زیباترین پاییزهای شهرهای جهان

فصل پاییز در طبیعت زمانیست که درختان و پارک ها  نگاه ما را با رنگ های طلایی، قرمز، زرد و نارنجی به خود خیره می کند. در این مطلب ما زیباترین پاییزهای شهرهای جهان را برای شما معرفی می کنیم.

پارک ملی پدران، لهستان

OJCÓW NATIONAL PARK, POLAND

این مکان را ، پاییزطلایی لهستان می نامند.  با شروع تغییررنگ درختان بلوط و سیکامور دراطراف شهر کراکو بهترین منظره را بوجود می آید. تنها 20 دقیقه رانندگی به سمت شمال شهر تا پارک ملی پدران فاصله است.منطقه ای که در آن چندین روستای پردرخت کنارهم قرار گرفته و رنگ های حیرت انگیزی چون قرمز و اکر به خود گرفته اند. مسیرهای جنگلی در این منطقه وجود دارد که از کنار غارها و کلبه ها می گذرد.می توانید از درختان بالا بروید و این ناحیه را از بالا تماشا کنید. در کنار آن قلعه اژکو نیز نمایان است که زیبایی دوچندانی به این محدوده داده است.

پاییز پارک لهستان

پارک ملی پدران، لهستان

منظره جنگلی لهستان

پارک ملی پدران، لهستان

بولتون اببی، شمال یورکشر ، انگستان

BOLTON ABBEY, NORTH YORKSHIRE

با قدم زدن در میان جنگل های استرید وود، با درختان بلوط و رودخانه وارف مواجه می شوید که منظره پاییزی عجیبی را می سازند.این منطقه مانند یک خواب شیرین و فوق العاده است. دهانه رودخانه در بعضی نقاط کم یا زیاد می شود و از کنار تپه ها می گذرد. با قرار گرفتن بر روی بلندی ها می توان این رودخانه و درختان رنگارنگ اطراف را مشاهده کرد.

پاییز پارک انگلستان

بولتون اببی، شمال یورکشر ، انگستان

محدوده دریاچه ،انگستان

LAKE DISTRICT

همانطور که از ویندرمر به سمت مرکز امبساید حرکت می کنیم، رنگ های پاییزی بیشتر نمایان می شوند. با نگاه به انعکاس گیاهان در آب به نظر می رسد که درختان با نورهای نارنجی و قرمز تزئین شده اند و روشنایی می دهند. در سوی دیگر، منظره تپه ای مشاهده می شود که بر روی آن درختان پاییزی خود نمایی می کنند و در طول روز رنگ های مختلف را به نمایش می گذارند. در هنگام صبح مه کم کم به سمت پایین می آید و درختان از بین آن ها بیرون می آیند. با پایین آمدن خورشید در هنگام غروب رنگ برگ ها شدت بیشتری می گیرد و به تصویری زیبا تبدیل می شوند.

پاییز طبیعت انگستان

محدوده دریاچه ،انگستان

وستنبرت گلوسسترشایر ، انگلستان

WESTONBIRT ARBORETUM, GLOUCESTERSHIRE

همه باغ در هر زمانی از سال جذاب است، اما در اواخر ماه اکتبر، درخت گیلاس ژاپنی کاملا جادویی است. می توان در هتل های این منطقه مانند هتل  “هیر اند هوندز”  که در دل این باغ و گیاهان قرار دارد باقی ماند، و از صبح وستنبیر لذت برد زیرا در طول روز این باغ بسیار شلوغ خواهد شد. یکی دیگر از جاذبه ها پیاده روی هوایی است که در این ناحیه طراحی شده که 300 متر طول دارد و از بین درختان میگذرد.

