چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم

متأسفانه، همسایگان گاهی می توانند مزاحم باشند یا مشکلات جدی ایجاد کنند. مشکلاتی از قبیل مهمانی های شبانه، سر و صدا ،  شخصیت ها و رفتار های عجیب و غریب و یا فعالیت های آزاردهنده ، همه  این مسائل می تواند مشکلاتی بوجود آورده ، به آسایش شما ضربه بزند منجر به برخوردهایی سخت با افراد شود . گاهی اوقات مشکلات ممکن است به مسائل جدی تری مثل آسیب های مالی، اختلالات داخلی، مشکلات حیوانات خانگی خطرناک و مشکلات نگهداری اموال را شامل شود. قبل از ارائه یک شکایت رسمی، همیشه باید سعی کنید هرگونه مشکلی با همسایگان خود را با صحبت حل کنید. در ادامه برای شما شرح می دهیم که چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم.

شناسایی موارد آزاردهنده

آیا همسایگان شما پر سر و صدا هستند؟ آیا برای شما مزاحمت یا خطر ایجاد می کنند؟ آیا آنها به شما و اموالتان آسیب می زنند؟

میزان آزاری که از رفتار آنها به شما میرسد نوع برخوردتان را تعیین می کند. به عنوان مثال، همسایه با کودکی که در ساعت 4 صبح شروع به گریه می کند. آن ها در حقیقت از روی قصد هیچ کاری را انجام نداده اند و چنین اتفاقاتی در اطراف شما قابل کنترل و جلوگیری نیستند.

 قبل از انجام هر گونه اقدام رسمی، در نظر بگیرید که چگونه می توانید مشکل خود را از طریق صحبت با همسایگان خود حل کنید.

 با این حال، اگر رفتار همسایهایتان شما را در مسائلی مختلف مانند مسائل بهداشتی آسیب آزار می دهد، مردد نباشید و با آن ها صحبت کنید.

پیدا کردن همسایه های متخلف

شناسایی موارد آزاردهنده

در نظر گرفتن رفتار و شیوه زندگی خود

ممکن است شما رفتار یا عادت هایی داشته باشید که مسائل و مشکلاتی را برای همسایگان خود ایجاد می کنید.

اگر شما پرسر و صدا یا شلوغ و شلخته هستید سعی کنید رفتار خود را تغییر دهید و در محیط زندگی آرام و تمیز باشید.
اگر عادت های آزار دهنده ای داشته باشید، همسایگانتان کمتر شما را قبول دارند و شکایات شما را نمی پذیرند.

بنابراین، مطمئن شوید که شما رفتارتان درست بوده و به کسی آسیب نمی زند. سپس از همسایه های خود انتظار رفتار مناسب را داشته باشید.

در نظر گرفتن رفتار و شیوه زندگی خود

اصلاح رفتار در همسایگی

صحبت با دیگر همسایگان

باید ابتدا متوجه شوید آیا اطرافیان شما هم با همسایه تان دارای مشکل هستند یا فقط شما را آزار می دهد.

اگر دیگران هم مشکلی با همسایه  متخلف شما دارند، شکایت شما موجه و قابل قبول تر می شود. اگر بیش از یک نفر مشکل مشابهی داشته باشد، می توانید با همسایه متخلف صحبت کنید. صحبت گروهی تاثیر بیشتر روی افراد آزاردهنده دارد. اگر لازم باشد تا شکایت کنید، باید این کار را به طور مشترک و دسته جمعی انجام دهید.

صحبت ملایمت آمیز با همسایه متخلف

صحبت تند و با پرخاش با همسایه متخلف باعث افزایش مشکلات شما خواهد شد و روابط بینتان را بدتر کرده و موارد آزاردهنده را تشدید می کند. به جای آن سعی کنید با ملایمت و مهربانی با آن ها برخورد کنید و صحبتتان با منطق و دلیل باشد.

با آن های صادق باشید و برایشان به طور واضح توضیح دهید که چه چیزی شما را آزار می دهد. این موارد را با دلیل بیان کنید تا طرف مقابلتان قانع شود. در غیر این صورت صحبت فایده ای ندارد.

خیلی رک و سرراست حرفتان را بزنید اما با منطق. بر سر همسایه خود داد و فریاد نزنید، زیرا این امر باعث می شود که وضعیت به شدت بدتر شود.

اگر همسایگان شما اغلب خانه نیستند یا اگر شما نمی توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید تا زمانی را برای نشستن و بحث داشته باشید، نامه ای مؤدبانه بنویسید و مشکلات و  نگرانی هایتان را بیان کنید.

مشورت با اطرافیان برای حل مشکلات

صحبت با دیگر همسایگان در مورد مشکلتان

پیشنهادات جایگزین برای همسایه هایتان

خلاق باشید و به دنبال راه حل هایی باشید که همسایه شما می تواند به جای رفتار فعلی خود از آن استفاده کند تا کمتر به شما و دیگران آزار برسانند.

به عنوان مثال اگر همسایه شما مهمانی های پر سر و صدا را دوست دارد از آن ها بخواهید تا برنامه های خود را آخر هفته انجام دهد.اگر همسایه تان دارای حیوان خانگی است که با آن مشکل دارید به آن ها پیشنهاد دهید تا حیوانشان را در قفس و فضای بسته نگهداری کنند.
اگر آنها باعث ایجاد صدمه به اموال شما شده اند، می توانید پیشنهاد کنید که آن موارد را برای شما تعمیر کنند.

پیشنهاد به همسایه برای حل مشکلتان

پیشنهاد به همسایه برای حل مشکلتان

در دست گرفتن اداره امور

هر آنچه که باعث می شود مشکلات حل شود انجام دهید مخصوصا اگر کاری باشد که دیگران از عهده آن بر نمی آیند.برای مثال اگر مشکلتان صدای گریه فرزند همسایه تان در نیمه شب است دیوار خانه خود را عایق صدا کنید.اگر حیوانات یا کودکان همسایه هایتان وارد خانه تان می شوند دور خانه خود حصار و نرده بگذارید.قبل از شکایت از همسایه های خود سعی کنید مشکلتان را خودتان حل کنید.

کنترل فعالیت ها در همسایگی

در دست گرفتن اداره امور در همسایگی

۱ نظر

  1. کاش امکان مطرح کردن هرحرفی ردبه هرکسی نمیدادین مثلاثنا عنتراعصاب منوبهم ریخت باحرفای مزخرفش عقده ای گیرش بیارم دونه دونه موهاشومیکنم

نظر بدهید