بهترین شهر های دنیا برای زندگی

در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین شهر های دنیا و نحوه ارزیابی آن ها آشنا کنیم. این مطلب بصورت گزارشی در مجله اکونومیست در سال 2017 منتشر شده است.

نحوه ارزیابی سرزندگی

ارزیابی سرزندگی بر مبنای اینکه در یک شهر به چه مقدار امکانات مناسب وجود دارد صورت می گیرد  و مکان ها بر اساس شرایط زندگی بررسی می شوند. ارزیابی ویژگی سرزندگی معیار سنجش معقولی برای زندگی در شهر ها می باشد و اطلاعاتی از قیبل گسترش و توسعه آن ها ، هزینه زندگی ، آمار مهاجرت و … نشان می دهد. رتبه بندی مجله اکونومیست مشخص می کند که یک فرد در شهر خود با چه چالش هایی رو به رو می شود و آن را با دیگر مکان ها مورد مقایسه قرار می دهد.

هر شهر دارای بیش از 30 عیار کیفی و کمیتی در پنج دسته گسترده است : ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، تحصیلات، و زیر ساخت. هر عامل در شهر با 5 حالت قابل قبول، قابل تحمل، ناراحت کننده، نامطلوب و غیر قابل تحمل ارزیابی می شود.برای شاخص های کیفی، رتبه بندی و ارزیابی بر اساس نظر ساکنین و شرکت کنندگان انجام می شود.شاخص های کمی نیز بر اساس آمار و داده های شهری محاسبه می شود. نتایج پس از جمع آوری، بین 10 تا 100  امتیازدهی می شود که امتیاز 1 به معنی غیر قابل تحمل و 100 به معنی ایده آل است. این امتیازات به طور کلی در همه بخش ها و به صورت جدا مطرح می شوند. در نهایت امتیازات جمع آوری شده از 140 شهر جهان در سانفرانسیکو در اختیار مسئول پروژه قرار خواهد گرفت تا روی آن ها بررسی و نتایج اعلام شود.

مطالب جارجو ما به شما : 

زیباترین پاییزهای شهرهای جهان

تمیزترین شهر های جهان در سال 2017

 

بدترین و بهترین شهر های دنیا برای زندگی

پیوستن به لیستی از بهترین شهرهای جهان یک کار غیرممکن است. شلوغی و غم و اندوه شهری مانند سائوپائولو یا توکیو ممکن است برای برخی افراد بیش از حد عذاب آور باشد. ممکن است افرادی با سرعت زندگی در کلیولند یا فرانکفورت مبارزه کنند. رتبه بندی منتشر شده در تاریخ 18 آگوست کمک می کند تا شهر های جهان را با دقت بیشتری مطالعه کرد و بهترین و بدترین آنها را شناسایی و مشکلاتشان را حل کرد. شاخص های مورد بررسی از 140 کشور جهان جمع آوری شد. شهر هایی که بهترین امتیاز را دارند، از جمله شهر های متوسط در کشور هایی ثروتمند هستند.ملبورن برای ششمین سال متوالی در صدر این جدول قرار دارد و 3 شهر از استرالیا  و 3 شهر از کانادا جز 10 مورد اول بهترین شهر های دنیا هستند و سیدنی برای اولین بار جزو این لیست بهترین شهر های دنیا نیست که دلیل آن حملات اخیر به این کشور است.

چنانچه مایلید با کارهایی ساده محیط زندگی و شهر خودتان را بهتر کنید به شما توصیه می کنیم مطلب ” 10  راه ساده برای تبدیل محیط زندگیتان به محله خوب ” را مطالعه فرمایید .

دمشق با امتیاز 30.2 از 100 ضعیف ترین شهر می باشد ( که البته با توجه به درگیری های این منطقه طبیعی است). کیف پایتخت اکراین تنها شهر اروپایی است که در جمع بدترین شهر های دنیا قرار گرفته و با اینکه  امکانات و نمره های مناسبی در مراقبت های بهداشتی و آموزش کسب کرده اما به دلیل درگیری با روسیه رتبه اش تنزل یافته است.

افزایش بی ثباتی در سال گذشته موجب کاهش امتیازات تقریبا یک پنجم از 140 شهر مورد نظر شده است. جایگاه بعضی از شهرهای آمریکا، از جمله آتلانتا، سان فرانسیسکو و شیکاگو نیز پس از افزایش نارآرامی آن ها، در رتبه بندی ها نزول پیدا کرده اند. بنابراین می توان به طور کامل متوجه شد که مهمترین عاملی که باعث شده این 10  شهر در لیست جزو بدترین شهر های دنیا برای زندگی قرار بگیرند حمله های تروریستی و ناپایداری منطقه بوده است  و پس از آن وضعیت بهداشت، آموزش و زیرساخت ها ویژگی های تعیین کننده بعدی بوده اند.

در ادامه جدول بدترین و بهترین شهر های دنیا تهیه شده که نتیجه نظر سنجی گسترده و تحقیقات متعدد در شهر های مختلف جهان می باشد.

بررسی بهترین شهرهای دنیا از لحاظ امکانات و امنیت

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

بررسی بدترین شهرهای دنیا از لحاظ امکانات و امنیت

بدترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

ملبورن،استرالیا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

وین،اتریش

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

ونکوور،کانادا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

تورنتو،کانادا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

کالگری،کانادا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

آدلاید،استرالیا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

پرس،استرالیا

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

آکلند،نیوزلند

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

هلسینکی،فنلاند

بهترین شهر های دنیا برای زندگی

هامبورگ،آلمان

کمک هزینه برای زندگی

کمپانی هایی وجود دارند تا به افرادی که در محیط  ها و شهر های ناسالم و بدون امکانات زندگی می کنند حقوقی را پرداخت می کنند. واحد سنجش اطلاعات اکونومیست برای ارزیابی کمک هزینه، جدولی را تهیه کرده است. با این حال مقدار مبالغ پرداختی به سیاست های کمپانی ها برمیگردد و شرکت هایی بوده اند که میزان کمک هزینه را به دو برابر افزایش داده اند.

پرداخت کمک هزینه به مردم برای زندگی در شهر های مختلف

کمک هزینه به مردم برای زندگی در شهر های مختلف

چنانچه شما در شهر و اطراف خود مشکلی دارید یا اتفاقات و نوسازی هایی در محله شما رخ می دهد می توانید آن را در جارجو ثبت کنید تا بیشتر دیده شوند. منبع : مجله اکونومیست

نظر بدهید