهد دید می توانید سریعا به نیروی انتظامی ناحیه موضوع را اطلاع دهید.

نیروی انتظامی همیشه جوابگوی شکایات شما خواهد بود و مشکلتان را حل خواهد کرد.

چنانچه اختلافات داخلی بوجود آمد یا دعوایی در آپارتمان شما رخ داد هر چه سریع تر با پلیس در میان بگذارید تا شرایط بدتری ایجاد نشود و کسی آسیب نبیند.
پلیس یا دادگاه می تواند هویت شما را ناشناس نگه دارد، بنابراین همسایگان نمی دانند چه کسی شکایت را انجام داده است بنابراین نگران این موضوع نباشید و از شکایت نترسید.

پلیس می تواند از اموال بازدید کند تا مشخص شود آیا نقضی در قوانین وجود داشته یا خیر. به عنوان مثال، اگر آنها  متوجه نقض دستورالعمل  در مورد سر و صدا  همسایگان باشد، پلیس می تواند آن را ارزیابی کند و یک استناد تهیه کند.

درخواست کمک از نیروی انتظامی

مراجعه به مسئولین مربوط

سعی کنید از شکایت موارد آزاردهنده ای که در آپارتمانتان  مساله مهمی نیست و زیاد به شما آسیب نمی رساند دوری کنید . زیرا این سری پرونده های بی اهمیت  در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کمتر رسیدگی می شود وبیشتر سعی می شود تا زودتر موارد ضروری تر حل شود.

مواردی را به پلیس شکایت کنید که در حوزه اختیارات آن ها باشند. به عنوان مثال وضعیت قرار گیری خطرناک تنه درخت در محل زندگی شما ربطی به وظایف آن ها ندارد.در آخر نیاز به ذکر است و توجه کنید که اگر بعد از انجام مراحل شکایت از سوی گروه یا شخصی مورد تهدید قرار گرفته اید حتما موضوع را با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

چگونه می توان با همسایه هایی که شارژ خود را پرداخت نمی کنند برخورد کرد ؟ 

پیشنهاد ما به شما این است که در وهله اول سعی کنید با صحبت کردن جدی اما بدور از خشونت و درگیری همسایه خود را مجاب به پرداخت هزینه نظافت کنید. از او علت این رفتارش را بخواهید و او رااز آسیبی که چنین رفتاری به ساختمان و سایر همسایگان می زند آگاه کنید.

سایر ساکنین و همسایه ها را در این موضوع با خود همراه کنید. از آنها نیز بخواهید که در پیگیری این موضوع پشتیبان شما باشند و نارضایتی خود را به گوش همسایه موردنظر برسانند.

با جملاتی مناسب و احترام آمیز لزوم رعایت نظافت ساختمان و سایر اصول آپارتمان نشینی را نوشته و در جایی که در دید همه است نصب کنید. خودتان نهایت سعی خود را بکار گیریدو نظافت و مقررات ساختمان را رعایت کنید تا دیگران بهانه ای برای سرپیچی از این مقررات نداشته باشند.

در خواسته خودتان پیگیر و جدی باشید.

اما در نهایت قانون در چنین شرایطی اختیاراتی برای عنوان مدیر ساختمان مقرر کرده است که اگر راه های مسالمت آمیز و دوستانه به بن بست رسید می توانید از آن استفاده کنید:

اگر ساكن واحد مسكوني (مستأجر يا مالك) از پرداخت شارژ و هزينه‌هاي مشترك ساختمان خودداري كرد ابتدا هيئت مديره ساختمان موظف است به صورت كتبي به خاطي درباره عدم پرداخت هزينه شارژ تذكر دهد. در صورت پرداخت نشدن مجدد حق شارژ، هيئت مديره ساختمان مي‌تواند با مراجعه به نزديك‌ترين مجتمع قضايي محل سكونت اظهار‌نامه‌اي براي شخص خاطي ارسال كند و به او فرصت 10 روزه براي تسويه حساب با مدير ساختمان بدهد.

در اين زمينه قانونگذار اين اطمينان را مي‌دهد كه اگر براي بار دوم همين فرد از دادن شارژ امتناع كرد، مديران ساختمان مي‌توانند با مراجعه به اداره ثبت محل و به استناد اظهار نامه درخواست اجرائيه كنند. اگر در اين مرحله هم شخص خاطي توجهي به اجرائيه ثبت نكرد مديران ساختمان مي‌توانند به استناد تبصره يك ماده 10 به دادگاه حقوقي قانون مراجعه و شكايتي عليه مالك يا مستأجر تسليم دادگاه كنند.

دادگاه موظف است به اينگونه شكايات خارج از نوبت رسيدگي كند، حكم محكوميت فرد خاطي را در اولين فرصت رسيدگي صادركند، فرد را ملزم به تسويه حساب و جريمه دو برابر بدهي و گاهي محروميت‌هاي قانوني مانند خدمات مشترك ازجمله شوفاژ، آب گرم، گاز و. . . محكوم نمايد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که به شکل قانونی با همسایه خود برخورد کنید پس از مطالعه دقیق قانون در مورد موضوع مورد شکایتتان، همسایه خود را از این موضوع مطلع سازید، سپس با سایر همسایگان نیز موضوع را به اشتراک بگذارید و شرایط را برای آنها توضیح  دهید و در نهایت اقدام کنید.

