چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

0

چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

در مطلب قبلی با عنوان "  چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم " برای شما شرح دادیم که چطور با همسایه های خود کنار بیایید و چگونه بدون دعوا و منازعه مسائل را بین خود حل کنید و گاهی اوقات ممکن است شما با دیگران به تفاهم نرسید و لازم باشد شخص یا مرجع سومی پا به میان بگذارد تا مشکلات همسایگی شما را حل کند . به همین دلیل در ادامه برای شما مواردی را ذکر می کنیم تا بتوانید به درستی و به شکل قانونی با موارد آزار دهنده برخورد کنید و شما را درباره این موضوع راهنمایی می کنیم که چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

یادداشت برداری مشکلات

ابتدا تمام مواردی که از آن شکایت دارید مشخص کنید و همه آن ها را در برگه ای ثبت کنید و همه حوادث و اتفاقات رخ داده شده را یادداشت کنید.

چنانچه مشکل شما به طور مداوم برقرار باشد و همچنان برای شما و خانواده تان آزاردهنده باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا از سمت صاحبخانه تان، انجمن محله یا پلیس حمایت شوید.

تمام فعالیت های مربوط با همسایگان خود را مستند کنید. همه زنگ ها ، نامه ها ، ایمیل هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید ضبط کنید و نزد خود نگه داری کنید.

موضوع را به سادگی با همسایگان خود مطرح کنید و آن ها را از شکایت خود مطلع کنید و یادآوری کنید همه آن ها جمع آوری می کنید تا با فعالیت ها و رفتار های آزاردهنده شان برخورد کنید و عواقب کارشان را پذیرند.

یادداشت برداری مشکلات
یادداشت برداری مشکلات

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

در مورد سر و صدا، تعمیر و نگهداری اموال، بازدید کنندگان یا حیوانات خانگی ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ، بهتر است از آن ها مطلع باشید.

اگر رفتار همسایتان شما را آزار می دهد و قوانین آپارتمان نشینی در ساختمان را نقض کرده است به آن ها به طور مودبانه گوشزد کنید که رفتارشان بر خلاف قوانین می باشد.اگر همسایه تان مستاجر است صاحبخانه شان را این موضوع مطلع کنید تا این مورد را به آن ها انتقال دهد.حتی اگر آن ها قوانین اجاره نشینی را نقص نکرده باشند اما موجب آزار شما و همسایه هایتان شده باشند باز می توانید رفتارهایشان را به صاحبخانه شان گزارش دهید.

بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان
بررسی اجاره نامه یا قوانین آپارتمان

تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

با گروهی از اعضا و صاحبخانه های معترض جمع شوید. مستندات یا پرونده هایی از موارد آزاردهنده همسایه های متخلف را با آن ها به اشتراک بگذارید و کارهایی که در این مدت برای جلوگیری از تخلف افراد صورت گرفته شرح دهید.

صاحبخانه یا همسایه ها ممکن است مایل به شنیدن شکایات جزئی مانند مقادیر کم سر و صدا ،گریه نوزاد یا چیزهایی که خارج از کنترل آن هاست نباشند. اما شکایت شما در مورد مسئله بزرگتر مانند آسیب به دارایی ها یا فعالیت غیرقانونی، صاحبخانه، شرکت مدیریتی و همسایه ها را بیشتر مجاب خواهد کرد تا سریعا اقدام کنند.
اطمینان حاصل کنید مدارک و مستندات شما به اندازه کافی مستحکم باشند تا مشکلتان را حل کند.زیرا ممکن است در صورت شکست همسایه  متخلف علیه شما شکایت کند و صاحب خانه ها و دیگر همسایه ها نمی خواهند تا با شکایت علیه خودشان مواجه شوند .

تهیه شکایت نامه علیه همسایه هایتان
تنظیم شکایت با همراهی همسایه ها و صاحبخانه

آشنایی با قوانین مربوط

قوانین منطقه و شهر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تا مواردی در مورد آزار همسایه ها، سر و صدا و آسیب اموالتان از جانب آن ها وجود داشته باشد و قبل از هر اقدامی کاملا با آن ها آشنایی پیدا کنید.

مواردی که شما را آزار می دهد یاداشت کنید و در مورد آن ها مطالعه کنید که چه قوانینی برای آن ها وضع شده و با شرایط و تبصره های آن ها آشنا شوید.

سپس می توانید به دادگاه منطقه یا سازمان مربوطه شکایت کنید یا چنانچه نمی خواهید درگیر مراحل اداری شوید و از دادگاه دوری می کنید می توانید به پلیس ناحیه خود در مورد موضوع شکایت کنید و با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

آگاهی از قوانین آپارتمان نشینی و همسایگی
آشنایی با قوانین مربوط

مراجعه به مسئولین مربوط

در صورتی که احساس می کنید اموال شما در خطر است یا آسیب خواهد دید می توانید سریعا به نیروی انتظامی ناحیه موضوع را اطلاع دهید.

نیروی انتظامی همیشه جوابگوی شکایات شما خواهد بود و مشکلتان را حل خواهد کرد.