پاییز پارک انگلیس

وستنبرت گلوسسترشایر ، انگلستان

هتل هیر اند هوندز

هتل هیر اند هوندز

طراحی پل عابر پیاده هوایی چوبی

پل هوایی در میان جنگل

تپه هرن لندن ، انگستان

HERNE HILL, LONDON

تپه هرن یکی دیگر از مکان های جذاب انگستان در پاییز است که در لندن قرار دارد و رنگ های فوق العاده را در پاییز به نمایش می گذارد . پارک بروکول در این منطقه قرار دارد که خط آسمانی زیبایی از درختان را به نمایش می گذارد. هتلی به نام “ هفمون ” نیز در این منطقه واقع شده  تا از مسافران پذیرایی کند و امکان اقامت آن ها را فراهم کند.

پاییز در پارک های لندن

تپه هرن لندن ، انگستان

جنگل دلگچ ، ولز

DOLGOCH ‘RAINFOREST’, NORTH WALES

این پارک غنی ترین و دست نخورده ترین منظره پاییزی در جهان را در اختیار دارد. نه تنها قطار در این منطقه مسافران را از میان دره ها و پارک عبور میدهد، بلکه آن ها را به آبشار ها و درختان بسیار نزدیک می کند. پیاده روی  بازدیدکنندگان در  میان جنگل های معتدل دره، که به عنوان جنگل های سلتیک نیز شناخته می شوند و با درختان باستانی و گیاهان گشنیز و سرخس احاطه شده است تجربه فوق العاده ای را ایجاد خواهد کرد. این زیستگاه پر از زندگی است و دارای چشم اندازی با گیاهانی سرسبز ، قهوه ای و طلایی است.

پاییز طبیعت ولز

جنگل دلگچ ، ولز

پیبل ، اسکاتلند

PEEBLES, SCOTLAND

شهر شگفت انگیز Peeblesبا یک ساعت فاصله رانندگی تا جنوب ادینبورگ، در تمامی روزهای سال مانند  سالن نمایش است، اما در اواخر اکتبر، درختانی که شهر را احاطه کرده اند، انگار رنگ آمیزی می شوند. هم چنین  کافه ای در این منطقه جود دارد که مسافرین می توانند در آن منطقه استراحت کنند و از باغ لذت ببرند.

پاییز جنگل اسکاتلند

پیبل ، اسکاتلند

سینکوتر، ایتالیا

 CINQUE TERRE, ITALY

در سینکوتر ایتالیا، پاییز بهترین فصل برای دیدن رنگ ها در جنگل ها و مسیرهای بالای مدیترانه است و شما می توانید با قدم زدن در شهر آن را تماشا کنید.در مسیر روستاها بین مونتروسو المار و ریوماجگری که بیش از 12 کیلومتر طول دارد ، شما از بین درختان قرمز و طلایی و گلهای سبز زیتون عبور میکنید.  با این حال، بعضی از مسیرها در حال حاضر به علت ریزش زمین بسته است  و در پاییز اغلب مسیرهای آسیب دیده مسدود می شود. در برخی از منطقه ها هزینه ای بین 5 تا 7 یورو از مردم دریافت می شود تا راه ها بازسازی شوند.

سینکوتر، ایتالیا

سینکوتر، ایتالیا

منظره سخره ای در کنار دریا در ایتالیا

سینکوتر، ایتالیا

دریاچه بلد ، اسلوانی

LAKE BLED, SLOVENIA

پاییز زمان فوق العاده ای برای بازدید از دریاچه بلد است. تصویر رنگ های شدید پاییزی تپه های اطراف در کناز کلیسای منطقه در آب دریاچه منعکس می شود. راه رفتن در اطراف دریاچه فوق العاده است اما منظره از قلعه بلد، که بر روی یک جاده قرار دارد حتی شگفت انگیزتر است. خارج از فصل، بلد مانند جواهری پنهان است.

منظره پاییزی در کنار دریاچه در اسلوانی

دریاچه بلد ، اسلوانی

منظره تفریگاه به دریاچه در اسلوانی

دریاچه بلد ، اسلوانی

چنانچه مایلید تمیزترین شهر های جهان  را بشناسید پبشنهاد می کنیم مطلب ” تمیزترین شهرهای جهان در سال 2017 ” را مشاهده کنید. منبع : citi.io

نظر بدهید