منبع : wikihow

۱۶۴ نظر

 1. با سلام و احترام
  در صورتیکه همسایه غذاهایی مثل ماهی به همراه سیر طبخ کرده و بوی نامطبوع در آپارتمان پخش میشود ، آیا قابل اعتراض و پیگیری از طریق شکایت میباشید؟

 2. سلام
  مایه همسایه طبقه بالا داریم خودش معتاده صبح 9میره شب10میاد خونه زنشم مشکل روانی داره بایه بچه 6ساله همیشضه سقف خونمون روسرمون می خوتد خراب کنه هزاربار بهشون با حوصله تذکر دادیم ولی تاثییر نداشت یه بارم شدید درگیر شدیم همه همسایه ها ازدستش شاکی هستن زنش کل ساختمانم ریخته بهم خیلی ترسو هست زنش بگی به شوهرت میگم سکته میکنه اما حافظه اش فقط 20ثانیه نگه میداره بعدش روز ازنو زوزی ازنو الان 3ساله تحملش میکنیم خانوادگی بیماری اعصاب گرفتیم همسایه ها هم کاری نمیکنن میگن مریضه این حرفا ولی چون من زیر واحدش هستم دیگه شکنجه میشم نمیدونم چیکار کنم اززندگیم سیر شدم درضمن 5ماهه رفتیم خونه خودمون چون تازه ازدواج کردیم شوهرش هیچ کاری نمیکنه که هیچ خودشم شبا باپاش میزنه به ستون ماهم تاحالا ازگل نازک بهش نگفتیم حتی بهشون نون میدیم چیزی بخوان میدیم پلی مارو دشمنش میدونه میشینم گریه میکنم نمیدونم چیکار کنم تورو خدا کمکم کنین نمیدونم چرا به جوونی من رحم نمیکنه قرص اعصاب میخورم به ما زجر میده ولی نمیتونیم کاری کتنیم نمیدونم چرا خدا تمام مردم آزار لعنت کنه

 3. من دارم از دست همسایه عقلم رو از دست میدم کمکم کنید😭

  1. گاهی قوانین اینقدر دست و پا گیر هستن که هیچکس حوصله ی ادامه شکایت رو نداره لذا به نظر بنده با ایجاد یک درگیری صوری باید پای ۱۱۰ به محل باز بشه و توسط جمع همسایگان از نامبرده اعلام شکایت بشه و طرف رو در کلانتری با قرار التزام تا روز دادگاه توسط افسر نگهبان ازاد و با گرفتن مدرک و ضامن معتبر مجدد به کلانتری احضار و روانه دادگاه کنن

 4. سلام همسایه طبقه بالایی ماتوی یکی از واحداش کارگاه خیاطی برای دخترش راه انداخته اصلا وقتی داره باچرخ خیاطی صنعتی توی واحدش کار میکنه انگار ی بشکه فلزی رو از اینور سالن غلش میدی اونور سالن واقعا عذاب آوره گاها ساعت 11یا12شروع میکنه بکار تا ساعت 5،6،7بعدازظهر، توی اون یکی واحد که واحد بغلیش میشه هم خودشون زندگی میکنن واقعا موجوداته حیوونی هستن متاسفانه طبقه چهارم ساختمان رو کلا خریداری کردن وشدن بلای جون ساختمون ناگفته نمونه که تایم بیداریشون کلا فرق داره ساعت 12بیدار میشن تا ساعت 2صبح بیدارن ومشغول جر وبحس وسروصدا ی سگ هم بهشون انداختن از نژاد ژرمن شپرد 😂😂😁 که اون هم شده مخل اعصاب همه ساختمون چون طوله بود خریدن بهشون گفتن از این بزرگتر نمیشه حالا شده قد خرسی 😉😃 اغراق کردم😎 ولی خوب بهرحال سگه گله است دیگه منظورم اینه که برای نگهبانیه اصولا با اینکه من خودم سگ دوست دارم ولی چون تربیت نشده باعث آزاره و سر وصداش توی طبقه چهارم کل اهالی ساختمون رو کلافه کرده واقعا موندیم با این همسایه چیکار بکنیم که اینقدر مخل آسایش و آرامشه بگو آخه بیشعور کارگاه خیاطی بقول خودت مزون جاش توی طبقه چهارمه اگه نظری دارین ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. اولا منم مشابه این مشکل رو دارم همسایه ساختمان بغلی با چرخ خیاطی صنعتی کار می کنه. متاسفانه بقیه ساختمان لال هستن بهش تذکر بدن من باید از ساختمان دیگه بگم که خانم نامحترم صدای چرخ شما سوهان روح ماست. البته خانه از پای بست ویران است همه این بدبختی ها به خاطر افزایش جمعیت و آپارتمان نشینی اون هم بدون فرهنگ و شعور لازم هست وقتی افرادی فقط خودشون رو در نظر می گیرن جامعه رو به گند می کشن. ثانیا سگ تربیت شده و نشده هرکدوم به یک نحو باعث آزار انسان هستن و اصلا نگهداریشون در محل زندگی انسان ها نمی تونه توجیهی داشته باشه بجز خودخواهی و مدپرستی افراد خصوصا امروزه با انواع دوربین و دزدگیر و در این ساختمان های فشرده..به نظر من راه حل ایجاد یک واحد ویژه درون پلیس هست تا بطور جدی به این آلودگی های صوتی رسیدگی کنه البته اگر دلسوز و گوش شنوایی باشه. یا حق

