چگونه در محله ای ناامن در امان باشیم؟

ممکن است برای هرکدام از ما پیش بیاید که مجبور باشیم مدتی در محله ای با امنیت پایین زندگی کنیم، یا بخاطر شغل یا کاری خاص مجبور به رفتن به چنین محله هایی باشیم. در واقع این محله ها جزئی از شهر هستند و خواه ناخواه با آن درگیر خواهیم بود. اما چگونه در محله ای ناامن در امان باشیم و چگونه رفتار کنیم که در این فضاهای ناامن آسیبی به ما نرسد؟

این نکات تجربیات فردی است که برای چند سال در محله ای نامناسب زندگی کرده، بدون اینکه صدمه ببیند یا به او دستبرد بزنند!

مطالب مرتبط:
6 نشانه برای آشنایی با یک محله هنگام خرید خانه
قفل کردن درها راهی ساده برای حفظ ایمنی خانه تان

همرنگ جماعت شوید!

هیچ چیز به اندازه اینکه نشان دهید با آن محل غریبه هستید جلب توجه نمی کند و شما را تبدیل به یک هدف نمی کند. همرنگ شدن به این معنی نیست که مانند خلافکاران لباس بپوشید و رفتار کنید، تنها کافیست نشان دهید در آن فضا راحت هستید و آرامش دارید.

بدترین چیز این است که نشان دهید می ترسید. سرتان را بالا بگیرید و راه بروید. قدهایتان را از روی ترس تند نکنید. دائما اطراف را زیرچشمی نگاه نکنید. این کارها تنها باعث می شود وحشت زده به نظر برسید. اگر دیدید در نقطه ای گروهی جمع شده اند که مشکوک به نظر می رسند از آن محل عبور نکنید. پیش از وارد شدن به یک خیابان سعی کنید نگاهی به آن بیاندازید. اگر افراد مشکوکی در آن ایستاده بودند سعی کنید یا وارد آن خیابان نشوید و یا از سمت دیگر خیابان عبور کنید.

پیاده روی در محلاه های ناآشنا

رفتار بدون ترس در محله های ناامن

اگر کسی به شما نگاه کرد یا خیره شد مودب باشید و به راهتان ادامه دهید. مسلما گاهی اوقات در چنین شرایطی رعایت ادب کار دشواری است خصوصا اگر کسی حرف نامناسبی به شما بزند. اما سعی کنید از درگیری کلامی بپرهیزید و عبور کنید.

گم شدن در چنین محله ای اگر نتوانید کنترلی روی رفتارتان داشته باشید می تواند برای شما گران تمام شود. هرگز نشان ندهید که گم شده اید. به راهتان ادامه دهید و وانمود کنید که می دانید به کجا می روید. هرگز برای چک کردن آدرس در موبایلتان وسط خیایان نایستید و از کسی آدرس نپرسید. صبر کنید تا به مغازه ای برسید و وارد آن شوید و موقعیتتان را در نقشه پیدا کنید. آدرس پرسیدن آخرین چاره شما خواهد بود!

رفتار دیوانه وار !

شخصی مشکوک و غریبه به سمتتان می آید و شما فک می کنید به آخر خط رسیدید! در چنین مواقعی یک راه برای زنده ماندن این است که مانند دیوانه ها رفتار کنید. مثلا به سمت یک سطل زباله بروید و به داخل آن خیره شوید، بدن خود را تکان دهید و وانمود کنید می لرزید. کاری کنید که نشان دهد شما نیز سلامت عقلی کاملی ندارید و ممکن است خطرناک باشید!

هیچ کس نمیخواهد با فردی دیوانه درگیر شود، زیرا رفتار آنها قابل پیش بینی نیست. فردی نرمال در مقابل اسلحه ای که به سمتش گرفته شده تسلیم می شود، اما مشخص نیست که فردی دیوانه ممکن است چه واکنشی داشته باشد و بنابراین این تظاهر به دیوانگی می تواند شما را از این که هدف یک خلافکار شوید نجات دهد!

کیف قاپی در خیابان

مراقبت از پولهایتان در خیابان ناامن

هرگز تمام پول ها و کارتهای اعتباریتان را یک جا نگه ندارید.

مواقعی که مجبورید مقدار زیادی پول با خودتان حمل کنید آنرا تقسیم کنید. بخشی را در کیف پولتان بگذاید و بخشی را در جیب و لباسهایتان مخفی کنید. بنابراین  جیب بران یا زورگیران تنها خواهند توانست به بخشی از پول شما دست یابند. کارتهای اعتباریتان را نیز در جاهای مختلف مخفی کند تا اگر کسی از شما دزدی کرد به یک باره تمام آنها گم نشود.

پیاده روی نکنید.

از پیاده روی در محله های نامناسب اجتناب کنید و حدالمقدور از وسایل نقلیه عمومی هم استفاده نکنید. زیرا استفاده از آنها مستلزم این است که مدت زیادی در ایستگاه و در خیابان بایستید و منتظر باشید. اگر توان خرید ماشین شخصی را ندارید دوچرخه سواری کنید. اما فراموش نکنید برای دوچرخه تان یک قفل محکم بخرید!

مراقب نوجوانان باشید!

ممکن است باورنکنید اما نوجوانان گاهی میتوانند از بزرگسالان هم خطرناک تر باشند. آنها بی حوصله و بی نظم هستند و قضاوت درستی از شرایط ندارند . برعکس بزرگسالان معمولا هدف مشخصی از دزدیدن پول شما ندارند و تنها می خواهند هرج و مرج ایجاد کنند. اگر گروه نوجوانان را در چنین محل هایی دیدید تنها سعی کنید به سرعت از آنها عبور کنید.

گرافیتی روی دیوارهای خرابه

هنجارشکنی نوجوانان در محله های ناامن

 

مکان کلانتری و پلیس محل را بشناسید.

اگر نگرانید که کسی تعقیبتان می کند یا مجبور به فرار از دست کسی هستید، بهترین جایی که می توانید به آن پناه ببرید نزذیکترین ایستگاه پلیس است. زمانی که فرد خلافکار شما را پیش پلیس ببیند قطعا فرار خواهد کرد.

تعقیب در زیرگذر

فرار از دست خلافکاران در محله های خلوت و ناامن

کفش مناسب بپوشید!

کفش های پاشنه بلند و صندل را فراموش کنید. مسلما اگر مجبور به فرار در چنین محلی باشید بهترین گزینه یک کفش راحت و مقاوم است. کفش های کتانی برای دویدن مناسب است و یک چکمه محکم می تواند کمک کند به کسی که به شما حمله کرده ضربه بزنید.

یاد بگیرید که چگونه از خودتان دفاع کنید.

بطور کلی اگر در محله ای ناامن کسی خواست از شما زورگیری کنید بهترین کار این است که مقاومت نکنید، چون ارزش خطر کردن را ندارد. اما به هر حال ممکن است موقعیتی پیش بیاید که مجبور به دفاع از خودتان باشید. علاوه بر این دانستن اصول دفاع شخصی به شما اعتماد به نفس می دهد و باعث می شود در چنین مکانهایی ترسان و وحشت زده بنظر نرسید.

آیا شما هم تجربه زندگی در محله ای ناامن را داشته اید؟ چه روشهایی برای امنیتتان درآن محل بکار گرفتید؟ نظراتتان را بنویسید و تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع:
primalsurvivor.net

 

نظر بدهید