چگونه در آپارتمانتان همسایه خوبی باشید ( بخش دوم )

در  ” بخش اول این مطلب ” به 4 مورد از رفتارهایی که باید در یک آپارتمان عمل کرد پرداختیم حال در ادامه 6 مورد دیگر را برایتان بیان می کنیم تا بدانید چگونه در آپارتمانتان همسایه خوبی باشید ، روابط دوستانه ای با همسایگان خود داشته باشید و بتوانید به راحتی زندگی خود را در کنار آن ها ادامه دهید.

– – – – –

مطالب مرتبط

♦ چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم

♦ چگونه علیه همسایه های متخلف شکایت کنیم؟

– – – – –

قوانین پارکینگ آپارتمانتان را رعایت کنید.

احترام به قوانین پارکینگ و پارک نکردن در جای پارک دیگر همسایه هایتان در حقیقت احترام به حقوق آن هاست و چنانچه این موضوع را رعایت نکنید باعث خواهد شد تا همسایه یتان از شما آزرده خاطر شود و مشکلاتی در آینده پیش خواهد آمد.

فضاهای خالی موجود در پارکینگ جای پارک همسایه تان یا محل عبور و مرور اشخاص می باشد بنابراین توجه داشته باشید که با اشغال کردن آن ها توسط وسایل اضافه منزلتان مانع حرکت افراد یا پارک ماشین ها نشوید.

رعایت قوانین پارکینگ آپارتمانتان

رعایت قوانین پارکینگ آپارتمانتان

به همسایه های سالخورده خود کمک کنید.

اگر ساکنین سالخورده آپارتمانتان را در پارکینگ یا در خیابان دیدید از آن ها بپرسید که آیا نیاز به کمک دارند یا خیر. در صورت نیازشان در حمل بار به آن ها کمک کنید یا درهای ساختمان را برایشان باز کنید تا به راحتی بتوانند به خانه خود بروند.چنانچه متوجه رفتار های غیر عادی مانند روشن ماندن چراغ در شب یا موارد دیگر شدید جویای احوالشان شوید.

کمک به افراد پیر در آپارتمان

کمک به همسایه های سالخورده

 مراقب باشید سیگار کشیدنتان کسی را آزار ندهد.

 

در مورد سیگار کشیدن در محوطه ،راهرو و لابی آپارتمان خود بر اساس قوانین ساختمانتان عمل کنید اما اگر چیزی در مورد آن گفته نشده توجه داشته باشید که این فعالیت در فضاهای عمومی آپارتمانتان باعث ایجاد بوی بد شده و قطعا همسایه هایتان را می آزارد.

شما مجاز هستید که در خانه خود سیگار بکشید اما بررسی کنید که فضای منزلتان تهویه مناسبی داشته باشد تا بوی آن به خانه های دیگر منتقل نشود پس اگر خانه تان چنین امکاناتی را ندارد از یک فن در جهت مناسب استفاده کنید تا بوی آن را از خانه خارج کند و به داخل خانه دیگران نبرد.

ته سیگار خود را هرگز در کف فضاهای عمومی آپارتمان یا از پنجره به بیرون نیاندازید و داخل سطل زباله خود بگذارید تا نه آلودگی را ایجاد کند و نه باعث بد بو شدن محیط شود.

حیوانات خانگی مناسبی برای آپارتمان انتخاب کنید.

 

با مدیر ساختمان صحبت کنید که کدام حیوانات خانگی در آپارتمانتان مجاز هستند. اگر قوانین ساختمان به  شما اجازه داشتن گربه‌ و سگ‌ را می‌دهد، اندازه های کوچکشان را انتخاب کنید. گربه‌ها و سگ‌های کوچک معمولا هنگام راه رفتن بر روی زمین سر و صدا زیادی تولید نمی‌کنند و احتمال کمی دارد که برای همسایگان دیگر مزاحمتی ایجاد کند. زمانی که می خواهید در خیابان و محوطه آپارتمان پیاده روی کنید ، حیوان خانگیتان را با قلاده کنترل کنید و در تمام اوقات یک کیسه پلاستیکی همراه خود داشته باشید.اگر فکر می کنید که همسایهایتان با حیوانات خانگی مشکل دارند قبل خریدن هر نوع حیوانی با آن ها صحبت کنید.

زباله های خود را به شکل مناسبی در سطل آَشغال بیاندازید.

همیشه جعبه‌ها و دیگر موارد را فشرده و خرد کنید. دقت کنید که کیسه آشغالتان بسته باشد و چکه نکند. در صورت نیاز ، کیسه دولایه استفاده کنید.که مواردی که دارای لبه تیز هستند به دقت و چندین بار در روزنامه و یا کیسه‌های خرید کاغذ بسته‌بندی کنید. در صورت چکه کردن کیسه زباله شما تمام محوطه و راهروی آپارتمان کثیف خواهد شد و با گرفتن رد لک ها می توان متوجه شد که این سهل انگاری از شما بود و باید هزینه تمیز کردن ساختمان را بدهید.

کیسه های زباله را بیش از حد پر نکنید و آشغال ها را در سطل فشار ندهید تا جای بیشتری ایجاد شود این حرکت باعث پاره شدن کیسه خواهد شد بنابراین به اندازه ظرفیت کیسه ها درون آن آشغال بریزید.

رعایت نکردن این مورد می تواند حتی به محله زندگی شما نیز آسیب بزند پس در پاکیزگی محله خود پیش قدم باشید و برای آشنایی با این موضوع می توانید مطلب ” برای داشتن محله ای پاکیزه از خودتان شروع کنید ” را مشاهده فرمایید.

کثیف شدن خیابان با زباله های بزرگ

نگذاشتن هر زباله ای در خیابان

حواستان باشد تا مهمانانتان قوانین آپارتمانتان را رعایت کنند.

 

بیشتر قوانین ساختمان ها به این شکل است که افراد مستاجر اجازه آوردن مهمان های خود به خانه و ماندنشان را ندارند. چنانچه این اتفاق رخ دهد ممکن است بین شما و صاحبانه خانه درگیری رخ دهد.

همچنین اگر قرار است مهمانی برگزار کنید قبل از آن به همسایه های خود اطلاع دهید و از آن ها ببرسید که آیا مهمانی شما در زمان تعیین شده برای آن مزاحمت ایجاد خواهد کرد یا خیر. بسیار ایده خوبی است که اگر همسایهایتان مشتاق هستند و برای شما امکان دعوت کردنشان وجود دارد آز آن ها بخواهید تا در مهمانیتان حضور داشته باشند. این کار به ایجاد روابط بهتر و دوستی با ساکنین کمک بسیاری خواهد کرد.

بهتر اس شب نشینی های آخر هفته تان بلند مدت نباشد سر صدای ایجاد شده حتما همسایه هایتان را آزار می دهد. پس طبق قوانین آپارتمان عمل کنید و این جشن ها را در ساعات مناسب به پایان برسانید.

شما از چه رفتار همسایه خود آزار می بینید ؟ آیا خودتان تمام موارد را رعایت می کنید؟ در صورت تمایل نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : wikihow

نظر بدهید