 5. سلام
  ساکن آپارتمان 10 واحدی هستم که حیاط بسیار کوچکی هم دارد. مدیر و تعدادی از ساکنین اصرار دارند که یک سطل زباله برای ساختمان خریداری شود اما من به دلیل اینکه در حال حاضر وضعیت نظافت ساختمان به هیچ وجه مناسب نیست و قراردادن سطل آشغال علاوه بر بدتر شدن وضعیت نظافت ،مشکلات بهداشتی به همراه خواهد داشت با این موضوع مخالف هستم . لطفا راهنمایی بفرمایید به چه طریق امکان پیگیری وجود دارد. تشکر

 6. سلام ماخونه رواجاره کردیم ازاول سه نفربودیم الان شش ماهه دونفرشدیم( به دلایلی البته) ولی همسایه هامیگن بایدبری قبض سه نفربدهیدودعواشده قانون اینجا حکمی میده عایابراساس قولنامه میباشد؟؟لطفاراهنمایی کنید

 7. باسلام همسایه من یک زن مطلقه ی خراب است هزاران نفر رفت و امد میکنن با شوهرم رابطه برقرار کرده و همش ب من فحش میدن چیکار باید کنم تورو خدا راهنمایی ام کنید خواهش میکنم ۰۹۳۸۷۲۵۰۵۵۹ این شماره همراه منه چجوری شکایت کنم لطفا کمک کنید

  1. شوهرتو ول کن برو سراغ ادم بهتر

 8. سلام
  من هم سالهاست در یک آپارتمان زندگی میکنم و هیچ مشکلی نداشتیم تا مستاجر بالایی عوض شد! با پاشنه بلند رو سر ما از ۶ صبح تا ۲ نصفه شب میکوبن!! حداقل ۱۰ دفعه از طرف ما، مدیر آپارتمان و دیگر همسایه‌ها تذکر گرفتن ولی میگن همه ساعت خوابشون رو با ما تنظیم کنن!!!!
  بعد از همه بدتر صدای روابط زناشوییشون تو طبقه پایین میاد بطرز وحشتناک!! انگار داری فیلم میبینی! با داد و بیداد و جیغ و …. من یه دختر مجردم و روحم رو داغون کردند. به دفعات تذکر گرفتند ولی گفتند ۴دیواری اختیاری!! بیمار شدم، شغلم رو از دست دادم و الان هم دارم میمیرم!!
  صاحبخونه‌‌شون هم میگه حساسین!! خودش بیاد شب خونه ببینه صدا تا کوچه میره!! خجالت و حیا ندارن! یکهو برن تو خیابون وسط میدون شهر دیگه! تازه معلوم نیست زن و شوهر باشن! صاحبخونه میگه من فقط با پولم کار دارم، شما رو هم کشت واسم مهم نیست

 9. همسایه بالایی ما یه دختر و پسر بیش فعال داره از ساعت ۰۰:۰۰ تا ساعت ۰۰:۳۰ بامداد مسابقه دو سرعت میدن رفتم بهش گفتم مثل اینکه داریم میخوابیم برگشته گفته صدا از طبقه بالاییه هس از من نیس بعد از ظهر می خواستم یکم بخوابم صدای سم هاشون دیوونم کرد رفتم بهشون گفتم عذرخواهی کرده گفته دیگه هیچ وقت تو ساعات استراحت تکرار نمیشه باز یه هفته بعد روز از نو روزی از نو آقای پدر و خانم مادر بچه بیش فعال داری ببرش پیش یه روانپزشک . مردم آزار نباش . رفتم بهشون تند و تیز تذکر دادم خانومش اومده میگه تو بیماری اعصاب داری می رفتی تو ساختمون میموندی نه آپارتمون . این شده حرف حسابش . خونواده هایی که بچه پیش دبستانی یا دبستانی دارن لطفا طبقه اول یا همکفو بخرن بچشون هر چقدر دلش میخواد بدوئه و بپره هم مردم در امان باشن هم خودشون این همه تذکر نشنون . از استرس مو های سرم نصف شدن از اضطراب تپش قلب گرفتم بچه هاتو ببر تو پارکینگ یا تو حیاط اونقدر بازی کنن تا انرژیشون تخلیه بشه یکم به حق الناس و روز قیامت اعتقاد داشته باشین کاری نکنین که آدم باهاتون تقابل به مثل بکنه یکم وجدانم خوب چیزیه بخدا . با تشکر .

