10  راه ساده برای تبدیل محیط زندگیتان به یک محله خوب

گاهی اوقات ما می توانیم کارهای ساده ای دراطراف خود انجام دهیم که تاثیرات بزرگی داشته باشد.در این مطلب ما سعی می کنیم راه هایی را به شما پیشنهاد کنیم که هرچند ساده است اما باعث می شود یک محله خوب داشته باشید.

چگونه یک محله خوب و مناسب داشته باشیم ؟

طراحی اجزای خیابان

شما می توانید به جای از بین بردن اجزایی از خیابان مانند جدول، باغچه ها، سطل آَشغال و … که کهنه شده اند آنها را رنگ آمیزی و خیابان محل زندگیتان را زیبا کنید. به این ترتیب این فضاها باعث چشمگیر شدن محیط می شود. با همکاری هم محله ای هایتان این فعالیت را در نقاط دیگر شهر انجام دهید تا یک محله خوب و محیط شاداب تری داشته باشید.

 

رنگ آمیزی سنگفرش خیابان

رنگ آمیزی خیابان

کاشت درخت در فضاهای متروکه و بلااستفاده

کاشت گیاهان باعث می شود محدوده زندگی شما به فضایی شاداب تر تبدیل شود. با هر بار عبور کردن از این فضاها یا نگاه کردن آن از داخل منزلتان روحیتان بهتر شود و شما را از زندگی شهری و مکانیکی دور می کند. علاوه بر این در هنگام طوفان یا بادهای شدید ریشه این گیاهان مانع پخش شدن گرد و خاک در هوا می شود. بنابراین شما هوای سالم تری برای تنفس خواهید داشت.

شرکت آیکیا در رویدادی فضای شهری با گیاهان خوراکی ایجاد کرده است که می توانید برای مشاهده  آن این مطلب “ باغ گیاهان خوراکی در شهر” را مطالعه فرمایید.

 

کاشت گیاهان در باغچه خیابان ها

کاشت گیاهان در باغچه خیابان ها

قرار دادن نیمکت در خیابان

حرکت ساده دیگری که هر شخصی می تواند انجام دهد این است که اگر نیمکتی بلااستفاده در خانه دارد به آن ظاهری زیبا داده و در محیطی که درآن فضایی برای نشستن وجود ندارد قرار دهد. کمبود نیمکت های شهری در همه جای شهر حس می شود و شما می توانید با این کار حس بهتری به خود و عابران محله بدهید.

 

نیمکت در فضای شهری

قرار دادن نیمکت در محله

قرار دادن قفسه کتاب در محل زندگی

قرار دادن قفسه ای ساده و پر کردن آن با کتاب باعث می شود تا در اوقات بیکاری به بیرون از خانه بروید، به آن فضا مراجعه کنید و همراه با همسایگانتان کمی به مطالعه بپردازید . این کار علاوه بر دور کردن شما از موبایل و تلویزیون باعث افزایش ارتباط شما با اطرافیانتان می شود. بنابراین می توانید با دیگران به بحث و گفت و گو بپردازید و ارتباطات اجتماعی خود را تقویت کنید.

 

طراحی قفسه کتاب در شهر

قفسه کتاب در شهر

اشتراک عکس های محله

از زیبایی های خیابان و محله زندگی خود عکس بگیرید و آن ها را در اینستگرام با دوستان خود به اشتراک بگذارید. این عمل باعث می شود تا به محیط خود توجه بیشتری کنید و به تغییرات آن حساس تر شوید و همیشه به دنبال زیباتر کردن اطراف خانه تان باشید.

چنانچه مایلید صفحه سابت جارجو  را در اینستاگرام دنبال کنید و در جریان اتفاقات و رویداد های شهر باشید به jarjoo.community  مراجعه فرامایید.

