قفل کردن درها راهی ساده برای حفظ ایمنی خانه تان

زمانی که شما برای رفتن به سرکار، مدرسه یا هرکاری که زمانی مشخص و تقریبا طولانی می طلبد، خانه خود را ترک میکنید، بدون شک پیش از رفتن مطمئن می شوید که درب خانه را قفل کرده باشید. اما زمانی که برای چند لحظه کوتاه ، مثلا دادن چیزی به همسایه، میخواهید از خانه خارج شوید چطور؟ اگر پاسختان خیر است، در رفتار خود تجدید نظر کنید.قفل کردن درها راهی ساده برای حفظ ایمنی خانه تان است پس عادت کنید که هر زمانی که قصد ترک آپارتمان خود را دارید، درب را قفل کنید تا امکان وقوع خطراتی که در کمین شماست به حداقل برسد.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

مطالب پیشنهادی

♦ 8 راه ساده برای امن تر شدن محله تان

♦ بهتر شدن محله از طریق ارتباط با همسایگان

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

تنها همسایگان در اطراف شما نیستند!

زمانی که میخواهید آپارتمانتان را برای زمانی کوتاه ترک کنید، معمولا وسوسه می شوید که درب آپارتمان را قفل نکنید، به این ترتیب مجبور نیستید زحمت بردن کلید را به خود بدهید و می توانید به راحتی به منزل بازگردید. اما باید بدانید که با بازگذاشتن درب خانه راه را برای انجام یک خلاف از طرف همسایه، مهمان همسایه، مأمور تحویل بسته یا هرکسی که بطور قانونی توانسته وارد مجتمع شما بشود، باز گذاشته اید. علاوه بر اینها ممکن است افرادی بطور پنهانی وارد ساختمانتان شده باشند و در کمین باشند تا دری باز برای ورود به خانه ها پیدا کنند. به عبارت دیگر حتی اگر شما به همه همسایگانتان هم اعتماد داشته باشید، آنها تنها کسانی نیستند که ممکن است در ساختمان حاضر باشند.

درب ورودی خانه

خطرات باز گذاشتن در خانه حتی برای مدت کوتاه

امکان معطل شدن!

ممکن است فک کنید در زمانی بسیار کوتاه برخواهید گشت، مثلا زمانی که میخواهید بسته ای پستی تحویل بگیرید. اما اگر در راه همسایه خود را ببینید و با او گرم گفت و گو شوید، یا به هر دلیلی حواستان به پیشامد دیگری پرت شود چه؟ اگر چنین اتفاقاتی بیفتد، درِخانه شما برای مدت زمانی طولانی تر از آنچه پیش بینی کرده اید باز خواهد ماند و به این ترتیب احتمال وقوع جرم و خطر برای شما افزایش خواهد یافت.

اگر عادت کنید که برای هر بار خروج ، در را قفل کنید دیگر هرگز نگرانی ای در رابطه با زود بازگشتن به خانه یا فراموش کردن اینکه آیا در را قفل کرده اید نخواهید داشت.

دسترسی آسانتر، خطر بیشتر

مجرمین زمانی که به داخل خانه ای دسترسی می یابند بسیار خطرناکتر خواهد شد و امکان انجام هرکاری را دور از چشم سایر همسایگان و افراد حاضر در ساختمان خواهند داشت.

باز گذاشتن در، حتی برای چند دقیقه، دسترسی آسان و بی دردسری به خانه شما میدهد. زمانی که آنها داخل می شوند، می توانند جایی پنهان شوند و در فرصتی مناسب بدون هیچ مزاحمی شما را قربانی جرم خود کنند. بسیار گفته شده که مجرمین به دنبال راه هایی با کمترین مانع هستند. دری قفل نشده قطعا راهی آسانتر نسبت به دری بسته برای آنها خواهد بود.

دزد خانه مسکونی

خطر ورود مجرمین به خانه

استدلال منطقی!

عموم مردم فکر می کنند که اگر کاری پرخطر را تنها گاهی اوقات انجام دهند، خطری کمتر نسبت به انجام همیشگی آن آنها را تهدید می کند. گرچه این موضوع از نظر کاهش امکان تکرار خطر درست است، اما با این حال از نظر منطقی تصمیم درستی نیست. هنگام رانندگی ، شما همواره کمربند خود را می بندید، بدون توجه به اینکه مسافتی که طی می کنید چقدر است یا اینکه هرچندوقت با ماشین سفر می کنید. به این علت که شما نمیخواهید بخاطر نبستن کمربند ایمنی خطر مصدومیتی شدید شما را تهدید کند و می دانید که احتمال وقوع حادثه در هر بار استفاده از اتوموبیل وجود خواهد داشت. بطور مشابه، خطر ورود یک مزاحم به خانه، هر زمانی که شما در را باز بگذارید، وجود خواهد داشت، چه شما این کار را یکبار در هفته انجام دهید و چه یکبار در سال!. بنابراین، هرگاه میخواهید تصمیم بگیرید که آیا در خانه را قفل کنید یا باز بگذارید، از خودتان این سوال را بپرسید که آیا من میخواهم احتمال خطر را در ازای راحتی افزایش دهم؟!

احتمالا شما به این نتیجه خواهید رسید که این راحتی، ارزشی در برابر خطر احتمالی نخواهد داشت.

منبع: thespruce.com

نظر بدهید