  1. دوست عزیز در تهران براس خانه فساد شماره اعلام شده،تو گوگل سرچ کنید

 10. ناشناس به نام تا شما رسیدگی کنید اول خدا بعد شما

  بسمه تعالی با سلام خدمت برادران نیروی انتظامی من در انتقال خون در ساختمان نیما زندگی میکنم و خانواده ام مریض و خودم بیمار هستم اما طبقه سوم خیلی سر وصدا می کنند و حتی طناب حیاط ما را پاره کرده اند و حرف حساب نمیفند حتی نزدیک به مرگ من شده اند تشنج کردم حال با این اوضاع که پول اب خودشان را نمیدند من از دست اینها شکایت دارم خواهشمند رسیدگی کنید فکر کنید من جای دختر شما هستم لطفا جریمه نقدی و هرچه پول میخواهید از این طبقه سوم بگیرد بابت شکایت فقط ما را ازشر اینها خلاص کنید ممنون هرچه زودترپس چرا کاری نکردید

 11. ناشناس به نام تا شما رسیدگی کنید اول خدا بعد شما

  بسمه تعالی با سلام خدمت برادران نیروی انتظامی من در انتقال خون در ساختمان نیما زندگی میکنم و خانواده ام مریض و خودم بیمار هستم اما طبقه سوم خیلی سر وصدا می کنند و حتی طناب حیاط ما را پاره کرده اند و حرف حساب نمیفند حتی نزدیک به مرگ من شده اند تشنج کردم حال با این اوضاع که پول اب خودشان را نمیدند من از دست اینها شکایت دارم خواهشمند رسیدگی کنید فکر کنید من جای دختر شما هستم لطفا جریمه نقدی و هرچه پول میخواهید از این طبقه سوم بگیرد بابت شکایت فقط ما را ازشر اینها خلاص کنید ممنون هرچه زودتر

 12. سلام، پدر بنده دبیر آموزش و پرورش، بعد از چندین سال خدمت، یه مسکن مهر آموزش و پرورش گرفتیم، حالا یه نفهم طبقه بالا خریده که دوتا بچه نفهم تر از خودش داره، ماه اول که اومدن خیلی شلوغ بودن که پدرم رفتن که بگن داریم استراحت میکنیم،اون نفهم در جواب به پدرم گفت به تو گوه خوردن داده!! با مدیر ساختمان هم مطرح کردیم که این چه طرز برخورده. بازم گذشت شروع کردن سر و صدا بیشتر، اینبار مادرم رفتن درب منزل که تذکر بدن، اینبار فحاشی و تهدید از طرف زنش، شبش هم که شوهرش برمیگرده شروع میکنه عربده کشی و فحش دادن، این حرکات چهار ساله داره تکرار میشه تا اینکه تصمیم گرفتیم استشهاد جمع کنیم، تا اینو شنیدن زنش داخل ساختمان شروع کرد جیغ و داد کردن که اینا مارو اذیت میکنن، اون ساعت استراحت داره شلوغ میکنه، ما هم بدهکار شدیم عجبا!! تا اینکه فرداش پدرم میره پایین بسته از مامور پست بگیره که یارو نفهم شروع میکنه فحاشی کردن به پدرم، من و برادرم میریم پایین ببینیم چه شده، یه دفعه شروع میکنه فحاشی به من و برادرم که عصبی بشیم و دستی بخوره. تا اینکه مردم جمع میشن جو میگره که بیاد دست بندازه، اون لحظه دیگه فحش نمیداد. سه بار هم با 110 تماس گرفتیم یه نفر مامور نیومد که نیومد، حالا مردم ساختمان حق میدن به این نفهم که شما مقصرین!! فقط روی چه حساب ما مقصریم خدا داند! اینم میبینه کسی کاری بهش نداره و همسایه ها طرف اینن تا ما، صبح به بچه هاش دستور میده که تا میتونید بدویید و اذیت کنید. تا ساعت 11 شب این بساط داریم. وقتی کسی استشهاد پر نمیکنه باید بهشون گفت همسایه؟!

  1. به نظر من عوض اینکه واسه ورودی دانشگاه ها آزمون ورودی دانشگاه بگیرن باید واسه ورود به آپارتمان یه آزمون بگیرن که هر گاو آدمنمایی به آپارتمان وارد نشه .