چنانچه اختلافات داخلی بوجود آمد یا دعوایی در آپارتمان شما رخ داد هر چه سریع تر با پلیس در میان بگذارید تا شرایط بدتری ایجاد نشود و کسی آسیب نبیند.
پلیس یا دادگاه می تواند هویت شما را ناشناس نگه دارد، بنابراین همسایگان نمی دانند چه کسی شکایت را انجام داده است بنابراین نگران این موضوع نباشید و از شکایت نترسید.

پلیس می تواند از اموال بازدید کند تا مشخص شود آیا نقضی در قوانین وجود داشته یا خیر. به عنوان مثال، اگر آنها  متوجه نقض دستورالعمل  در مورد سر و صدا  همسایگان باشد، پلیس می تواند آن را ارزیابی کند و یک استناد تهیه کند.

درخواست کمک از نیروی انتظامی
مراجعه به مسئولین مربوط

سعی کنید از شکایت موارد آزاردهنده ای که در آپارتمانتان  مساله مهمی نیست و زیاد به شما آسیب نمی رساند دوری کنید . زیرا این سری پرونده های بی اهمیت  در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کمتر رسیدگی می شود وبیشتر سعی می شود تا زودتر موارد ضروری تر حل شود.

مواردی را به پلیس شکایت کنید که در حوزه اختیارات آن ها باشند. به عنوان مثال وضعیت قرار گیری خطرناک تنه درخت در محل زندگی شما ربطی به وظایف آن ها ندارد.در آخر نیاز به ذکر است و توجه کنید که اگر بعد از انجام مراحل شکایت از سوی گروه یا شخصی مورد تهدید قرار گرفته اید حتما موضوع را با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

چگونه می توان با همسایه هایی که شارژ خود را پرداخت نمی کنند برخورد کرد ؟ 

پیشنهاد ما به شما این است که در وهله اول سعی کنید با صحبت کردن جدی اما بدور از خشونت و درگیری همسایه خود را مجاب به پرداخت هزینه نظافت کنید. از او علت این رفتارش را بخواهید و او رااز آسیبی که چنین رفتاری به ساختمان و سایر همسایگان می زند آگاه کنید.

سایر ساکنین و همسایه ها را در این موضوع با خود همراه کنید. از آنها نیز بخواهید که در پیگیری این موضوع پشتیبان شما باشند و نارضایتی خود را به گوش همسایه موردنظر برسانند.

با جملاتی مناسب و احترام آمیز لزوم رعایت نظافت ساختمان و سایر اصول آپارتمان نشینی را نوشته و در جایی که در دید همه است نصب کنید. خودتان نهایت سعی خود را بکار گیریدو نظافت و مقررات ساختمان را رعایت کنید تا دیگران بهانه ای برای سرپیچی از این مقررات نداشته باشند.

در خواسته خودتان پیگیر و جدی باشید.

اما در نهایت قانون در چنین شرایطی اختیاراتی برای عنوان مدیر ساختمان مقرر کرده است که اگر راه های مسالمت آمیز و دوستانه به بن بست رسید می توانید از آن استفاده کنید:

اگر ساكن واحد مسكوني (مستأجر يا مالك) از پرداخت شارژ و هزينه‌هاي مشترك ساختمان خودداري كرد ابتدا هيئت مديره ساختمان موظف است به صورت كتبي به خاطي درباره عدم پرداخت هزينه شارژ تذكر دهد. در صورت پرداخت نشدن مجدد حق شارژ، هيئت مديره ساختمان مي‌تواند با مراجعه به نزديك‌ترين مجتمع قضايي محل سكونت اظهار‌نامه‌اي براي شخص خاطي ارسال كند و به او فرصت 10 روزه براي تسويه حساب با مدير ساختمان بدهد.

در اين زمينه قانونگذار اين اطمينان را مي‌دهد كه اگر براي بار دوم همين فرد از دادن شارژ امتناع كرد، مديران ساختمان مي‌توانند با مراجعه به اداره ثبت محل و به استناد اظهار نامه درخواست اجرائيه كنند. اگر در اين مرحله هم شخص خاطي توجهي به اجرائيه ثبت نكرد مديران ساختمان مي‌توانند به استناد تبصره يك ماده 10 به دادگاه حقوقي قانون مراجعه و شكايتي عليه مالك يا مستأجر تسليم دادگاه كنند.

دادگاه موظف است به اينگونه شكايات خارج از نوبت رسيدگي كند، حكم محكوميت فرد خاطي را در اولين فرصت رسيدگي صادركند، فرد را ملزم به تسويه حساب و جريمه دو برابر بدهي و گاهي محروميت‌هاي قانوني مانند خدمات مشترك ازجمله شوفاژ، آب گرم، گاز و. . . محكوم نمايد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که به شکل قانونی با همسایه خود برخورد کنید پس از مطالعه دقیق قانون در مورد موضوع مورد شکایتتان، همسایه خود را از این موضوع مطلع سازید، سپس با سایر همسایگان نیز موضوع را به اشتراک بگذارید و شرایط را برای آنها توضیح  دهید و در نهایت اقدام کنید.

منبع : wikihow

  • جارترین های 30 روز گذشته

  •  

  • مشکلات و اتفاقات شهرتان را به اشتراک بگذارید و جار بزنید تا دیده شوند.

  •