 

انتشار عکس محله در شبکه اجتماعی

اشتراک عکس های شهرتان در اینستاگرام

قرار دادن پارکینگ دوچرخه

وجود یک پارکینگ دوچرخه، هرقدرساده، باعث می شود شما و اهالی برای جابه جایی های کم مسافت از دوچرخه استفاده کنید. این عمل علاوه بر این که سلامتی شما را بهبود می بخشد، باعث می شود ماشین های کمتری در محله و خیابان های اطرافتان تردد کند ،آلودگی هوای منطقه شما کمتر شود و تنفس سالم تری داشته باشید.

چنانچه مایلید بدانید که شهر مناسب برای دوچرخه سواری چه طراحی دارد پیشنهاد می کنیم این مطلب ” شهری برای دوچرخه سواری” را بخوانید.

 

فواید وجود ایستگاه دوچرخه در محله

ایستگاه پارک دوچرخه

پاک کردن فضولات و لاشه حیوانات

وجود فضولات  و مدفوع حیوانات یا لاشه مرده آن ها باعث می شود آلودگی و میکروب ها در آن منطقه رشد کنند و محیط ناسالمی پدید آید. بنابراین با جمع آوری به موقع آن ها از گسترش آلودگی جلوگیری کنید تا ساکنان محله و کودکان در معرض بیماری نباشند.

 

تمیز کردن خیابان توسط اهالی منطقه

تمیز کردن خیابان

ایجاد غرفه هنری در محله

یکی از ویژگی های یک محله خوب تعداد فعالیت ها و نمایشگاه ها موجود در آن محله است. شما می توانید در مکان های بخصوصی با هماهنگی شهرداری منطقه غرفه ای از کارهای هنریتان ایجاد کنید و به عرضه محصولات خود بپردازید . این کار باعث می شود تا خیابان های شما زنده شود و اطرافیتان با عبور و مرور بیشتر و مراجعشان فضای محله را امن تر کنند . همچنین با همکاری همسایگان می توانید این غرفه ها را گسترش دهید و به رویدادی تبدیل کنید تا مردم از محدوده های دیگر شهر نیز به آنجا مراجعه کنند و با آن ها ارتباط بر قرار کنید.

 

عرضه محصولات هنری و کارهای دستی در شهر

غرفه هنری در محله

قرار دادن سطل آشغال در خیابان

حتما شما درهنگام رفت و آمد در محله تان آشغال هایی را در سطح خیابان یا داخل جوی های آب مشاهده کرده اید. یکی از دلایل چنین اتفاقی کمبود سطل آشغال در منطقه است. در خیابان های اطراف محل زندگی خود بگردید و با کمک همسایگان سطل های آشغال را در خیابان قرار دهید تا دیگر کسی فضای زندگی شما را آلوده و چهره اطراف خانه تان را زشت نکند.با این کار شما به راحتی می توانید محل زندگیتان را به یک محله خوب و تمیز تبدیل کنید.

 

وجود سطل آشغال در خیابان

وجود سطل آشغال در خیابان

ایجاد روشنایی در اطراف خانه

یکی از ویژگی های یک محله خوب امنیت آن است. شما می توانید با اضافه کردن چراغ به دیواره ساختمانتان خیابان اطراف خود را روشن کنید. این عمل باعث می شود در شب محله تان امنیت داشته باشد و همچنین رفت و آمد برای عابرین پیاده و نیز خود شما راحت تر انجام شود و حادثه ای برایتان رخ ندهد.

به شما پیشنهاد می کنیم در با همین موضوع مطلب “” چگونه احساس امنیت زنان را در شهرها افزایش دهیم؟ “”  را مشاهده کنید.

 

افزایش امنیت خیابان با تامین روشنایی آن

ایجاد یک محله خوب با روشنایی مناسب در شهر

 

شما نیز می توانید از اتفاقات و رویداد های محله تان عکس بگیرید و با عضویت در سایت  جارجو  آن را با اطرافیان و نزدیکانتان به اشتراک بگذارید.

منبع : curbed

۱ نظر

  1. عالی بود خیلی مطالب جالبی داشتی هرروز سایت شما رو بررسی میکنم ای شاپ http://ishoop.ir

نظر بدهید