   1. درست میگین ما هم همسایه مون دوچرخه پسرشو هر روز چند بار با اسانسور بالا پایین میبره میگه پایین امنیت نداره

   2. عجب حرفی زدین
    ای کاش

   3. اخیش،عجب حرفی زدی دمتگرم بخدا قربون دهنت

  2. همون لحظه که دارن بالاسرت سروصدا میکنن باید یک نفر رو ببری توی خونت تا بیاد شهادت بده

  3. علی نیلفروشان

   میدونید چرا بالاشهر گرونه؟؟
   چون اونجا پلیس جرأت و مأموریت داره به امور رسیدگی کنه! بالاشهر جای دولتی نشینان و خانواده هاشون هست پس باید امنیت حفظ بشه…پول این امنیتشون رو هم دارن میپردازن از حقوق نجومی…جیب من و شما

   1. ما منطقه یک هستیم،اما همسایمون هم دزده هم معتاد،هم خونشو کرده خونه فساد کسی هم رسیدگی نمی کنه

   2. نه علی آقا هیچ خبری نیست وقتی قانون نباشه نیست دیگه
    فرقی نداره کجا باشی پلیس کجا بود من تو منطقه 2 تهران هستم ساختمون دوربین داره دزد اومده دوچرخه دنده ای که تازه خریدم رو برده فیلمش رو بردم پاسگاه . چهره ش کاملا واضح . ولی هیچ ترتیب اثری ندادن . دوبار اومدن سراغ ماشین تو پارکینگ با دیلم درو له کرده بودن و قفل صندوق عقب ماشین صفر همسایه مونو شکسته بودن . فیلمشو بردیم پاسگاه . هیچ به هیچ و ….

 13. همسایه طبقه بالا ما هم که اجاره نشینه دقیقا از همین بیمار های مردم آزاره. یه زن و شوهر 50 ساله که دو تا بچه 3 ساله و 10 ساله دارن ولی شعور در حد صفر. وقتی که خودشون شعورشون نمیرسه که ساعت 2 نصف شب نباید اسباب و اثاثیه رو رو سر مردم کشید، وقتی نباید نصف شب وسیله سنگین رو سقف مردم پرت کرد، یا اینکه ساعت 6 صبح وقت جارو کشیدن نیست! یا اینکه شب تا صبح نباید با کفش پاشنه بلند رو سقف مردم کوبید نباید از بچه هاشون انتظار داشت که 24 ساعت روز رو سر مردم سم نکوبن… هر احمق روانی که میاد تو آپارتمان زندگی میکنه فکر میکنه باید یک عمر عقده های دوره زندگیشو باید با عذاب دادن مردم جبران کنه! قانونی هم وجود نداره که همچين بیمارهایی رو سرجاشون بشونه… از بسگی شب و نصف شب از خواب پریدیم واقعا داریم به جنون می‌رسیم… لعنت بر هر چی مردم آزاره روانیه…

  1. همسایه ی مردم آزاری دارم همانند همسایه ی شما،واحد بغلی ما میشینه یعنی من از دست این خانم روانی به ستوه اومدم بارها به مدیر ساختمان شکایت کردم از دادو فریادش جیغ زدنش دعوا با همسرش باصدای بلند،تبیه بچه هاش با فریادوکوبیدن به دیوار،خدایا از اون روز که اومدم این خونه روحیه وانرژیمو از دست دادنمیدونم چطوری شکایت کنم وآیا این مراحل رو جلو برم فایده ی داره؟

 14. ما چن سال تو آپارتمان زندگی کردیم و انواع و اقسام مزاحمتها رو دیدیم من ناراحتی اعصاب گرفتم اضطراب و دلشوره دیگه داشت منو از بین میبرد مجبور شدیم خونمون رو زیر قیمت بدیم و بریم تو یه روستا خونه ویلایی بگیریم همسایه بغلی ما مستاجرن یه خانواده افغانی که دو تا بچه داره از روزی که اومدن متوجه شدم با چرخ صنعتی تو خونه کار میکنه هر روز صبح یه ربع به 8 مشغول کار میشد و صدای چرخش منو بیدار می‌کرد ولی گفتم اشکالی نداره اونقدر تو آپارتمان اذیت شده بودم که این صدا زیاد برام مهم نبود تا اینکه در ایام عید ساعت 1/5 شب به بعد سر و صدای دویدن البته بهتره بگم جفتک انداختن از خونشون میومد تا ساعت 3/5 نصفه شب تقریبا 6 شب همینطوری ادامه دادن روز هفتم رفتیم در خونشون و در جواب اعتراض ما گفت بچه هام بازی میکردن البته منظورش از بچه یه پسر 14 ساله و یه دختر 17 ساله بود 😐 وقتی به زنش گفتم خب بچه هات بیان بیرون جلوی در بازی کنن گفت آخه اگه من نیام اونام بازی نمیکنن اینجا بود که بهش گفتم خوبه والا پس خودتم با بچه هات بدو بدو میکردی؟؟ خندید و گفت آره 😳 بهش گفتم دیگه نبینم خواب و آسایش ما رو بگیری ها و گفت باشه چشم ولی فردا شب دوباره همون آش و همون کاسه…. به صاحبخونه ش زنگ زدیم اونم گفت من نمیتونم الان بیرونش کنم چون پول بیعانه رو ندارم که بهش بدم. واقعا خیلی دردآوره که منه ایرانی از یه افغانی بی‌شعور عذاب بکشم. ما هم تصمیم گرفتیم بریم شکایت کنیم که منزل مسکونی رو تبدیل به کارگاه خیاطی کرده چون خودش و زنش تو خونه چرخکاری میکنن. میخواستم بگم فرقی نمیکنه چه توی آپارتمان باشیم چه خونه ویلایی داشته باشیم وقتی گیر یه بی‌شعور زبون نفهم عوضی بیفتیم اگه میدونستم قراره اینجوری عذاب بکشم هیچوقت آپارتمانمون رو زیر قیمت نمیفروختیم که اینقد ضرر کنیم در آخر میخام بگم لعنت به پدر و مادر هر چی مردم آزاره الهی داغ عزیزاشونو ببینن کثافتای وحشی 😡

  1. مشکل اینجاس که افغانی جماعت اگر قرار بودش درست زندگی کنه که تو کشورش زندگی میکردش نمیومد از کشورش فرار کنه بیاد ایران شما میتونید ازشون شکایت کنید پیگیری کنید از طریقه قضایی راحت میتونید امثال اینجور آدمارو که قاچاقی وارد ایران شدن فرهنگ نداشته کشورشونو وارد ایران کردن جلوشونو بگیری موفق پیروز باشید

   1. ممنونم دوست عزیز

   2. این افغانی ها رو باید بریزن بیرون

  2. 😂😂😂
   بدبخت نون بايد دراره
   تو وش گير بذار مريضين شماها

  3. خدا از دهنت بشنوه خوب گفتی

  4. ماهم پیشوا خونه خریدیم مستاجرمون پوستمو کند افغانی بود اما چون من تازه اومده بودم پیشوا مردم وهمسایه هاهم طرف افغانیه رو بناحق میگرفتن راهشم بلد بود سبزی میفروخت یکم بیشتر سبزی میداد جلوش خم وراست میشدن همه میگفتن مهمان مان اینا

 15. دوستان من تمام نظرات رو خوندم. خودم هفت ماهه اسیر و درگیر همسایه مردم آزار و بی فرهنگ شدم. ولی بالاخره راه حل رو پیدا کردم و باهاتون درمیون میذارم.
  اولا کسی که بچه کوچیک داره خیلی اشتباه میکنه میره طبقات بالای آپارتمان خونه میگیره که از صبح تا شب بخوان روی سر مردم سُم بکوبن.
  دوما صدای بچه فقط برای خود پدر مادر شیرینه. برای بقیه افراد سوهان روح و روانه و توقع نداشته باشید دیگران قربان صدقه صدای داد زدن و پا کوبیدن بچه شما بشن.
  واحد بالای سر ما یک زن و شوهر نسبتا جوان با دو بچه کوچیک هستن. تا یه مدت بچه ها صبح تا شب در حال سم کوبیدن بودن. مرده عادت داشت پنجرشونو باز میذاشت و صدا که چه عرض کنم تمام مکالمات و صدای عرعر بچه هاش در هرساعتی میتونست مارو از خواب بیدار کنه. من واقعا نمیفهمیدم چه معنی داره بچه چهارساله هرشب تا ساعت ۳ شب بیدار باشه.
  ولی آخرش صبرم لبریز شد و گفتم یبار دیگه بیدارم کنی بیدارت میکنم.
  چون چندبار که ساعت دو و سه شب بیدارم کردن دیگه نمیتونستم تا شیش صبح بخوابم.
  در حالیکه خودشون با خیال تخت تا لنگ ظهر میخابیدن.
  چند بار همون ساعت ۵ صبح پاشدم محکم به سقف کوبیدم. یه جوری هم زدم که مطمئن باشم هرچهارتاشون بیدار بشن.
  اگه منطق چهاردیواری اختیاری همینه. منم خوب از خجالتشون درمیام.
  آپارتمان نشینان عزیز توجه کنن توی آپارتمان قانون ۳ دیواری اختیاری حاکمه. ۴ دیوار نداریم. باید بفهمین کف خونه شما سقف خونه مردمه. و سقف شما کف خونه مردمه.
  خلاصه رودروایسی نکنید اگه از طبقه بالا سم کوبیدن شما هم برید محکم ب سقف بزنید شک نکنید جواب میده. منتها یه وقتی اینکارو کنید که در حال استراحت باشن. مدارا با همچین ادمایی جز اینکه روز به روز وقیح ترشون کنه هیچ سودی نداره.
  برای صدا هم یاد گرفتم پنجره رو باز میذارم و با صدای بلند اهنگای گوش خراش میذارم. اگرم اومد اعتراض کنه بهش میگم من اگه اهنگ نذارم بایس بشینم مکالمات شمارو گوش کنم که اقدس چی گفت فاطی گفت. نمیشه که یه واحد شلوغ کنه یه واحد دیگه ساکت باشه.
  و در کل چیزی که عوض داره گله نداره.
  فقط تلافی کنید اونم تو وقت استراحتشون.

  1. پاسخ به شجاع
   اول سلام ودوم آدرس بده بیایم دست بوسی
   ازدست انسان نماهای گوساله که باید برای هرحرکتشون ملت عذاب بکشن بابت مزاحمت خدانکنه بخوای حرفی بزنی مثل … پاچت رومیگرن که تومی خوای به من فرهنگ یادبدی…یارو اول بسم الله آسانسور رو زد ترکوند شعارهم میداد فلان میلیون دادم (رهن)هرجوربخوام …اصلا ازصبح میرقصم تاشب پولشودادم،شتر اگه خریده بودی هم بازجفتک ممنوعه اربده ممنوعه مزاحمت ممنوعه ۱۲شب بگیر بمیر آدمیزادهست اینجا
   وجدانا بغیراز سقط کردن این نوع جانورها راه دیگه ای هم هست
   فدای سرم اگه من هم توزندان نخوابم اقلا بیست خونواده وخونواده خودم در آسایش اند که
   ولی بقول مستاصل عزیز آپارتمان یاچادر فرقی نداره فقط باید دوری کنی که خیلی بعیده بشه

   1. سلام همسایه بالایی ما مستاجره خیلی سر وصدا دارن زن ودختر 5-6ساله صدای بالا وبی ادبانه حرف زدنشون ودختره تمام زمان بیداری در حال دویدن پریدن وداد زدن که پدرش میگه چون مشاجره دارن زن وشوهر پیش فعال شده همیشه 5-6نفر میهمان دارنیک ساله فکر کنم ایلی. زندگی میکنن ولی پول اب به زور همون یه نفر میدن شما حساب کن سر وصدای ایم همه ادم تو 50متر خونه صاحب خانه هر چی گفتیم باز تمدید کرد از نظر قانونی چه کار میتونیم بکنیم در ضمن زن خیلی بد دهن داره همسایه ها ازش میترسن

   2. سلام داداش، ما هم همسایه بالاییمون از تردمیل استفاده میکنه طبقه هفتم هستیم اونا هشتم، آقا این سقف روزی یساعت انگار آهنگ گوپ گوپ داره، میره رو مغز یهویی، نمیدونیم چه کنیم، به مدیر ساختمون گفتیم بهش گفت، اومد در خونرو کوبید که شما تعیین نمیکنین من تردمیل بزنم یا نه، برادرم ن رو نگرفته بودیم کشته بوددش، من با ارامش باهاش حرف زدم اقاااا این صدا یروز باشه دو رو روز باشه یک هفته باشه قابل تحمله، اما یهو میره رو نرو آدم هر روز باشه، گفت شما تو این یساعت برید بیرون از اتاق… من چی بگم به این خرررر نفهم، الانم اعصابم خورده چون صداش داره میاد و نمیدونم چه کنم

  2. دمتگرم گل گفتی کسی که حرف حالیش نیست باید مثل خودش رفتار کنی👍👍👍

 16. اقا منم این مشکل رو دارم نه با یکی با دوتا همسایه زیریمون یکیش موذیانه جلوت روی خوش نشون میده تو شک نکنی میره خونش سر صداشروع میشه اون یکی برعکس از اوناس که میگه همینه که هست یه بیشعور تمام عیار هم خودش هم زنشم بدتر از خودش و اونقد کم عقل اند فک میکنن صدا بالا نمیاد درحالیکه تو اپارتمان کوچکترین صدایی میپیچه شما بهتر میدونید این بناها رو چطور میسازن کاشف به عمل اومد که این دوتا واحد یکیش دوتا بچه ناخلف داره فقط چارنعل میدون عذر میخوام به اسب نیم کیلو کاکائو بدی بگی بدو جلو اینا کم میاره بچه نیستن که یک واحدم شوهره صب تا شب نمیدونم چی گرفته دستش میکوبه درو دیوار اخر سر قاطی کردم رفتم یقه یکی از واحد هارو گرفتم گفتم اگه مسابقات اسب سواری راه انداختی بگو بلیط بخت ازمایی دارم توش شرکت کنم و… بازم افاقه نکرد اینه که هیچ کاری هم نمیتونی بکنی طرف دو روزه اومده این محل اجارس نیم متر زبون داره وای به حال اون کسی ک مالکه الان چند ساله ضعف اعصاب گرفتم اونقد صدای پا شنیدم حالا معلوم نیست این بره از اون بدتر نیاد تهش میخوای بری یارو رو بزنی از غیظ لت وپار کنی پات گیره کلانتریه خداد تومن دیه حالا بیوفت نزنیش سکوت راه به جایی نمیبره مقابله به مثل کنی از همسایه های دیگه بد میشه (وگرنه ادم میتونه عین خودش کاری کنه طرف ظرفه دو روز دمشو بذاره رو کولش بره) تذکر میدی اونقد بیشعوره حالیش نمیشه شکایت کنی دنبال نخود سیایی موندم حالا چه کنم یعنی بعضیا واقعا بیشعورن بعده یه مدت خستت میکنن از بس که نمیتونی باهاشون طرف شی از نوع بیشعورایی که خاویر کرمنت تو کتاب بیشعوری بش اشاره کرد طرف اصلا گردن نمیگیره صدا از واحد کوفتیش میاد مشکل اصلی اینجاست اساسا بعدش تو شک میذارتت ک فک کنی اون نیست دفعه بعدی نری جلو درش تو رودربایستی میمونی من همه این راهارو رفتم از سکوت تا جر و بحث میخوام بگم یا باید تحمل کنی گورشونو گم کنن یا تو بذاری بری یا کل ساختمون پشتت باشن استشهاد جم کنی تازه اگه به نتیجه برسه که بره ما ماشاالله اکثرا بی عرضه اند و ما چوب این بی تقاوتی همسایه ها یا مدیر ساختمونارو میخوریم اونام مقصرن یه جورایی یا باید بفهمونی ک اقا اینجا اپارتمانه چاردیواری فقط بره تو نیست و چهل تا دیواره که نگه چاردیواری اختیاری البته اگه طرف درکش بالا باشه ساکت بشه که بعید میدونم با این حجم از بیشعوری یه نکته ای هم که هست اینه ک متاسفانه این مثل چار دیوار ی اختیاری بد جا افتاده همه تکرار میکنن بدتر از اون همه قبول میکنن اقا یه اپارتمان ۵ طبقه یا یه پنت هاوس بگیر سند بزن بنامت بعد بگو چاردیواری بعضیا برمیگردن میگن تو اپارتمان باید سر صدا باشه که این حجم کم عقلی از یاوه گویی بی سابقه اس مخصوصا اگه ادم از اطرافیانه خودش اینو بشنوه ناامید میشه .کلا اپارتمان درد سره اینو دارم بره کسایی میگم که هنوز خونه نگرفتن اگه میخوای سر صدا بشنوی پس خوش اومدی.

 17. سلام وقت همگی بخیر. ما مالک یکی از واحد های مجنمع مسکونی هسیم که حدود ۱۰۰ خانوار دارد . پنجره های دوجداره و طبقه چهارم. همسایه های طبقه ۵ و ۶ به حدی صدا دارند از خود والدین بگیرین تا بچه هاشون در حدی که ظرف میخوری روی میز بزارم انگار زلزلس میلرزه …… از اسکوتر بازی کردن و تردمیل رفتن و بدو بدو و جیغ و داد و بازی کردن و توی راه پله بگیرین …… تا اینکه توی حیاط هم از وقتی بچها از مدرسه میان میدون توی حیاط تا اخر شب… به حدی هست که حدود ۵۰ تا بچه توی حیاط جیغ جیغ جیغ داد فریاد یعنی واقن ب مرز جنون میرسونن…..
  تنها قانون مجتمع هم اینه که فصل زمستان ساعت ده شب به بعد بچها حق بازی در حیاط ندارن و خاموشی میزنن چراغهای حیاط رو و در فصول دیگه ساعت ۱۱ شب…..
  چند بار به همایگان و مدیر مجتمع بابت این همه ساعات بازی بچها ک واقن دیگه روی اعصابه و بازی که نیس یعنی انگار جنگ فقط سروصداست صحبت کردیم همه گفتن مهم نیس ناراحتی خونتونو بفروشید و بروید شمام بچتونو بفرسین بیرون… بابا بچه دار میشین مسیولیتشو بپذیرین در حدی بچهاتونو بد تربیت کردین که فقط بیان توی حیاط حدود ۷ ۸ ساعتی نفس راحت ازشون بکشین …. کلا هیات مدیره هم جزو همون افرادی هستن که پرصدا هستن و براشون مهم نیس… هرچقدر هم که گفتیم وقت و تایم مشخص قرار بدین برای تایمبازی بچچها برای هیشکی مهم نیس… همسایه های خودمونم که نور علا نور…. فقط کافیه بگیم یکم فقط یکم مراعات کنین قشنگ با بی حرمتی میگن خونتو عوض کن دوس داریم خونه خودمونه هرکاری دلمون بخاد میکنیم …
  با اینکه مجتمعمون مدیریت درست و قانون درستی نداره چیکار میتونم بکنم؟ راه حلی کسی داره؟

 18. سلام اون خانومی که میگه چیکار کنن بچه ن میخوام بگم همسایه ما بچه ش ساعت دو نصف شب سه بعداز ظهر آهنگ میزاره باند رو زیاد میکنه عوض اینکه مادرش بگه کم کن باهاش دست میزنه جیغ میزنه همخونی میکنه بعضیا فقط بلدن بچه پس بندازن هیچ نوع شعوری ندارن که بچه رو تربیت کنن اون بچه س مادرش چی ؟؟؟؟

  1. خدا بهمون صبر بده مثل همسایه ی من ازشون شکایت کردم بدترهم شدن بیشتر آزارم میدن والا من از صدای بچش ناراحت نیستم یه زن روانی که دوتا بچه هم پس انداخته صدای دادو فریادش که بچه هارو تنبیه میکنه با صدای بلند،به همسرش فحش میده مارو آزارمیده